Týden 46 – výběr novinek

Komentářů:

4

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 46. týden roku 2020 – vzpomínky na Itálii i aktuální zprávy ze Španělska, cestopisy z Čech neb i v sychravém podzimu si lze cestování užít, recenze obytných aut i rozhovory s nadšenými karavanisty. Pár tipů na plánování aneb co si užít v budoucnu. Videa o přestavbách dodávek i cestovatelské sestřihy, rady, jak zazimovat obytko. Tipy, za co utratit pár přebytečných milionů, popřípadě co si možná přidat za pár let na nákupní seznam při výletu do Ikei. A jeden kreslený vtip hned na začátek:

zdroj: https://www.novinky.cz/ Vtipy Miroslava Kemela

Nové články • Caravan24: Jičín a okolí…Podzimní víkend nás vylákal na výjezd, využili jsme možnost „parkování“ na soukromém pozemku kousek od Jičína a v plánu jsme měli zdolání okolních kopců, Kumburk se zříceninou hradu, horu Tábor s rozhlednou, kopec Zebín a na druhé straně za Jičínem kopec Veliš, kde i v minulosti stával hrad.


 • Vanisti:
  • Video: Jak vybírat obytné auto? – Na letošní výstavě For Caravan měla zaznět přednáška na téma jak vybírat obytné auto. Protože ale akce byla vzhledem ke známým okolnostem zrušena, dělí se autor o své postřehy a tipy ve videu.
  • Jak zazimovat obytné auto? – – několik základních kroků pro přípravu obytného vozu na zimu podle expertů z firmy Karavany Sedlčany (video už bylo zmíněno v přehledu v minulém týdnu)

 • Akromobil: Mercedes-Benz Vito se zaměřuje i na americkou vanlife scénu – Mercedes-Benz razí v USA s Vitem nové cesty a za Atlantikem se rozhodl nabídnout svou dodávku střední velikosti jako základ pro přestavbu na obytné vozidlo. Vito, v USA známé jako Metris, je upraveno tak, aby vyhovovalo požadavkům místního trhu a poptávky zákazníků. Ostatní

 • Garáž:
  • Unikátní obytný vůz Airstream je právě na prodej – tedy v Anglii, ale pokud máte zrovna pár volných milionů, tak ani vzdálenost nemusí být na překážku. Americká firma Airstream totiž nevyráběla jen stylové aerodynamické obytné přívěs, ale od poloviny 70. let se vrhla i na obytné vozy.
  • Z nákladního auta na přepravu koní postavili úžasný obytňák – opět z Anglie, na začátku byl vysloužilý náklaďák na přepravu koní, na konci je obytný automobil, který sice vypadá dost oldschoolově, ale ve skutečnosti skrývá ty nejmodernější vymoženosti. I když automobil… Spíš je to pojízdná chata!

Video

Vestavby • VanLife FreeSpirit: Výroba nábytku – časť 2. nábytok dostáva konečne svoj definitívny tvar. Tentokrát sa „potunila“ kuchyňa. Skrinky, stolík, šuplík.

Cestopisy

 1. Tenhle počin mi přijde jako úžasný pro milovníky karavaningu, cestování, i pro provozovatele takových webů. Jako alespoň malou odměnu bych navrhoval vaše autorské články umístit do přehledu na první místo 😊

  To se mi líbí

  1. Dík za pochvalu, to pořadí jde víceméně podle toho, jak mám stránky-blogy shrnuté na stránce s jejich přehledem.

   To se mi líbí

 2. Souhlasím s Vladim, Pro mě je toto jediný rozcestník, na který pravidelně koukám, když se chci podívat, jaké jsou nové články / videa v češtině. Díky!

  To se mi líbí

  1. Děkuji za povzbuzení, jsem rád, že je to užitečné.

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com