Vánoční trhy v Německu 2022 obytným autem

Vánoční trhy v Německu jsou pojem sám o sobě. Konají se v mnoha městech a liší se svým pojetím i atmosférou. Navštívit tak lze trhy s největším vánočním stromem na světě, projít si muzeum Vánoc, oslavit vánoce se sklenkou vína v podzemí, podívat se k továrně na obytná auta či si užít trochu volnější atmosféru ve vykřičené čtvrti Hamburku. Kulisu trhům mohou tvořit zámky, hrady, kláštery.

Nelze popsat všechna místa , vždyť jen těch větších trhů se bude tento rok konat v Německu přes 80, prakticky v každém větším městě. A v těch skutečně velkých městech se jich koná zpravidla hned několik, třeba Berlín nabízí hned 9 trhů, Kolín sedm, Mnichov dva a dalo by se pokračovat. Přehled o všech těch velkých lze pak nalézt na stránce Weihnachtsmärkte 2022: Termine & Informationen, spolu s daty konání.

Následující přehled je tedy jen výběr menší části, doplněný odkazy na podrobné informace a tipy, kam odstavit obytné vozidlo. Místa jsou řazena poněkud volně, víceméně podle vzdálenosti od hranic s ČR či sledujíc pohyb hodinových ručiček. Protože se v takovém seznamu špatně orientuje, je k dispozici i tato mapka, která je dostupné online zde a nabízí možnost interaktivně si místa prohlédnout – na mapce jsou zachyceny jak popisované trhy (červeně), tak i místa na stání (modrá barva):

A snad jen upozornění – vánoční trhy a jejich návštěva je populární aktivitou i mezi německými karavanisty. Místa na stání tak bývají beznadějně obsazená, zejména o víkendech. Tento rok může být situace ještě horší než kdykoliv v minulosti – počty majitelů obytných aut rostly i zde a to více jak u nás a po předchozích dvou sezónách plných omezení mnozí opět rádi vyrazí. Vyplatí se tedy naplánovat si příjezd třeba již na čtvrteční dopoledne a nebo se smířit s obtížnějším hledáním místa na stání a nutností použít hromadnou dopravu a stáním na venkově.

 1. Vánoční trh v Annabergu
  1. Stání pro obytná auta
 2. Vánoční trh Canaletto v Pirně
  1. Stání pro obytná auta
 3. Vánoční trhy v Drážďanech – to nejlepší kousek od hranic
  1. Stání pro obytná auta
 4. Vánoční trh v Lipsku
  1. Stání pro obytná auta
 5. Vánoční trh v Erfurtu
  1. Stání pro obytná auta
 6. Velký vánoční trh na hradě Wilhelmsburg, Schmalkalden
  1. Stání pro obytná auta
 7. Vánoční trh v Rothenburgu – město s Vánočním muzeem
  1. Stání pro obytná auta
 8. Vánoční trh na zámku v Isny – kde je doma Dethleffs
  1. Stání pro obytná auta
 9. Vánoční trh před zámkem Schwetzingen
  1. Stání pro obytná auta
 10. Vánoční trh v Idsteinu
  1. Stání pro obytná auta
 11. Vánoční trh v klášteře Eberbach
  1. Stání pro obytná auta
 12. Moselský vinný noční trh – Traben-Trarbach
  1. Stání pro obytná auta
 13. Vánoční trhy před katedrálou v Kolíně nad Rýnem
  1. Stání pro obytná auta
 14. Vánoční trh na zámku Grünewald, Solingen
  1. Stání pro obytná auta
 15. Vánoční trhy v Dortmundu – největší vánoční strom na světě
  1. Stání pro obytná auta
 16. Vánoční město severu – Lubeck
  1. Stání pro obytná auta
 17. Vánoční  trh Emden
  1. Stání pro obytná auta
 18. Vánoční trhy v Brémách
  1. Stání pro obytná auta
 19. Vánoční trh ve Stade
  1. Stání pro obytná auta
 20. Vánoční trh v Hamburku – nejžhavější trh v Německu
  1. Další trhy
  2. Stání pro obytná auta

Vánoční trh v Annabergu

Vánoční trh v Annabergu se stal v Krušných horách ddo jisté míry pojmem. Naleznete zde přes 80 prodejců – malé i velké dílny otevírají své brány ve městě, můžete poznat opravdu stará řemesla a sledovat, jak vznikají světoznámé výrobky z Krušných hor. Nabídku vánočního trhu doplňují tzv. „Vánoční světy“, manufaktura snů, hornický betlém v horském kostele sv. Marie, vánoční dům Erzhammer i adventní koncerty a polední hry v Kostel sv. Anny.

Vánoční trh je otevřen od 25.11 do 23.12, hlavní program probíhá vždy o sobotách a nedělích

Stání pro obytná auta

K dispozici je nové stání pro obytné vozy pro až 8 obytných vozů.  Pár kroků od města.  Cena služeb €1/ 2kWh , voda €2. Cena za parkování: 0,40 €/hod – tedy €10 za 24 hodin, ale místo bývá i zdarma

Lze využít i parkoviště Zentralparkplatz, zcela bez služeb a zdarma. Nicméně v zimě zde může být problém s odklizením sněhu.

Vánoční trh Canaletto v Pirně

Mimo to, že se jedná o krásný, tradiční vánoční trh s malými uličkami a krásně vyzdobeným tržištěm, každý večer zde začíná světelná show na zdech tradičních hrázděných domů. Někdy to skutečně vypadá, jako by se domy samy stěhovaly. Tato působivá show se koná každý večer kolem 18:00 a v týdnech předtím je na fasádách namontováno více než 10 000 LED světel , aby tržiště „tančilo“.

Vánoční trh v Pirně se koná od 22.11. – 30.12

Stání pro obytná auta

Pirna má parkoviště na předměstí u obchodního centra Elbepark, 800 metrů od tržnice, ale můžete využít i malý labský přívoz. Cena za noční stání je €8, přívoz pak stojí €1,50 ze jednu cestu a 2 €za zpáteční.

V zámeckém parku je pak plnohodnotné stání pro obytná auta (Schlosspark 13a, 01796 Pirna). Stání je plně vybaveno (zásobování/likvidace odpadu, WC, elektřina, sprcha, WiFi), je zhruba 800 metrů od vánočního trhu a stojí 15 eur na den, elektřina přijde na €1 za 8 hodin, voda €1 za 100 litrů

Vánoční trhy v Drážďanech – to nejlepší kousek od hranic

Vánoční trh v tomto městě zná asi každý fanoušek vánočních trhů. Kdo nikdy nenavštívil vánoční trh v Drážďanech, o něco opravdu přišel. Vlastně současně probíhá hned několik trhů:

Augustusmarkt – je to drážďanský nejmladší, trh ale již druhý největší a možná nejneobvyklejší vánoční trh – Augustův trh ve vnitřním Neustadtu.  Atrakcemi jsou modrý strom uprostřed tržiště, zlatý třpytivý vánoční strom na náměstí Gomondai a obrovské ruské kolo s fantastickým výhledem na historické staré město.

Striezelmarkt je považován za nejstarší vánoční trh v Německu. Magnetem pro návštěvníky však není pouze jeho rekordně dlouhá tradice, ale i další superlativy jako krušnohorská vánoční pyramida, která je se svými 14,61 m největší na světě, Schwibbogen – pravděpodobně největší světový světelný portál, po kterém je možné se projít, a každodenní vánoční kulturní program pro dospělé i děti.

Winterzauber an der Frauenkirche – uprostřed historického starého města Drážďan se vám ve slavnostně osvětlené Münzgasse představí romantická vánoční scenérie. Mezi světoznámým drážďanským kostelem Frauenkirche a Brühlsche Terrasse na vás čekají obchodníci s tradičním řemeslem a kulinářskými specialitami. 

Stání pro obytná auta

Vybrat si lze z několika stání blíže či dále od centra. Asi nejvhodnější stání pro návštěvu trhu je stání na Contipark Wiesentorstraße v Drážďanech stoji do €25. Není to levné, za vodu a vyprázdnění chemického WC se navíc platí další €2.

Levnější místo je pak na Sachsenplats, je to ovšem již dále od centra. .Cca 13 minut chůze a jste v centru starého města. Za 5 minut přes přestávky a jste v novém městě. Místo je přímo na břehu Labe. Cena je €12 za stání a volitelně €5 za elektřinu na 24 hodin

Vánoční trh v Lipsku

Tradice lipského vánočního trhu sahá až do 15. století. Díky své jedinečné kulturní a kulinářské nabídce uprostřed historického starého města s přibližně 300 stánky je to jeden z největších a nejkrásnějších vánočních trhů v Německu. Vánoční trhy v Lipsku se budou konat od 22. listopadu do 23. prosince 2022 . Vánoční trh začíná 22. listopadu, kolem 17:00 proběhne slavnostní zahájení (Bühne Markt), při kterém bude strom rozsvícen.

Otevírací doba:

 • Neděle až čtvrtek: 10:00 až 21:00
 • Pátek a sobota: 10:00 až 22:00

Stání pro obytná auta

Nejblíže centru je stání Goldstueck, do centra města je to zhruba 5 minut, jsou zde dostupné i servisní služby. Je možná rezervace, ceny jsou od €19.50 do €22.50, přípojka na elektřinu stojí €4, likvidace odpadů a nová voda cca €4.50.

O něco dále se nabízí stání RV park centrum, s cenou €20 za noc.

Vánoční trh v Erfurtu

Pokud jste v Erfurtu nikdy nebyli, pak se pro vás návštěva vánočních trhů obzvlášť vyplatí. Pokud už město znáte, jistě vás zde okouzlí především vánoční nádhera. I když se erfurtský vánoční trh ve skutečnosti koná pouze na obrovském náměstí před katedrálou, působí jako by celé město propadlo třpytivému kouzlu. Procházka starým městem je zážitkem v kteroukoli roční dobu a obzvlášť hezká před Vánoci. Je fajn spojit návštěvu trhu s krátkou či delší prohlídkou katedrály. Další plus: ze schodů katedrály můžete vidět celý vánoční trh v Erfurtu. Kouzelný pohled. V roce 2022 bude trh probíhat od 22.11. do 22.12

Otevírací doba se mírně liší podle dne:

 • V den otevření: 10-21 hod
 • Neděle až středa: 10:00 až 20:00
 • Čtvrtek: 10:00 – 21:00
 • Pátek/sobota: 10:00 – 22:00

Časy rybího trhu, Schlösserbrücke, Anger, Willy-Brandt-Platz (nádraží): Pondělí až neděle: 10:00 až 20:00

Stání pro obytná auta

V Erfurtu je k dispozici karavanové stání Trautmann Erfurt. Poplatek je €16,50  plus €1 € za osobu a den (děti a školáci jsou zdarma), služby zahrnuty. Centrum města je dobře dostupné tramvají, která jezdí každých pět až deset minut (celodenní jízdenka pro skupinu osob, tedy například celou rodinu, stojí €11.40). Stání je mimo ekologickou zónu, takže sem mohou bezpečně zajet i starší obytná auta.

Velký vánoční trh na hradě Wilhelmsburg, Schmalkalden

Jedná se o historický zámecký vánoční trh s polykači ohně, kejklíři, rytíři a spoustou medoviny. Každou sobotu večer se také v areálu hradu koná ohňová show , která stojí za vidění . Ale pozor, trh se koná pouze první a druhý adventní týden, od 11 do 18, v sobotu do 19 hodin, vstupné je €2 pro dospělé a děti mají vstup zdarma

Stání pro obytná auta

 • Asi 500 metrů od hotelu bezplatné malé parkoviště bez dalšího vybavení, u místního koupaliště a McDonalds.
 • Další možností je přímo stání pro obytná auta ve Schmalkaldenu u vlakového nádraží. Parkovací místo najdete na adrese Westendstrasse 4. K dispozici elektřina, voda a likvidace odpadů, cena €10 eur. je asi 800 metrů od trhu.

Vánoční trh v Rothenburgu – město s Vánočním muzeem

Město je každopádně vzorem romantiky v kteroukoli roční dobu a o Vánocích to samozřejmě platí dvojnásob. Kromě toho je v Rothenburgu něco velmi zvláštního, co má také něco společného s Vánocemi: Německé vánoční muzeum. V roce 2022 se vánoční trh bude konat od 25.11. do 23.12-

Stání pro obytná auta

K dispozici jsou tři různá stání takže každý by si zde měl najít místo pro svou mobilní šnečí ulitu. A protože město není tak obrovské, z kteréhokoli z těchto míst se rychle dostanete do centra města. 

Vánoční trh na zámku v Isny – kde je doma Dethleffs

Zámek v Isny ​​je podívanou v běžné dny, a proto je v době vánočního trhu minimálně dvakrát krásnějším. Vánoční trh na zámku Isny ​​je typickým tradičním zámeckým vánočním trhem. Není velký, ale je vkusný. Trh bude otevřen takto :

 • 30.11. – 1.12.2022 od 16:00 do 21:00
 • 2.12. – 4.12.2022 od 13:00 do 22:00 hod.

Každý večer v 18:30 letí andělíček nad hradem a spolu se svými pomocníky rozdává dětem drobné dárky.

Stání pro obytná auta

Nabízí se stání „Untere Mühle“ za €10 + €1.50 osoba (obytný vůz značky Dethleffs €8), €0.5/1kWh, a €0.1/1l vody. Druhou možností je pak stání přímo u továrny Dethleffs . Pro majitele Dethleff je použití na 2 dny zdarma, pro všechny ostatní je pak poplatek €5/24h. Takže byste se mohli jeden den romanticky procházet zámeckým vánočním trhem a druhý den vyrazit na prohlídku továrny…i když ty jsou zatím stopnuté.

Vánoční trh před zámkem Schwetzingen

Vánoční trh se koná přímo před kurfiřtským palácem ve Schwetzingenu a nabízí nejen tradiční německé pojetí, ale také náhled na vánoce v jiných zemích. Město Schwetzingen každoročně zve na trhy i zástupce svých partnerských měst. Trh je nyní v zahraničí tak populární, že dokonce probíhá na tato místa výběrové řízení. Vánoční trhy se otevírají pouze o „prodloužených“ adventních víkendech, od čtvrtka do neděle:

 • 24.11. – 27.11.2022
 • 1.12. – 4.12.2022
 • 8.12. – 11.12.2022
 • 15.12. – 18.12.2022

Otevírací doba:

 • čtvrtek + pátek: 17:00 – 21:30 (severní + jižní Schlossplatz), 17:00 – 21:00 (palác Ehrenhof)
 • sobota + neděle: 12:00 – 21:30 (severní + jižní Schlossplatz), 12:00 – 21:00 (palác Ehrenhof)

Stání pro obytná auta

Ve Schwetzingenu je také malé parkoviště na druhé straně zámeckého parku, na Ketscher Landstrasse, 68723 Schwetzingen. Parkovací stání nabízí zdarma likvidici odpadů, voda je pak za poplatek €3/1003.

Vánoční trh v Idsteinu

Idstein stojí za alespoň jeden výlet i jindy. Staré rezidenční město u bran Frankfurtu se může ohlédnout za dlouhou historií. Od pozdního středověku do 18. století bylo významným regionálním centrem, a proto má mnoho významných budov. Pro karavanisty je ideální jako základna pro návštěvy oblasti Rýn-Mohan. S-Bahn odtud pravidelně jezdí do centra Frankfurtu a spojení do Wiesbadenu je také velmi dobré. Trh se koná pouze během jediného víkendu, takže je třeba dobře plánovat. Uskuteční se od 2. do 4. prosince. A pokud máte chuť ještě více na vánoční trhy: stačí jet S-Bahn do Frankfurtu.

Stání pro obytná auta

Do centra města je to od karavanového stání kousek, cca 500m, cena €10 za noc, €1 za 8 hodin připojení k elektřině, voda €1/80l, ale přes zimu není dostupná.

Vánoční trh v klášteře Eberbach

Klášter, tisíce světel, pochodně – cisterciácký klášter leskne v moři vlajek, praskajících ohňových košů, pochodní a dechberoucí ohňové show. Návrat do doby, kdy ulice brázdili kejklíři, volně pobíhala drůbež a vonělo to čerstvě upečeným zboží. Tento trh se bude konat v roce 2022 podruhé . Vánoční trh v Kloster Eberbach se koná pouze o 2., 3. a 4. adventním víkendu, od pátku do neděla:

 • 2. – 4. prosince 2022 (2. advent)
 • 9. – 11. prosince 2022 (3. advent)
 • 16. – 18. prosince 2022 (4. advent)

Platí se vstupné, 10 eur pro všechny návštěvníky od 16 let, jinak zdarma, existuje online předprodej i prodej na místě. Psi mají povolen vstup pouze do venkovního prostoru, nikoli do samotného kláštera.. V pátek a v sobotu otevřeno od 11 do 21, poslední vstup v 20:00, v neděli od 11 do 20, poslední vstup v 19:00

Stání pro obytná auta

Je velmi doporučeno nepokoušet se zajet s obytným vozem až přímo ke klášteru (i když jsou zde parkoviště), ale využít hromadnou dopravu. Autobysy jezdí každých 15 minut z Eltville, Kiedrich a Oestrich-Winkel. V Eltville je možné parkování za €5 na parkovišti prodejny Lidl, je zde i servisní místo. Poplatek za stání €5/24h, likvidace odpadu €1.

V okolí jsou nabízena místa ke stání u místních vinařů – například zde, za €10 na noc.

Moselský vinný noční trh – Traben-Trarbach

Tento trh v Traben-Trarbach je netradiční, už jen svým umístněním pod zem. Odehrává se ve starých vinných sklepech s atmosférickým osvětlením. V roce 2022 si tuto neobvyklou vánoční radost můžete užít od 18. listopadu 2022 do 1. ledna 2023, ale pouze o víkendech a vybraných dnech. Tento vánoční trh se točí kolem témat vína, zábavy a kultury a zve nejen k lenošení a vychutnání si Vánoc v sklípku. Připraven je také pestrý doprovodný program s kulturními, tradičními a hudebními vrcholy.

Stání pro obytná auta

Traben-Trarbach má stání pro obytné vozy trochu stranou, ale procházka podél Mosely přivede vánoční fanoušky pohodlně do cíle. Cena flexibilní, €10-15, plus poplatek za osobu €1.15. Služby zahrnuty.

Vánoční trhy před katedrálou v Kolíně nad Rýnem

Vánoční trh v katedrále se koná denně od 21. listopadu do 23. prosince. mezi 11. a 22. hodinou. Přímo před katedrál se nachází záplava vánočních světel a stánků. Ale celkem se v Kolíně nad Rýnem koná 6-7 různých vánočních trhů, z toho tři přímo v centru – zmíněný trh u katedrály, na břehu Rýna a „středověký vánoční trh. A tak můžete strávit celý víkend návštěvou města, aniž byste se dvakrát procházeli po stejném vánočním trhu.

Stání pro obytná auta

Pozor – jedná se o velké město s problematickou bezpečností, dochází zde k vloupáním do obytných aut. Doporučuje se využívat „hlídané“ parkoviště a oficiální stání a nestát na divoko ve městě ani blízkém okolí.

K dispozici je velká plocha (Reisemobilhafen Köln) pro obytné vozy na An der Schanz. Areál má přes 60 parkovacích míst, stojí 14 eur a nabízí elektřinu, stejně jako servisní místo (€,50/1kWh, €1/60 litru vody) . Za 20-30 minut jde dojít do města. Restaurace a obchody jsou v bezprostřední blízkosti. 

Ačkoliv se místo nachází v eko zóně0, je možná využít výjimku a na místo se dostat i bez odpovídající plakety. Horší je to obecně s dostupností, místo se těší mimořádnému zájmu a sehnat místo je tak spíše otázkou štěstí. Doporučuje se přijet nejpozději ve čtvrtek dopoledne, pokud chcete mít šanci zaparkovat. Přes víkend pak zpravidla již bez šance.

Další možností je Camping Berger – 2 dospělí + auto + karavan + elektřina = € 34,50 , popřípadě 2 dospělí + 2 děti + auto + karavan + elektřina = € 42,90. Místo je o trochu dále od centra města.

Vánoční trh na zámku Grünewald, Solingen

„Romantický vánoční trh“ v Solingen-Gräfrath se v roce 2022 uskuteční již po osmnácte. V posledních letech byl několikrát zvolen jedním z „nejkrásnějších vánočních trhů“. Jen v lese/parku je instalováno více než 1500 pohádkových světel. Opravdu skvělé, opravdu krásné! Vstupné 8 eur. Děti do 16 let zdarma, psi povoleni na vodítku. Romantický vánoční trh na zámku se koná všechny 4 adventní víkendy, vždy od pátku do neděle.

 • 25.–27. listopadu
 • 2.–4. prosince
 • 9.– 11. prosince
 • 16.–18. prosince

Trh se otevírá v pátek od 14:00 do 21:00 (poslední vstup 20:00) a v sobotu a neděli od 11:00 do 20:00 (poslední vstup v 19:00). Vstupenky lze koupit online, nevztahují se na konkrétní den, takže lze využít kdykoliv. Samozřejmě je lze zakoupit i na místě, ale dostupnost může být omezena.

Stání pro obytná auta

Bezplatné parkovací místo (ale bez jakýchkoliv služeb) na parkovišti na ulici: Brandteich, 42651 Solingen (51.21134666133248, 7.072265419671719) . Toto parkoviště/hřiště je pár set metrů od zámku. Dostupnost míst je velmi omezená, s obytným autem se ani nepokoušejte zajet až k zámku. Vyplatí se přijet brzy a najít si místo buď na parkovišti a nebo v průmyslové čtvrti „Dycker Feld“ a využít kyvadlovou dopravu – toto spojení bude v provozu vždy v sobotu a neděli.

Vánoční trhy v Dortmundu – největší vánoční strom na světě

Klasický vánoční trh konaný od 17.11 do 30.12, uprostřed centra města Dortmund, s největším vánoční, stromem na světě! Na zhruba 300 stáncích s rukodělnými výrobky, vánočními ozdobami, neobvyklými hračkami a mnoha dalšími je téměř vše, co v adventním čase rozbuší srdce. A co by to bylo za návštěvu vánočního města Dortmundu bez mnoha speciálních nápojů a bez svařeného vína z výročního hrnku? S každým rokem se obměňujícím motivem jde o žádaný sběratelský kousek. 

Další trh se koná v Fredenbaumparku, asi 10 minut metrem od centra města. Je to velký středověký vánoční trh se vším, co k tomu patří. Tento trh je opravu speciální, pochodně, svíčky, plovoucí svíčky na jezeře… Zimní osvětlení se zaúme ve Westfalenparku každý večer během adventu. Celý park je plný světel, pochodní a osvětlení.

Trh je ale placená, cena je od €12 a zahrnuje i jízdenku na zdejší MHD.

Stání pro obytná auta

V Dortmundu moc stání není – vlastně žádné, naštěstí je možné stát v blízkosti místa konání druhého z uvedených trhů, cena je €40 až €60 za noc!, místo je v docházkové vzdálenosti od trhu (15 minut). Cena je bez služeb, ty nejsou k dispozici

Vánoční město severu – Lubeck

V Lübecku se koná hned několik vánočních trhů, celé centrum města je vlastně plné vánoční horečky, a proto se o Lübecku říká, že je to hlavní vánoční město severu. Naprostá většina trhů se koná v termínu od 21.11. -30.12.

Stání pro obytná auta

Míst na stání se nabízí hned několik, dokonce se nabízí i živá data o dostupnosti míst, viz stránka https://www.parken-luebeck.de/wohnmobilstellplaetze/.

Bezplatné servisní místo se nabízí v místním obchodním centru CITTI-PARK spolu s 30ti místy na stání.

Vánoční  trh Emden

Vánoční trh Emden je něčím výjimečný, protože se koná uprostřed přístavu s výhledem na muzejní lodě a velké i malé námořníky. Ledová plocha bude v Emdenu pravděpodobně opět postavena od 21. listopadu do 23. prosince a budou zde stovky stánků s vánočními ozdobami, svíčkami, cukrovím 😉 a lahodným svařeným vínem. Vánoční trh v Emdenu se také nazývá „Engelken Markt“ a ano… název je zasloužený. To množství světel, která se odrážejí i v přístavních vodách, to všechno působí nějak magicky- Velcí i malí mořeplavci si zde mohou pochutnat na mandlích, sušenkách a grogu. 

Stání pro obytná auta

Lze stát na oficiálním stání u starého vnitrozemského přístavu Am Eisenbahndock. Docházková vzdálenost, cena €15 za noc, €0.5/1kWh, voda a likvidace odpadů.Vzhledem k blízkosti centra města a sousedního železničního mostu je to na parkovacím místě neskutečně hlučné.

Vánoční trhy v Brémách

Celé centrum města , vyzdobené světly, září jako Vánoce a dokonce i katedrála je v tuto dobu nasvícená . V okolí Brémských hudebníků se hemží stovky stánků a všechny obchody v centru města mají v adventním čase delší otevírací dobu. Přímo mezi centrem města a břehy řeky Weser je také středověký trh a další trh ve čtvrti Schlachte.

Otevřeno je takto:

 • Po-Čt: 10:00 – 20:30
 • Pá-So: 10:00 – 21:00
 • Neděle: 11:00 – 20:30

Druhý zmíněný trh „Schlachte Zauber“ – https://www.grossmarkt-bremen.de/maerkte/schlachte-zauber/. Promenáda Schlachte podél řeky Weser každoročně láká návštěvníky k návštěvě historického, zimního a námořního trhu. Ten nabízí stovkám tisíc obyvatel a hostů Brém z blízkého i dalekého okolí možnost nechat se na pár příjemných hodin okouzlit zimní atmosférou a historickou vesničkou. Čeká na vás kolem 100 různých dřevěných stánků s širokou nabídkou zboží a pochutin.

Stání pro obytná auta

V Brémách jsou 2 parkovací místa. Buď využijete velké stání „Am Kuhhirten„, kde místo stojí €17, další poplatky jsou €0.60/1kWh, €1/100 l vody a je to odsud asi 20-30 minut chůze od centra města. Z vlastní zkušenosti ovšem bývá dost plné.

Nebo můžete využít malé stání na adrese Schosterboorn 7,28207 Bremen, který ovšem stojí neuvěřitelných 24 eur, zahrnuje elektřinu a městskou daň a je především daleko.

Vánoční trh ve Stade

Vánoční trh Stade je absolutní nutností pro každého fanouška zářivých světel a perníčků. Kolem rybího a koňského trhu a na písku jsou stánky a vyzařují svou okouzlující vůní. Tento trh se bude konat od 21. listopadu do 23. prosince 2022.

Stání pro obytná auta

Stání pro obytné vozy je na klidném místě v těsné blízkosti okouzlujícího centra měst a je velmi komfortně vybaveno, kapacita 79 vozidel, veškerý servis. Cena za noc €18, €0.5/1kWh, €1/80l vody.
Pokud byste se chtěli projít trochu dále (cca 20 minut) a zároveň si užít koupání či sauny, lze využít stání u místního koupaliště/plaveckého bazénu. Cena za noc €12 včetně elektřiny, €1/60l vody, kapacita 20 míst, poukázka €5 na vstup do bazénu (cena za 1.5h €7 – €7.50).

Vánoční trh v Hamburku – nejžhavější trh v Německu

Od 14. listopadu až do 23. prosince se na nejžhavějším vánočním trhu v Hamburku stírají hranice mezi světskými a duchovními požitky. Trh láká na živou hudbu z podia i na sexy anděly . Na stáncích mezi tím je pak vše, co na takový vánoční trh patří. Vstup je zdarma.

Otevírací doba:

 • pondělí středa: 16:00 – 23:00
 • Čtvrtek: 16:00 – 00:00
 • Pátek: 16:00 – 1:00
 • Sobota: 13:00 – 1:00
 • Neděle: 13:00 – 23:00
  Trh je zavřen dne 20. listopadu

Další trhy

Samozřejmě to není jediný vánoční trh v tomto přístavním městě – koná se jich zde hned několik, přehled je na této adrese: https://www.hamburg.de/weihnachtsmarkt/. I zde tedy platí co pro ostatní velká města – lze zde strávit delší dobu a vždy navštívit jiný.

 • Hafencity: 22.11. – 31.12.2022
 • Jungfernstieg: 18.11. – 23.12.2022
 • Rathausmarkt: 22.11. – 23.12.2022
 • Spitalerstraße: 17.11. – 30.12.2022
 • Santa Pauli: 14.11. – 23.12.2022
 • Winter Pride St. Georg: 01.12. – 30.12.2022
 • Wandsbeker Winterzauber: 05.11.2022 – 02.01.2023
 • Apostelkirche: 17.11. – 22.12.2022
 • Winterdom: 04.11. – 04.12.2022

Stání pro obytná auta

Na Spielbudenplatz na Reeperbahn je to jen 600 metrů od karavanového stání na Strand Pauli.  Cena za noc: v závislosti na sezóně 12,50 – 19,50 eur, bez služeb.

Zdroje:

Úvodní obrázek: Erfurt, wikimedia

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: