Slevové karty vhodné pro karavanisty – Švýcarsko 2022

Sestavit seznam slevových karet ve Švýcarsku, vhodných pro kempaře, byla trochu výzva – nabídek je poměrně dost, ale mnoho z nich je navázáno na kamenné ubytování. Hodně času i energie vzalo i ověřování dostupnosti karet přímo u provozovatelů kempů.

I tak je možné, vlastně je velmi pravděpodobné, že jsem nějakou kartu nenašel či je u ní uvedena nepřesná informace. Stačí to zmínit v komentáři a seznam i přehled poté aktualizuji.

Turistické slevové karty

Karty ve Švýcarsku lze rozdělit do několika typů: jednak karty, které získáte zároveň s ubytováváním, tedy v kempech a v některých případech i při využití karavanového stání (štelplacu) a pak karty, které si lze koupit přímo a to buď na určitý počet dnů a nebo na sezónu či rok. Větší města ve Švýcarsku pak nabízí své karty – buď samostatně a nebo opět v případě využití kempů v hranicích města. Pro případ využití kempu je u nich uvedena i orientační cena pro modelovou rodinu 2+2, tj. dva dospělé, dvě děti, obytné auto, elektrickou přípojku a místní daně.

Pro větší přehled jsou jednotlivé karty zakresleny i do mapy. Mapka je to zatím jednoduchá, s cílem posloužit jen pro rychlou orientaci,

 1. Turistické slevové karty
  1. Bern ticket
  2. Geneva Free Public Transport Card
  3. Geneva City Pass
  4. Basel Card
  5. Oskar card
  6. Visitor Card Lucerne
  7. Tell Pass
  8. Ticino Ticket
  9. Saastal Card
  10. Samnaun Gästekarte
  11. Magic Pass
  12. Villars Free Access Card
  13. Adelboden Guest Card
  14. Simmental Card
  15. Camping Card Berner Oberland
  16. Gstaad card
  17. Montreux Riviera Card
  18. Arosa Card
  19. Berner Oberland Pass
  20. Guest Card Chur
  21. Interlaken guest card
  22. Jura pass
  23. Zurich City Pass
  24. VIP – Verbier infinite playground
  25. Portes du Soleil- MultiPass
  26. Bodensee ticket
  27. Neuchatel Tourist card
  28. Davos Klosters Premium card 

Bern ticket

Všichni návštěvníci ubytovaní v Bernu dostanou zdarma kartu (v digitální podobě na telefon), která umožní cestovat zdarma místní veřejnou dopravou (zóny 100 a 101). Kromě toho umožňuje bezplatné cestování na lanovce Gurten a lanovce Marzilibahn. Může být použita i pro vstup do výtahu na vyhlídkovou plošinu na vrcholu věže katedrály.

BernTicket obdržíte při ubytování, v nabídce ji mají i tyto kempy:

V nabídce jsou i další kempy, ale u nich se dostupnost karty nepodařilo ověřit.

Geneva Free Public Transport Card

Během svého pobytu v Ženevě můžete bezplatně využívat celou ženevskou dopravní síť zahrnující autobusy a tramvaje (TPG), vlaky (CFF) a žluté taxi lodě, které křižují jezero (Mouettes Genevoises). Karta je k dostání v jediném kempu, Camping Bois de Bay, pobyt zde přijde na 72 CHF

Geneva City Pass

Můžete si také zakoupit Geneva City Pass, který kromě dopravy zahrnuje bezplatný nebo zlevněný vstup na více než 50 atrakcí (muzea, plavby po jezeře, výlet lanovkou, pěší a segway výlety, autobusové zájezdy s otevřenou střechou a mnoho dalšího).

K dispozici na 24, 48 nebo 72 hodin za cenu 30, 40 a 50 CHF.

Basel Card

Karta umožní zdarma cestovat místními veřejnou dopravou, tramvajemi a autobusy. Kromě toho vám karta poskytuje 50% slevu na mnoho atrakcí, včetně řady muzeí, Basilejské zoo, plavby po Rýnu, 2 hodinové prohlídky vyhlídkovým autobusem a pěší prohlídky Starého Města.

BaselCard dostanete při ubytování v kempu Waldhort, cena 58 CHF

Oskar card

Tato karta umožňuje bezplatné využití veřejné dopravy, autobusů a vlaků, ve východním Švýcarsku a dále nějaké lanovky a další atrakce jakou je například plavba lodí k rýnským vodopádům.

Pro získání je nutné strávit minimálně dvě noci v partnerském ubytování – i tak ale karta stoji dalších 15 CHF na den, dítě od 6-16 let jí pak získá za polovinu. V seznamu ubytování jsou i kempy, cena ubytování je vždy za dva dospělé, dvě děti 12 let, obytné auto, elektřinu a místní poplatky:

Visitor Card Lucerne

Pokud jste na pobytu v oblasti města Lucerne (včetně kempů), získáte Luzern Visitor Card zdarma. Umožní vám nejen využít zdarma městskou dopravu, ale zajistí i malou slevu (10-20%) na následující atrakce:

Kartu nabízí například kemp TCS Camping Lucerne-Horw, cena cca 52 CHF

Tell Pass

Pokud vám nestačí Visitor Card Lucerne , lze si koupit Tell Pass – ten v daném regionu zajistí nejen hromadnou dopravu zdarma, včetně lodních spojení po jezerech, ale i jízdné na všech lanovkách v oblasti. Tento pass si lze koupit na 2 až 10 dnů s tím, že děti ve věku 6 až 16 let cestují za jednorázový příplatek 30 CHF (bez ohledu na počet dnů):

 • 2 dny: CHF 190, tj CHF 95 / den
 • 3 dny: CHF 220, tj. CH 73 / den
 • 4 dny: CHF 240, tj. CHF 60/ den
 • 5 dnů CHF 250, tj. CHF 50 /den
 • 10 dnů: CHF 320, tj. CHF 32/ den

Rodina 2+2 tady například za pět dnů neomezených cest nechá částku CHF 560, tj. CHF 112 za den. Jízdné některou z lanovek pak přijde na částku i třeba jen kolem CHF 70, je tedy nutné být při hodnocení přínosu karty opatrný.

Ticino Ticket

V jižní části Švýcarska, s nádechem italské atmosféry získáte tuto slevovou kartu při ubytování v kempu. Díky ní máte bezplatnou veřejnou dopravu po celém regionu a slevy na horské železnice, výlety lodí (po švýcarské části jezer) a mnoho turistických atrakcí. To znamená bezplatné autobusy do Valle Verzasca, snížený vstup do zámků Bellinzona a 20% slevu na lanovku Piotta-Ritom.

Plný seznam kempů s touto kartou lze získat zde, zde je jen výběr:

Saastal Card

Karta se získá po zaplacení návštěvnické taxy, která činí 7 CHF den pro dospělého a 3.5 CHF pro dítě (6-15). Kartu lze získat jen v případě, že jste v oblasti ubytování. Zahrnuje zejména zdarma jízdu 9 lanovkami a použití místních autobusů a dále slevy na různé místní aktivity a služby. Kartu lze získat nejen při využití jednoho za čtyř kempů ale i v případě nocování na karavanovém stání.

Kempy:
pro přehlednost jsou uvedeny ceny za den pro dva dospělé, dvě děti, obytný vůz, elektřinu a návštěvnické taxy (tedy s kartou) :

Karavanové stání:
Kartu získáte i v případě využití stání pro obytné vozy v Saas-Fee, na parkovišti P4. Parkovné je 25 CHF, za elektřinu se platí 2 CHF, návštěvnická taxa pak činí 7 a 3.5 CHF (dospělý, dítě od šesti do patnácti let věku včetně) -pro modelový případ rodiny 2+2 to tedy bude CHF 49. I když částka vypadá jako zdánlivě vysoká, pokud skutečně využijete lanovky, je to jen o něco více než zpáteční lístek pro jednu osobu.

Celkově je to asi jedna z nejvýhodnějších nabídek ve Švýcarsku.

Samnaun Gästekarte

Karta hosta „All inclusive“ je k dispozici v letní provozní době lanovek Samnaun od konce června do začátku října. Vstup do zážitkového bazénu Alpenquell je s kartou hosta zdarma i mimo sezónu. Nabídka all inclusive platí i v den příjezdu a odjezdu. S kartou pro hosty Samnauner získáte slevy na více než 100 zážitků v Dolním Engadinu a Val Müstair

Magic Pass

Další nabídka v Saas, ale tentokrát na rok a zahrnující i lyžování. Platnost karty je od 1.5.2022 do 30.4.2023 s těmito cenami:

 • 459 CHF dospělý (od ročníku 2006 a níže)
 • 269 CHF dítě (ročník 2007-2016, mladší děti zdarma)

Ceny jsou platné do 5.9.2022, poté se zdraží na 899 CHF pro dospělého a 399 CHF dítě.

K pasu je možné přikoupit i rozšíření:

 • Pools (baény) – přistup do 13 zařízení, + 269 CHF / 139 CHF
 • Cras Monatana Aminoa Pass 100 – 100 dnů lyžování na náhorní plošině Crans-Montana + 189 CHF / 159 CHF
 • pojištění – díky němu lze získat zpět cenu pasu v případě nehody či nemoci , 5% celkové ceny pasu, tj pas + rozšíření
 • pojištění záchrana – + 8 % ceny pasu

Celkově je v zimní nabídce 1375 km sjezdovek, 2 ledovce, 19 snowparků, pass lze využít v 52 zimních destinacích a 23 letních.

Villars Free Access Card

Tuto kartu lze získat v ceně kempu po dobu pobytu kdykoliv mezi 4.červnem a 30.říjnem 2022 v tomto francouzsky hovořícím regionu v západní části Švýcarska. Kartu nabízí následující kempy, cena pro modelovou rodinu 2+2, tedy dva dospělí, dvě děti, místo na stání, elektřina a případně i místní daň:

V oblasti jsou další tři kempy, ale informace o cenách a zahrnutí karty se nepodařilo ověřit.

Mimo to si lze kartu zakoupit bez nutnosti pobytu a na celou sezonu a to za 170 CHF (plus 5 CHF za keycard).

Karta pak umožní využívání místní dopravy, včetně horské železnice Villars-Bretaye, koupaliště a čtyř lanovek:

Adelboden Guest Card

Kartu obdržíte při pobytu v oblasti Adelboden Frutigen, což je údolí asi hodinu jízdy jižně od Bernu. jak je u tohoto typu karet obvyklé, pokryje místní dopravu a zajistí menší slevu na další zdejší atrakce.

Kartu získáte při pobytu v kempu:

 • Camping Grassi, 46 CHF
 • další kempy zde, nepodařilo se mi ale ověřit, které z nich kartu nabízí

Simmental Card

Jako obvykle, při pobytu v kempu dostanete kartu, v té je zahrnutá veřejná doprava a pak slevy na lanovky, do bazénů, muzeí a podobně.

Kempy, které kartu nabízí:

Camping Card Berner Oberland

Bezplatná karta pro kempování na bernské vysočině. Obdržíte ji při prvním pobytu v oblasti a poté díky ní můžete čerpat slevy ve výši 10-30% na různé aktivity – návštěvu soutěsek, jeskyň i lanovek

Gstaad card

Karta hosta vám poskytuje různé slevy na volnočasové aktivity včetně bazénů, tenisu, horolezeckých parků, paraglidingu, lama trekkingu atd. Karta hosta vám pak umožňuje zakoupit si celodenní jízdenku na místní lanovky za částku 19 CHF/den pro dospělého (9 CHF/den pro děti starší 6 let):

 • Cable car Gstaad – Eggli
 • Cable car Gstaad – Wispile
 • Chairlift Schönried – Horneggli
 • Cable car Zweisimmen – Rinderberg
 • Cable car Rougemont – La Videmanette

Gstaad Card zahrnuje další bezplatné výhody, jako je veřejná doprava, horské dráhy a vstupy do muzeí a sportovních aktivit. Na Glacier 3000 získáte 50% slevu.

Kartu nabízí například kemp Camping Saanen (nutno ověřit)

Montreux Riviera Card

Slunná oblast u východní části Ženevského jezera, známá pro své víno, jídlo a kouzelné pohledy přes jezero. Při pobytu v oblasti obdržíte kartu, s tou jde zadarmo použít hromadnou dopravu či vstup do muzea věnovaného slavné hudební skupině Queen a slevy na místní muzea a venkovní aktivity – vstupy do památek, plavby lodí, použití horských železnic

Zatím je potvrzen jen jeden kemp, který kartu při pobytu vydává:

 • Horizons Bleus, 50 CHF v hlavní sezóně od 15.6 do 15.9, mimo ní 42.50 CHF

Arosa Card

Jako host na dovolenou obdržíte kartu Arosa (záloha CHF 5,00) od pobytu na jednu noc a to v termínu od 11.čevna do 23.října 2022.

Zdarma lanovky:

 • Weisshorn
 • Hörnli Express
 • Urdenbahn Hörnli – Urdenfürggli

Camping Arosa, v hlavní sezoně rodina 2+2 68 CHF, mimo sezonu 54 CHF. Pozor, do kempu je omezen příjezd vozidel širších než 2.3m, nutno se podívat na stránky kempu!

Berner Oberland Pass

zajisté bezplatné cestování i lanovkami (v nabídce je jich 25) v poměrně rozsáhlé oblasti, na další zase poskytne zajímavou slevu. Zahrnuta je i lodní doprava na jezerech Thun a Briens. Děto do 16ti let cestují s držitelem karty za jednorázový příplatek 30 CHF. Pass se kupuje na počet dnů a je poměrně drahý:

 • 3 dny , 230 CHF
 • 4 dny, 270 CHF
 • 6 dnů, 330 CHF
 • 8 dnů, 370 CHF
 • 10 dnů, 399 CHF

Guest Card Chur

S kartou hosta můžete bez příplatku využívat následující služby:

Pro cestovatele v obytných vozech je karta dostupná při pobytu v kemu Au Chur, cena pro rodinu 2+2 v obytném voze za tento kemp je cca 50 CHF

Interlaken guest card

Všichni hosté ubytovaní přes noc v Interlaken, Matten, Unterseen, Wilderswil, Saxeten, Gsteigwiler, Bönigen, Iseltwald, Ringgenberg, Goldswil a Niederried platí návštěvnickou daň, jejíž výnosy používá Interlaken Tourism k propagaci a vytváření služeb a vybavení pro návštěvníky. Ubytovatel vám na oplátku vydá kartu hosta, která vám umožní využívat řadu výhod. Karta hosta Interlaken vás také opravňuje k bezplatnému cestování veřejnou dopravou v rámci Libero zóny 750, která zahrnuje Iseltwald, Saxeten, Niederried a Beatenbucht. Výběr ze slev, které můžete využívat s kartou hosta Interlaken:

 • Bezplatné cestování v pravidelných linkách veřejné dopravy v Interlakenu
 • 30 % sleva na výlety po železnici Schynige Platte
 • 11 – 25 % sleva na výlety na lanové dráze Harder Kulm
 • 30 % sleva na jízdné BLS Schifffahrt

Seznam kempů: zde

Jura pass

Pokud zůstanete alespoň jednu noc v hotelu nebo jiném hostujícím zařízení v kantonu Jura, JURA PASS vás opravňuje k bezplatnému využívání veškeré veřejné dopravy v rámci tarifní sítě Vagabond (kanton Jura, kolem Moutier a Tramelan) a vlak Jura z La Large-Journée do La Chaux-de-Fonds (veřejná doprava v rámci města La Chaux-de-Fonds není zahrnuta). Předává jej ubytovatel při příjezdu a platí od přihlášení do půlnoci v den odjezdu (max. 15 dní).

S Jura Pass získáte zajímavé slevy na širokou škálu volnočasových aktivitv oblasti. 

 Jak získat:
Při stání na karavanových stáních, kde jsou poplatky za noc relativně nízké ve srovnání s jinými hřišti ve Švýcarsku. Jedná se o stání uvedená na webových stránkách Jura 3 Seen Land můžete zakoupit Jura Pass za příplatek 2,00 CHF na osobu v turistické kanceláři. Získáte tak bezplatné používání veřejné dopravy a zlevněné vstupy do různých atrakcí. 
Dostupnost jinde je ještě ověřována!

Zurich City Pass

Neomezené cestování 2. třídou tramvají, autobusem, vlakem, lodí a lanovkou ve městě Curych a okolním regionu Krátké výlety lodí a plavba po řece Limmat a k tomu zdarma nebo snížené vstupné do 43 muzeí.

Platnost 24 nebo 72 hodin, cena 27/53 CHF pro dospělého a 19/37 CHF pro dítě 6-15 let.

VIP – Verbier infinite playground

Návštěvníci střediska Verbier, Val de Bagnes a La Tzoumaz ve Wallisu zajisté ocení návštěvnickou kartu Verbier Infinite Playground Pass, se kterou mohou zdarma využívat místní lanovky, ale také absolvovat řadu aktivit zcela zdarma či se slevou. Návštěvnickou kartu získají u ubytovatele při pobytu alespoň na jednu noc. V oblasti jsou tyto kempy nabízející průkaz:

Portes du Soleil- MultiPass

Lze získat při pobytu v oblasti a nebo si jej koupit. Mimo kempů se nabídka týká i karavanových stání (Aire de camping-car, camping car parking, neboli stellplatz). Po zaplacení turistické taxy dostanete Multi Pass po dobu vašeho pobytu zdarma, což znamená bezplatný neomezený pěší přístup k dopravě, lyžařským vlekům, bazénům a dalším, plus slevy na mnoho dalších aktivit v celé oblasti Portes du. Soleil.

Přímá koupě:
Kartu lze koupit s platností od 11. června do 11. září 2022, na dobu jednoho až osmi dnů či na celou sezónu. K tomu je navíc nutné zakoupit si čipovou kartu za 1.50 CHF, částke je nevratná, ale karta znovu použitelná. Ceny jsou:

 • 13 CHF – denní
 • 90 CHF – pro celou letní sezónu, do 1.listopadu

Pro děti do 5 let je Multi Pass zdarma

Bodensee ticket

Bodensee Ticket je rozdělen do tří zón Východ, Západ a Jih (Appenzellerland). Platí ve 2. třídě pro jízdy ve vlacích, autobusech a trajektech. Jižní zónu lze rezervovat pouze společně se zónou Východ a Západ – kombinace východní zóny a jižní zóny není možná. 

Jednodenní lístek pro dospělého vyjde na 29 CHF pro jednu zónu a na 37 CHF pro všechny tři. Cena pro dítě je cca poloviční. Třídenní lístek na všechny zóny pak stojí 74 CHF

Neuchatel Tourist card

Navštivte region Neuchatel zdarma: muzea, veřejná doprava, okružní plavby, sedačková lanovka, půjčovna kol:

Seznam kempů zde – kartu nabízí hned deset kempů

Davos Klosters Premium card 

Každý, kdo si zarezervuje alespoň jednu noc v komerčně pronajatém zařízení, jako je hotel, prázdninový byt nebo skupinové ubytování v Davos Klosters, obdrží Davos Klosters Premium Card. Tato karta hosta nabízí řadu výhod a cenových slev během vašeho pobytu. Mimo místní dopravy zdarma je Premium Card atraktivní zejména pro hosty, kteří chtějí v letní sezóně využívat lanovek. Od první noci můžete využít výrazně snížené ceny: dospělý zaplatí deset franků za zpáteční cestu na jeden z těchto vrchů v pohoří Davos Klosters: Jakobshorn, Parsenn, Gotschna, Rinerhorn, Madrisa. 

Pokud chcete využít několik hor DKM ve stejný den, můžete si zakoupit celodenní jízdenku za 15 CHF. Jízdenka na Schatzalp je k dispozici za šest franků. Děti od šesti do sedmnácti platí polovinu. Mladší děti zdarma.

Zdroje

úvodní obrázek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: