Týden 48 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 48. týden roku 2020 – opět vzpomínky na Itálii od dvou autorů i a aktuální zprávy ze Španělska, video z cesty Rumunskem, tipy na vánoční dárky, nejlepší kempy za rok 2020, tipy na kempy v blízkém Polsku a technické rady na zazimování ve slovenštině. K tomu článek o změnách mýta v ČR.

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • Trhy a fresky Mantovy – město obklopeného třemi jezery, dějiště Verdiho opery Rigoletto. Vládnoucí rod Gonzaga z tohoto místa učinil jedno z nejvyhledávanějších měst v severní Itálii. Fresky dochované v palácích Ducale a Te jsou tím lákadlem, které se podepsalo pod zařazení Mantovy do seznamu 40 zajímavostí, jež by si žádný návštěvník Itálie neměl nechat ujít.
  • Starověká puzzle – Ravenna – jestliže v Itálii za mozaikou, pak jedině do Ravenny. Toto město bylo před patnáctisty lety na krátký čas hlavním městem Západořímské říš

 • Caravan24: Dolní Morava – říjen 2020 – O říjnovém víkendu jsme si udělali výlet na Stezku v oblacích na Dolní Moravě. Počasí nám přálo výhledy do okolí byly krásné.

 • AKKCR: Mýtné pro obytné automobily s celkovou hmotností nad 3,5 tuny se od 1. ledna 2021 zásadně změní – Mýtné pro obytné automobily s celkovou hmotností nad 3,5 tuny se od 1. ledna 2021 konečně změní. Možné stoupne i počet těch, kteří se rozhodnou namísto obytného vozu do 3,5t zakoupit vůz s vyšší tonáží, protože se už nebudou muset zabývat vysokým mýtným poplatkem (aneb absurdita se zařazením obytných vozů v kategorii M1 s hmotností nad 3.5t do systému mýtného odstraněna nebyla a přibyla další, nelogicky nízká sazba v kategorii vozidel 3.5t – 7.5t. Ta nízká sazba vynikne zejména v porovnání s běžným nájezdem soukromého provozovatele vozidla do 3.5t, který si bude muset i nadále zakoupit známku)

 • Vanisti:
  • Zdvihací stanová střecha v zimě – Často dostávám otázky, jak je to se zdvihací stanovou střechou v zimě. Je tam zima? Dá se izolovat? Dá se vytopit?
  • Campitello di Fassa (I) – hory a kola – Jsem velkým milovníkem hor a obzvlášť rád mám italské Dolomity. Ty hory jsou prostě úchvatné. A když jsme měli projíždět kolem, hned jsme si tam pár dní naplánovali. Volba padla na kemp Camping Miravalle v městečku Campitello di Fassa. Proč právě tohle místo? Důvodem byla zejména poloha kempu.

 • Akromobil: Bürstner Delfin se vrací zpět s poctou úspěšnému předchůdci – Modelovou řadu Delfin s nezaměnitelným barevným provedením uvedl Bürstner poprvé na trh již v roce 2003. V té době přinesl obzvláště odvážný exteriérový design polointegrovaný obytnému automobilu velký úspěch, čímž se stal skutečnou ikonou mezi vozidly Bürstner. Nyní, o 17 let později, uvádí Bürstner na trh revidovanou verzi tohoto obytného automobilu.

 • Kempy-Chaty:
  • Jaké dárky jsem vybrala pro moji karavanistickou rodinu – Jako vášniví karavanisti jsme chtěli letos s manžou dopřát naší malé ratolesti také něco stylového do kempu. Dlouho jsme přemýšleli, co by se jí opravdu hodilo a nezabralo by nám to půlku obytky
  • Vánoční soutěž s kempem Vranovská plážánoční soutěž, kde můžete vyhrát Vouchery na kempová místa do kempu Vranovská pláž (Vranovská přehrada). Tento kemp patří mezi nejnavštěvovanější a zároveň nejlépe hodnocené campingy nejen na jižní Moravě, ale i v Čechách obecně


 • Silver On The Road: Smeták na zimu do vestavby – ve vestavbě není příliš místa a v zimě s sebou beru smeták na očištění lyží či snowboardu. Tento rok jsem si to vylepšil a koupil teleskopický smeták v Bauhausu za 399,- Kč. Ten umožňuje nejen očistu lyžařské výbavy, ale i odmetení případného sněhu z auta.

Ostatní – Mix

 • Garaž: Vžijte se do celebrity v jejím obytném autobusu – Říká vám něco jméno Prince Rogers Nelson? Ne? A co jen Prince? To už je lepší, že? Tohoto zpěváka pamatují i ti, kteří nebyli jeho pravidelnými posluchači. Sice zemřel už v roce 2016, ale zanechal po sobě přes 40 alb. A jeho fanoušci se teď mohou trochu vcítit do jeho kůže a pořídit si jeho bývalé auto. • Kravaning.sk: Pred zimným odstavením karavanu – vlastníte obytné auto alebo karavan a neviete presne ako ho zazimovať? Práve zazimovanie karavanu je otázkou dnešného článku. Ak karavan nehodláte v zime používať, je potrebné vybrať dobré miesto, kde ho necháte do jari stáť.

Video

Vestavby

 • Obytné Auto Bavaria K630J Fiat Ducato – reálný test obytného auta – kemperu značky Bavaria K630J od Pilote Group na podvozku Fiat Ducato. Je to obytná vestavba se zvedací střechou – stanem. Ukázány jsou silné i slabé stránky tohoto vozu.

Cestopisy

 • Nejhezčí cesta podle Top Gear je v Rumunsku – S tím jak nám různě začali omezovat cestování, tak jsme hledali možnost, jak si co nejlépe užít cestování autem. Vyhrálo to Rumunsko a okolí. Je to krásná zem s krásnou přírodou umožňující spaní na divoko a v té době bez omezení. Takže jsme se během 3 dní rozhodli a vyjeli. Dohromady nám brzy bude 100 let a cesta je náš cíl a věk ať nám není překážkou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com