Desková hra ze světa obytných aut – dojeďte na Nordkapp!

Komentářů:

0

Deskovou hru inspirovanou cestováním v obytném voze si mohou koupit nadšenci ve Francii. Tedy ne že by si ji nemohl koupit i fanoušek z Čech, jen musí umět francouzsky, a mimo ceny hry (stojí €37.90) zaplatit i poštovné.

Základní koncept není nijak převratný a na podobném principu funguje asi spousta dalších her. Tato je ale neobvyklá svým zaměřením na karavanisty.  Cílem je posunovat po hracích políčkách svoji figurku představující vestavbu a dostat se do prostoru Nordkappu jako první – a pak se také vrátit zpět domů, do výchoziho bodu. Na cestě se musí hráč vypořádat s různými překážkami, jakými jsou třeba zmeškané trajekty, stádo sobů přecházejících silnici, sesuvy půdy či defekt na pneumatice. A také odpovědět správně na vědomostní otázky, těch jsou více než čtyři stovky ve třech úrovních obtížnosti.

zdroj: web hry

Autory této hry jsou Laurent Coroller a Marie Schueller, pár nadšených cestovatelů. Potkali se v roce 2012 na cestách Severní Ameriky a od té doby spolu cestují ve své přestavěné dodávce. V roce 2014 se pak vydali na 10 000 km dlouhou cestu, která je zavedla až na Nordkapp a projeli přitom sedm zemí: Francii, Švýcarsko, Německo, Švédsko, Finsko a Norsko. 

Když je pak v březnu 2020 „uvěznil“ covid doma , dostali tito dva cestovatelští nadšenci nápad, jak i tak znovu prožít tento báječný výlet… vytvořením deskové hry! A tak vznikla hra, kterou zcela přirozeně pokřtili „Explora Van, mission Cap Nord“. Je 100% vyrobena ve Francii.

Hru může hrát až 10 hráčů, doporučený věk od je 8 let, horní věková hranice není stanovena. Délka hraní je nejméně třicet minut, ale existuje i Turbo mód. Francouzští nadšenci do karavaningu, respektive jejich známí, tak mají příležitost obstarat si skvělý vánoční dárek. Se hrou se lze seznámit i na tomto, francouzsky mluveném, videu:

A autoři? z jejich svazku se narodil dvouletý syn a tak je jejich snem se na Nordkapp opět vrátit v dodávce a tentokrát ve třech.

Zdroje:

obrázky: web hry a fb

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: