Registrace v srpnu – pro přívěsy více než příznivý měsíc

V srpnu 2022 se registrovalo jako nových 125 obytných aut a 66 obytných přívěsů. Což je víceméně stejně jako v předchozím červenic, kdy to bylo127obytných aut a 61 obytných přívěsů. Pokračuje tak trend poklesu registrací zejména u obytných aut, u přívěsů se naopak jedná o nejlepší srpen v historii

Obytná auta – propad o 27%

Meziroční propad o 27% není již tak hrozivý jako červencový pokles o 47%. Počet registrací je i tak v dlouhodobém období spíše nadstandardní, obvykle se v srpnu registrovalo do stovky obytných vozů. Letošních 125 automobilů je tak slušný výsledek, byť nedosahuje loňských 172 aut. Je nutné také zdůraznit, že i přes propad registrací se již letos za prvních osm měsíců registrovalo více nových obytných automobilů než kdykoliv předtím za celý rok, s výjimkou roku 2021. Zájem o obytné vozy tedy trvá.

Kempovací dodávky typu Volkswagen California potvrzují i nadále svoji rostoucí oblibu, z nově registrovaných vozidel jim patří 11%. Vyrovnávají se tak alkovnám (12%) i celointegrovaným vozidlům(14%). Vestavby jsou nadále velmi vyhledávaný typem obytného vozidla, s 21% jim patří druhá příčka za populárním polointegrovaným provedením (21%) (cca 3% vozidel není zařazeno)

Vozidla těžší než 3.5t jsou i nadále v menšině, tento rok tvoří zatím necelých 7% ze všech nových obytných automobilů.

Obytné přívěsy- rekord v srpnu

66 obytných přívěsů zaregistrovaných v srpnu je nejlepším výsledkem za poslední roky a překonává i rekordní rok 2021. Zájem o obytné přívěsy tedy nadále neuvadá a je již jisté, že i tento rok bude z hlediska registrací patřit k těm nejlepším. Zájem o přívěsy může být i díky nedostatku obytných aut, někteří zákazníci se pak rozhodnou pro přívěs. Ty jsou obecně dostupnější a problémy se zásobováním se jich tolik nedotkli.

Prezentována data byla získána z volně dostupných dat o registracích poskytovaných Ministerstvem dopravy. Údaje nemusí být vzhledem k povaze dat naprosto přesné, jakkoli jsem se snažil je zpracovat co nejlépe. Zpětně může dojít i k mírné korekci údajů po načtení aktuálních dat z registru.
 Jako nové je počítáno vozidlo nové nebo registrované do šesti měsíců po prvním přihlášení v Evropě (dovoz).

Úvodní foto: Kampus Production

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: