Smeták na zimu do vestavby

Poznámka – více nápadů na zimní karavaning je v článku Pár tipů na vybavení pro zimní výjezdy na lyže

Ve vestavbě není příliš místa a v zimě s sebou beru smeták na očištění lyží či snowboardu. Tento rok jsem si to vylepšil a koupil teleskopický smeták v Bauhausu za 399,- Kč. Ten umožňuje nejen očistu lyžařské výbavy, ale i odmetení případného sněhu z auta. Je spojen i se škrabkou, kterou ale v obytce většinou nevyužiji (když se topí, tak přední sklo nenamrzá),

Teleskopickou tyč jsem si vylepšil – jednak jsem ji mírně zkrátil o cca 15mm, aby se mi vešla pod postel, respektive na místo v rámu postele. Pro zkrácení bylo potřeba oddělat na obou koncích červené plastové krytky se západkou, pak lze vnitřní tyč vytáhnout a zkrátit. Když už jsem ji měl vytaženou, tak jsem dvě její strany oblepil textilní páskou Tesa , tyč pak pevně drží v té velké a nedělá žádné pazvuky, neklepe. Krytky jsem pak nasadil zpět, drží dostatečně, ale pro jistotu jsem je místo původního, snad plastového čepu, nahradil malým vrutem.

Tyč mám v rámu spodní postele, kam jsem našrouboval dva úchyty z Bauhausu. Jen jsem musel mírně upravit patku, aby se vešla mezi úchyty lamel. Sada dvou úchytů stojí v Bauhausu 79 korun. Do rámu je každý z nich uchycen dvěma šroubky 3.0×15, stačilo vyvrtat díry vrtákem 2.5mm. Úchytka by měla držet obnaženou kovovou část, ne tu pogumovanou. Pokud to nejde, bude se tyč trochu obtížněji do držáku zasunovat – chce to pak trochu cviku :-).

Takhle upevněná tyč nezabírá žádný prostor, je nenápadná a nijak nepřekáží – je schováná v rámu postele a zvenku prakticky není vidět, je nutné se podívat zespodu. Díky držákům lze snadno vyjmout i vrátit zpět a drží pevně na svém míste.

Smeták lze používat i bez tyče, je otočný, tedy ho lze použít jako normální smetáček , tak i jako smeták na držáku. Celkem má tři polohy – kolmo, podélně a v úhlu. Na teleskopické tyči je délka cca 120-130cm

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: