Týden 42 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 42. týden – Bydlíkem Evropou už opět na cestách, pár tipů na toulání po naší zemi – od Karpat k Řípu, hledání tmy i ticha. Dva články o přestavěných amerických autobusech, recenze obytného vozu, srovnání zimních půlkabátů pro obytky, ohlédnutí za jedním vyplněným snem a k tomu pár videí o vestavbách, video upoutávka nového místa v nabídce BezKempu i toulání Polskem na divoko

Nové články
  • Lidovky – Nomádi: Čeští karavanisté pomohli malému chlapci dostat se k moři – velký sen malého kluka se splnil díky českým karavanistům. S jejich pomocí mohl desetiletý Nikola Bartoš z Uherského Brodu vyrazit spolu s rodinou na svou vysněnou dovolenou obytným autem až k Baltu a vidět tak vysněné moře.

  • Vanisti: Stellplatz Říp-Mnetěš – praotec Čech na dohled! – jako je „povinným“ cílem každého Čecha Sněžka, tak do stejné kategorie spadá tak trochu i Říp. A jak jinak vyrazit, než obytným autem, že?  Nedávno jsme se rozhodli navštívit tuto oblast a podívat se nejen na Říp, ale i na další zajímavé cíle v okolí. Jako výchozí bod jsme si vybrali Stellplatz Říp-Mnetěš.


  • Akro Mobil: Nová kompaktní Westfalia Kepler Five – Novinka společnosti Westfalia pro rok 2021, model Kepler Five, je postavena na krátké verzi Volkswagen T6.1, má pět míst k sezení, čtyři na spaní a překvapivé uspořádání.   • Silver on the road: Půlkabát na Ducato – stručné porovnání půlkabátů od firem Konig a Kite-Repair, doplněné o přehled dalších možností.

Ostatní  • Garáž: Mercedes-Benz třídy V Hartmann – Cestování s noblesou – obytné vozy, zejména ty kompaktní, jsou poslední dobou stále populárnější, a tak nepřekvapí, že „tuningové“ firmy zabývající se tímto druhem úprav si vezmou na paškál také modely od prémiových značek. Dnes se však podíváme na třídu V v podání německé společnosti Hartmann.

Video  • BezKempu: Nové hrady – Tábořiště Eldorádo – Ideální místo pro kempování, které zaujme hustým borovým lesem, krásně zelenou loukou a zahradou. Krásné západy slunce s výhledem na kostel Sv. Jakuba a údolí. Společnost a romantickou atmosféru pomáhají vytvářet i biosekačky (ovce Janička, Milada a Ludmila). V mikroregionu si přijdou na své milovníci cyklistiky i vášniví pěškobusaři.

  • Campervan: Kempování na divoko v polské přírodě – na Polsku je super, že nemají moc zákazy při vjezdu do lesa 🙂 lze kempovat na divoko a to je super. Ten den jsme přijížděli na místo označená na park4night a pěkně nás vypeklo, krásné místo i s ohništěm a výhledem na vodu, ale bylo plně obsazeno a byl tam teda velký nepořádek, museli jsme si teda najít své, neobjevené a povedlo se. O naše místa se dělíme na stránkách www.uletit.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com