Týden 40 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 40. týden – přehršel nových cestopisů z Francie, Rakouska, Polska, Slovenska, technické tipy, statistiky prodeje nových obytných vozidel a k tomu pár videí z Itálie i kompletace vestavby.

Nové články

 • Výlety obytňákem:
  • Stevenson tu chodil s oslicí, my projeli obytňákem – Cévennes – (Francie)  cesta do pohoří Cevennes (jeho část je vyhlášena národním parkem) a údolím řeky Tarn přes nejvyšší horu pohoří s výškou nad 1700 metrů.
  • Orlickými horami po české i polské straně – (ČR/Polsko) Jedny z nejpřívětivějších hor pro cyklisty jsou Orlické, zvláště když využijeme vymoženosti zvané cyklobus. Sjíždí se jich v sezóně každé víkendové dopoledne na parkoviště pod Šerlichem požehnaně. Tichou kompenzaci za ten ruch najdeme hned za polskou hranicí v Bystřických horách.
  • Languedocem na jih k moři – (Francie) cesta parkem Languedoc, údolí řeky Vis, jeskyně Grotte des Moiselles i řeka Herault, to vše doprovázené fotkami, které jak je už u autora zvykem, stojí za zhlédnutí samy o sobě.

 • Pohled za hranice: Výlety kolem Loferu s dětmi – (Rakousko) na přelomu srpna a září prozkoumávali okolí rakouského Loferu, kde doposud znali jen pár horolezeckých spotů. Jak se ukázalo, je to ráj pro rodiny s dětmi! Článek včetně mapky s místy na stání i zajimavostmi.

 • Karavany Česko: Byl to netradiční zážitek v luxusu a bez omezení! – rozhovor s Matěj Ruppertem, zpěvákem skupiny Monkey Business. Ccestu obytňákem zvažoval už nějakou dobu, než se nakonec přes svého kamaráda Luďka Hrzala (známého to DJe) dostal do půjčovny a vyzkoušel to.

 • Silver on The Road: Kola a vestavba – přehled možností přepravy kol ve vestavbě, s výhodami i nevýhodami jednotlivých přístupů a to včetně cen a technických dat.

Ostatní

Mix


 • Novinky: V německém kempu si návštěvníci připomínají doby již dávno minulé – od sjednocení Německa uplynuly bezmála tři dekády. Nadšení kempaři si ale dvakrát do roka jezdí nedaleko Lipska připomenout doby již dávno minulé a je to jako projít strojem času. U jezera Auensee se blýskají trabanty, wartburgy nebo staré přívěsy. Letošní oficiální akce byla kvůli koronaviru odvolaná, to ale skalním fanouškům nezabránilo, aby podnikli vlastní nostalgickou pouť.

Video

 • Obytňákem křížem krážem :Pompeje – (Itálie) videocestopis z teplíčka, s nádechem historie

 • Adam’s life: Je cestování v dodávce bezpečné? – (Itálie) jezera, hory, vaření(včetně stručného videoreceptu na rychlé jídlo v dodávce) a zamyšlení, jestli je tenhle způsob cestování bezpečný,

 • Roman & Káťa: Ušli jsme 23km kvůli tomuhle – (Slovensko) – okruh v Tanapu. Mimochodem, vůz prodávají, takže za cca 1/4 milionů je modrý citron k mání:


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com