Týden 39 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 39. týden – tentokrát s rozhovory s cestovateli, videorecenze kempu u Máchova jezera, cestopisy z Čech, Francie, Chorvatska i části Německa a příspěvky o přestavbách dodávek na obytné vozidla, představení nových modelů obytných vozů a pár praktických rad.

Nové články

 • Výlety obytňákem:
  • Na Rýchory za borůvkovými knedlíky – Znáte Rýchory? Nejvýchodnější výběžek Krkonoš, už to nejsou ty drsné holé max kosodřevinou porostlé hřbety, nejvyšší vrchol atakuje tisícimetrovou hranici o prsa dospívající Vietnamky. Předkové nám tady zanechali husté lesy a mezi nimi občas nějakou pastvinu…
  • Kamenné vesnice, průzračná řeka a smyslná pochoutka – Ardeche – přenádherné výhledy na kopce francouzského středohoří i na Savojské Alpy a život místních lidí takový, jaký doopravdy je bez turistického pozlátka. Ne nadarmo je oblast vyhlášena regionálním přírodním parkem. 
  • Lomy, zámky, cyklostezky a jezera kolem Görlitz – jezero Berzdorfer see, řeka Nisa, hezké lomy
  • Českým lesem kolem Rozvadova – přitahují mne pohraniční pohoří, zvláště ta méně navštěvovaná, třeba Český Les. Navazuje na nižší a méně výrazné Smrčiny, kopce okolo Ašského výběžku. Prvním výrazným vrcholem je Dyleň, podle mého soudu, čím jižněji, tím jsou vrchy malebnější.

 • VIM Team: Na Krku v kempu Punta Jerta – Kemp Punta Jerta na Krku jsme objevili úplně náhodou. Přesto nám tak přirostl k srdci, že jsme se rozhodli zde strávit 10 nocí….

 • Daily Adventures: Život v dodávce: Přestavba dodávky na obytný vůz – Chystáte se přestavovat dodávku a netušíte jak? Víme, že přestavba dodávky je náročná, a tak jsme pro Vás shrnuli všechny důležité informace. Nechte se inspirovat naší přestavěnou dodávkou. 

 • Vanisti:
  • Pössl Summit 600 Plus – zkušenosti díl 5 – spaní – další díl povedeného seriálu, který lze doporučit všem, co uvažují o koupi vestavby. Nemusí je sice nakonec oslovit autorova volba, ale detaily a řešení, kterých si všímá, mohou pomoci při hledání té správné vestavby pro každého zájemce.


 • Caravan Girl: Rok na cestách (kara)vanem po Evropě – cestuji vanem spolu s mým mužem už tři roky. Z toho jsme celkově dva strávili na cestách. Obvykle jsme půl roku v zahraničí a půl roku doma. Tentokrát jsme se rozhodli vyjet na celý rok a strávit zimu v teplých krajích. Nyní se s vámi podělím o naše zážitky na roční cestě (kara)vanem.

 • AkroMobil: Laika Kosmo Camper Van se třemi dynamickými půdorysy – Obytné dodávky Laika Kosmo Camper Vans jsou ideálním společníkem pro všechny druhy cestování. Kompaktní a ve městě agilní automobily s dostatkem místa a prostoru i na delší cesty jsou k dispozici ve třech půdorysech. Propracované a kompaktní trio, založené na oblíbeném Fiatu Ducato, vyniká především promyšlenými řešeními

Ostatní

Mix

 • Auto.czVyzkoušeli jsme rázový utahovák kol Parkside: Na takové to domácí přezouvání – tenhle článek je hlavně asi pro ty, co si chtějí přezouvat kola sami doma. Otravuje vás pokaždé před sezonou pachtit se s ručním klíčem při povolování matic nebo šroubů kol? Zkuste akumulátorový rázový utahovák za osmnáct stovek. Využití najde i jinde kolem domu. Přiznáme se, že nás překvapil.

Video • Cestování po Maroku obytnou dodávkou – S kamarády, kteří za námi přiletěli do Maroka, jsme se vydali na náročnou jízdu přes pohoří Vysoký Atlas. 160 kilometrů dlouho trasu z Ouarzazate do Demnate jsme jeli přes 5 hodin. Navštívili jsme nádhernou jeskyni Iminifri a největší vodopády v Maroku Ouzoud. Další den jsme zamířili na pobřeží Atlantského oceánu do přístavního města As-Sawíra. Poprvé po třech měsících na cestě jsme nespali v Dodynce, což se nám potom dlouho nestalo.

 • Sami Sebou: Cestování v DODÁVCE #2 – Druhé video o cestování a životě v obytné dodávce. Bydleli jsme převážně na jihu a západě Čech, ve všemožných lázních a ani Kalamáry Vary nám neunikly. Každej den jsme se probudili na novým místě a na úplně jiným jsme usínali.. I když jsme zažili i slušný deště a klasický depresivní počasí, zůstali jsme sami sebou (optimisty).

 • Hofyho karavaning: Rodinný Family Kemp Máchovo Jezero – Pokud hledáte máte rádi malé rodinné kempy v krásném prostředí, bude pro Vás Family Kemp úplně ideální volbou. Tento kemp se nachází přímo na břehu Máchova Jezera. Naleznete v něm soukromou písčitou pláže v laguně Máchova Jezera. Kemp je výborně zastíněn vzrostlými stromy, které Vám v letních měsících poskytnou tolik žádaný stín. V kempu také naleznete hřiště pro nejmenší děti a příjemné bistro. Z kempu můžete podnikat výlety na kolech kolem celého Máchova Jezera i v přilehlých lesích. Pěšky můžete dojít do Starých Splavů za cca 30 minut, kde naleznete velikou pláž s restauracemi a aquaparkem. Family Kemp je ideální místo pro rodinnou dovolenou! • Škodovky zaplnily areál kempu Stříbrný rybník – Desítky nablýskaných Škodovek zaplnily o uplynulém víkendu areál Kempu Stříbrný rybník. Konal se tady totiž jubilejní 30. ročník Srazu Škodovek Octavia, odvozených a předcházejících typů značky Škoda. A bylo se na co koukat…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com