Co raději minout v Řecku – Boucharia

Dva články jsem věnoval tomu, co v Řecku stojí za návštěvu:

Ale i zde jsou místa, která za návštěvu rozhodně nestojí. Jedním z ních je Park Boucharia (nebo též Mpouchária). Na něj jsme narazili cestou od Egejského moře, směrem ke Kalabace, tedy klášterům Meteora.

Geopark Boucharia

Tento geopark leží v oblasti mezi obcemi Mikrovalto a Livadero, pod Kozan (cca 40 minut jízdy) i v severním Řecku. Místní obyvatelé skalní útvary pojmenovali Boucharia – toto slovo pochází z „bouchari“, což v místním dialektu znamená komín.


V minulosti věřili místní obyvatelé, že oblast obývají ďáblové. Později se tyto „komíny“ objevili v historkách pro děti jako místa, kde se víly skrývají během dne. Geologové tvrdí, že je to výsledek tisíciletí koroze místních skal – což zní pravděpodobněji než jako dílo ďáblů.


Park byl vybudován s obrovským přispěním EU se záměrem povzbudit turistický ruch v této jinak odlehlé oblasti. Asi se to ne úplně podařilo. Parkoviště zelo prázdnotou, včetně nedostavěného zázemí pro návštěvníky, betonové schody se rozpadaly, stejně jako zábradlí. Rok dva a budou to muset zavřít – neboť to bude nebezpečné.. Některé komíny jsou ale opravdu velkolepé, celá oblast trochu připomíná Bryce Canyon park v Utahu/USA – jen je velmi malá a dnes i zanedbaná a zchátralá.

Každopádně pokud jste vášniví fotografové, lze tady asi pořídit zajímavé snímky. Krajina v parku je pak jiná než v okolí, takže to nakonec nemusí být tak špatné zastávka. jen parkoviště je šikmé, služby veškeré žádné, takže je to doopravdy spíše jen na zastavení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: