Týden 44 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 44. týden – zprávy ze Španělska, cestopisy z Čech, Maďarska, Polska, Slovinska, Řecka, Rakouska a Itálie. Představení nových modelů Adrie, rozhovory s fanoušky karavaningu, tipy na vestavby. Zkrátka hromada čtení pro dlouhé podzimní večery s večerkou.

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • Kostelecké pohlazení – Kostelce jsou města pojmenovaná možná podle svých kostelů. Nebo snad podle polámaných kostí? Jisté je, že tato města pořádají svá setkání, každý rok v jiném Kostelci.
  • Krušné hory podzimní – magie barev – S podzimem přichází do Krušných hor překrásný barevný čas. K výletům na kolech je třeba se už přiobléci, někdy počkat na pozdější čas, kdy se rozpustí mlhy v údolích. Zvláště v době inverzí je čára mezi šedou temnotou podkrušnohorských měst a prosluněnými hřebeny hodně tenká.
  • Na týden do Polska – Dolní Slezko –  Polsko nabízí přírody milovným návštěvníkům více než dvacet národních parků a nepočítaně oblastí, které lze přirovnat k našim chráněným krajinným oblastem? Koncem října doby bacilové jsme se vydali poznat alespoň některé z nich.
  • Na týden do Polska – Wielkopolski park narodowy – výlet do národního parku s tipy, kde parkovat a přespat
 • Pohled za hranice: Nejkrásnější místa na severu Řecka, která stojí za to vidět – Objevováním téhle krásné země jsme nakonec strávili rovnou čtvrt roku. Hned na začátku nás naprosto okouzlila příroda a památky na severu Řecka. Pokud vám to aktuální nelehká situace dovolí a jste milovníci podzimních barev, vřele vám tuhle oblast doporučuji. Co nejkrásnějšího jsme na severu Řecka viděli a co by nemělo chybět ani na vašem seznamu?


 • Caravan24:
  • Nový domov bez čtyř kol – Stejně jako všichni milovníci karavanů i obytek se za námi můžete zastavit i vy, prohlédnout si výrobní areál i ukázkový modulární dům a zjistit, jestli takové bydlení nebude tím pravým řešením i pro vás.
  • Nejistá sezóna – fotogalerie z cest po Itálii, Rakousku a Bavorsku.


 • Akro Mobil: Adria Matrix 2021, cestování prémiovou třídou – Adria vyvinula pro rok 2021 novou generaci polointegrovaných obytných automobilů Matrix a Coral, jako kombinovaný projekt se společným designem a strukturou, zcela od nuly. S oběma radami se však oslovují různé skupiny zákazníků. Matrix s charakteristickým exkluzivním Adria Design SunRoof® a panoramatickým oknem nabízí skvělé funkce a výbavu, díky čemuž je velmi atraktivní pro skupiny a rodiny. 
 • Daily Adventures: Země, co má vše: Objevte nejkrásnější místa Slovinska – Slovinsko má úžasné hory, krásná města, jezera, divoké řeky, obdivuhodné jeskyně i moře. V této malé zemi naleznete prakticky všechno. Navíc je sem dobré spojení autem, autobusem či vlakem a především to není daleko. Přestaňte Slovinsko brát jako zemi, přes kterou se dostanete do Chorvatska, zaslouží si více Vaší pozornosti. Ještě stále přemýšlíte, zda máte navštívit Slovinsko? My Vám dáme 9 tipů a důvodů, proč do této krásné země vyjet.


 • Silver On The Road: Drobnosti kolem výběru vestavby –  pár dalších drobností, které nejsou až tak důležité a rozhodující při výběru té pravé vestavby, ale i tak mohou přispět buď k lepšímu uživatelskému komfortu a nebo ke zvýšení užitkové hodnoty vozidla.

Ostatní

 • Garáž: Kompaktní a chytrý obytňák Hyundai, který u nás nekoupíte – Hyundai postavil svůj první tovární obytný vůz – kompaktní svými vnějšími rozměry, a přitom tak chytře navržený, že nabídne překvapivě hodně životního prostoru a komfortu, to vše za rozumnou cenu. Má akorát jedinou chybu…

 • Test Toyoty Proace Verso NOMAD WANDERER – kempingová vestavba pro aktivní životní styl.  Po nedávno testovaném Rifteru se střešním stanem tu máme další, zcela odlišný, přístup kempingové úpravy. Redakčním testem nám prošla Toyota Nomad Wanderer, konkrétně se jednalo o model Proace Verso, který byl vybaven kempingovou vestavbou Sitka M od firmy Visu.

VideoPředstavení – mini recenze


Video prohlídka: Hobby De Luxe Easy 440 – video prohlídka obytného přívěsu

Vestavba – postupy


Cestopisy


 • Milkovci – Na Křížnej– vyšplhali se na kopec s názvom Krížna a zažili neuveriteľné výhľady na nádhernú jesennú prírodu. Bolo to okolo 16km a so zastávkami takmer 6 hodín. Jesenná túrička na jednotku 🙂

 • Na Balkán přes Maďarsko – cestování se Suzuku Swift se skládací postelí S tím jak nám různě začali omezovat cestování, tak jsme hledali možnost, jak si co nejlépe užít cestování autem. Vyhrálo to Rumunsko a okolí. Je to krásná zem s krásnou přírodou umožňující spaní na divoko a v té době bez omezení. Takže jsme se během 3 dní rozhodli a vyjeli. Dohromady nám brzy bude 100 let a cesta je náš cíl a věk ať nám není překážkou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com