Celkem 91 míst ve Slovinsku a Chorvatsku, která stojí za to navštívit

Komentářů:

0

Aktualizace: opravená verze souboru 1a

Tento příspěvek je trochu netradiční, tipy na místa nejsou přímo v článku. Místo toho jsou v pdf souboru, který si lze stáhnout a použít buď jako vytištěný nebo třeba v mobilu ve čtečce.

Mapa

V mapce, kterou si lze stáhnout níže, najdete zajímavé body jak ve Slovinsku, tak i v Chorvatsku. V případě Slovinska jsou pak zvýrazněny navíc turistické cíle, jezera a místa nabízející nějakou tu kulinářskou specialitu. Celkem je v Slovinsku vytipováno 72 míst a v Chorvatsku pak dalších 19. Nabízí se tak celkem 91 míst stojících za návštěvu. Pokrývají jak přírodní zajímavosti jako vodopády, soutěsky či parky, tak i hrady, zámky a adrenalinové aktivity.

Vybrané body vychází z mapky, kterou pro své klienty připravila slovinská půjčovna nestcampers. Ta má v nabídce patnáctku menších obytných vozů, zejména menší dodávky se spací vestavbou a soustředí se především na zájemce o cestování po Slovinsku, případně Chorvatsku. Těm nabízí nejen zmíněnou mapu zajímavých míst, ale i možnost uplatnit nějaké slevy při ubytování v kempech či návštěvě turistických atrakcí.

Původní mapka je ale v angličtině a v trochu nevhodném formátu. S dovolením firmy jsem ji tedy přeložil a upravil do české podoby, navíc se pokusil ji i trochu vylepšit. Oproti původní mapě je i přidán jeden nový bod v Chorvatsku.

Použití pdf

Přiložený dokument ve formátu pdf se pokouší kombinovat výhody digitálního i tištěného světa. Na mapce jsou stručné popisy jednotlivých bodů a blíže informací lze získat po naskenování příslušného QR kódu. Ten vede na vybranou českou stránku s co nejvíce informacemi o daném místě. Tedy většinou na české, u některých míst se mi vhodnou stránku s česky podanými informacemi nepodařilo najít a musel jsem tedy použít stránku ve slovinštině či angličtině.

Po vytištění

Mapku a popis si tak lze vytisknout, ideálně na barevné tiskárně umožňující tisk A4 a poté si pomocí čtečky QR kódů v mobilu vyvolat další informace přes obrazovku mobilního zařízení.

V prohlížeči či na mobilu

Pdf soubor lze použít přímo a zobrazit si jej na počítači v prohlížeči a nebo na mobilu. Po kliknutí nebo klepnutí na QR kód se otevřou odkazované stránky a není tak nutné QR kód skenovat, funguje totiž zároveň jako odkaz.

Známé problémy

  • použití tolika QR kódu tak blízko u sebe není zcela optimální a vyžaduje určitou zkušenost při práci s mobilní čtečkou.
  • QR kódy také zabírají docela dost míst a textové informace jsou tak omezené

Soubor ke stažení

A tady je zmiňovaný soubor ke stáhnutí:

Zdroje

V koláži použity tyto fotografie:

úvodní obrázek: BlažUnsplash

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: