Registrace karavanů a obytných aut leden 2023

Leden 2023 – rekordní měsíc pro karavany, slabý pro obytná auta

V lednu 2023 se jako nových registrovalo v České republice 96 obytných aut a 37 přívěsů. Pro přívěsy je to rekordní leden, nikdy v historii se tolik nových přívěsů neregistrovalo a je to dokonce meziročně o 16% karavanů více. Horší je to s obytnými auty, 96 vozidel znamená propad o 30% oproti začátku minulého roku a je to dokonce o tři vozidla méně než v roce 2021.

Na nějaké rozbory je ještě brzo. U přívěsů se extrémně dobře daří značce Hobby, u obytných aut zase kraluje slovinská Adria. Jedná se ale o pořadí pouze za první měsíc tohoto roku a jistě se ještě v příštích měsících změní . Adria v ČR zaregistrovala i svoji vlajkovou loď, SUPER SONIC 890 LL na podvozku Mercedes Benz a nový majitel z Ústeckého kraje se tak může těšit na cestování s tímto téměř devět metrů dlouhým vozem. Celkově lze o značce Adria říci, že je to její nejúspěšnější začátek roku v historii českého trhu.

Registrace obytných aut táhnou především firmy, jen čtvrtina vozidel byla registrována soukromou osobou. U obytných přívěsů je situace odlišná a podíl soukromých registrací nových karavanů je téměř 55%.

Prezentována data byla získána z volně dostupných dat o registracích poskytovaných Ministerstvem dopravy. Údaje nemusí být vzhledem k povaze dat naprosto přesné, jakkoli jsem se snažil je zpracovat co nejlépe. Zpětně může dojít i k mírné zpětné korekci údajů po načtení aktuálních dat z registru.
 Jako nové je počítáno vozidlo nové nebo registrované do šesti měsíců po prvním přihlášení v Evropě (dovoz).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: