Levná vestavba se stanovou střechou – Sun Living V 60 SP TentTop

Levnější značka Adrie, Sun Living, představila pro rok 2023 novinku. Vestavba na 6m podvozku nově umožní i objednání stanové zdvihací střechy. Tato možnost bude u provedení V 60 SP jako volitelná výbava s názvem TentTop.

Příplatek za tuto další dvojpostel bude poměrně závratných € 6.299. Cena vozidla se tím poměrně citelně zvedne a bude začínat na zhruba € 55.000 dle zvoleného základního podvozku. Ovšem je to cena od …, další příplatky, kterým se asi nikdo nevyhne, zvednou cenu snadno přes hranici €60.000.

Osvědčený půdorys V60 SP

Značka Sun Living má za o něco nižší cenu nabídnout kvalitu Adrie. Půdorys modelu je poměrně konzervativní a ničím nepřekvapuje.

Příčné lůžko v zadní části lze uprostřed sklopit, takže prostor pod ním lze využít třeba pro přepravu jízdních kol (kam s nimi ale přes noc?), na obou stranách nad postelí jsou pak další úložné prostory ve formě skříněk.

Ty lze najít i nad sezením v druhé řadě vředu i nad kuchyňským blokem. Tomu dominuje dřez, dvouplotýnkový plynový sporák (Dometic) a kompresorová lednice o objemu 84 litrů. Objem lednice lze zvýšit na 138 litru za poplatek €399. Dle fotek se zdá, že se bude v základu jednat o lednici Thetford T2090 a za příplatek pak o provedení T2138.

Kompaktní koupelna s WC je malá, jak u vestaveb bývá. Sedací část moc komfortní není, nabízí se zde klasické lavice. Topení by měla obstarat plynová Truma, zásobená ze dvou 11kg lahví.

Stanová střecha by měla vážit podle některých informací kolem 140 kg a nabídnout plochu 200 x 120 cm s matrací na talířových pružinách – vycházet by měla ze současného řešení Adria.

Data v kostce:

 • Délka/šířka/výška: 5,99/2,05/2,59 metru (bez otevřené stanové střechy)
 • max. celková hmotnost : 3,5 tuny
 • Sedadla/lůžka: 4/2 (4 se stanovou střechou)
 • Základní vozidlo :
  • Citroën Jumper, 140 hp, v ceně i zatemnění přední části
  • Základní cena : €48.799 eur
 • Základní vozidlo: 
  • Fiat Ducato, 120 k, zatemnění přední částí součástí paketu Drive+Travel za €1.999 (s asistentem rozjezdu atd.)
  • Základní cena: €48.499 eur

Ceny je potřeba brát tak, že se ještě mohou změnit a to spíše směrem nahoru. Jedném z viditelných rozdílů mezi Citroenem a Fiatem je přístrojová deska, Fiat již má modernizovanou, Citroen stále klasickou.

Závěr

Stále nejsem přesvědčen, že je stanová střecha to správná řešení. Z vestavby dělá spíše sezonní vozidlo, stoupá jak cena, tak i hmotnost vozidla. Přeci jen částka kolem €60.000 za levnější značku vestaveb je poměrně vysoká. Lepší volbou pro rodinu* bude spíše třeba model V65SL. Ten je sice delší, ale vyspí se v něm čtyři lidé, z toho dvě děti a to díky volbě s názvem Hammock bed. Tuto přídavnou lehkou postel pro menší dítě lze při cestě ve třech využít jako další úložné místo.

*Zmínil jsem rodinu, ale tam je otázka, jestli je pro ni vestavba vůbec ta správná volba obecně

Zdroje

Další obrázky a informace lze najít zde:

úvodní obrázek: stránky výrobce

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: