Únor 2023 – Slovinci ovládli registrace nových obytných aut

V únoru 2023 se jako nových registrovalo v České republice 104 obytných aut a 39 přívěsů, tedy prakticky shodné počty jako v předchozím měsíci. Situace v ČR se tak vrací do normálu, spíše plynule navazuje na stav v roce 2020. Oproti stejnému období v letech 2021-2022 se pak jedná se o pokles o desítky procent, nicméně to je spíše potvrzení výjimečnosti tohoto období a nic to nemění na tom, že zájem o karavaning je v ČR stále na výrazném vzestupu a počet obytných vozidel nepřetržitě roste.

V oblasti obytných aut se stále velmi dobře daří slovinské značce Adria a s velkým náskokem vede před druhým Volkswagenem. Značka Adria také drží první příčku i u jednotlivých provedení, daří se ji u vestaveb, alkoven a polointegrovaných provedení. U integrovaného provedení ale vede značka Carthago, u kempovacích dodávek pak dle očekávání koncern VW.

U obytných přívěsů zůstává na první příčce stále značka Hobby, ale velmi těsně za ní se drží Weinsberg.

Tip : přehled všech článků týkajících se statistiky a registrací obytných aut, včetně dat a souhrnů naleznete na stránce Statistiky.

Prezentována data byla získána z volně dostupných dat o registracích poskytovaných Ministerstvem dopravy. Údaje nemusí být vzhledem k povaze dat naprosto přesné, jakkoli jsem se snažil je zpracovat co nejlépe. Zpětně může dojít i k mírné zpětné korekci údajů po načtení aktuálních dat z registru.
 Jako nové je počítáno vozidlo nové nebo registrované do šesti měsíců po prvním přihlášení v Evropě (dovoz).

úvodní obrázek: Johannes Andersson , Unsplash

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: