Týden 53 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za 53.týden roku 2020 – poslední týden roku 2020 přinesl záplavu článku i pár videí. Zajímavostí je návrh trasy na projetí 50 míst na Slovensku, články o tepelné izolaci vestaveb i zprávy z „nájezdu“ obytek do hor na Silvestra. K tomu i seznam možných parkovacích míst pro obytné vozy ve Špindlerově Mlýně, pár videí z cest a kopa dalšího čtení.

Nové články

 • Náš parťák obytňák: Kráska ULTRA VAN – asi mezi karavanisty, a to ani mezi majiteli obytných aut, nebude nikdo, kdo by neznal ikonické americké obytné přívěsy značky Airstream. V šedesátých a sedmdesátých letech ale existovala i firma, která vyráběla obytná auta, jenž vypadala jako opravdoví pokrevní bratři karavanů Airstream.


 • Výlety obytňákem:
  • Zklamání roku nese jméno Pisa – Klenot toskánské architektury Pisa se stala pro mě zklamáním roku. Po dnech ticha, klidu a zcela neturistické atmosféry na ostrově Elba přišla komerční rána jak bumerangem do zátylku.
  • Národní park Cinque Terre – spousty krásných míst jsme cestou na sever od Pisy museli vynechat, pokud jsme chtěli zachovat alespoň trochu ucelený program prohlídky národního parku Cinque Terre. Jak naivní se ukázala naše představa snazšího přístupu k malým městečkům pod útesy obytným autem v lednové mimosezoně.


 • Cestujeme spolu: Ako precestovať Slovensko čo najefektívnejšie? – Marek Cibuľa je digitálny analytik vo firme DASE a spolu s Mimou a Martinou z Hike the World pripravili unikátny zoznam 50-tich miest naprieč Slovenskom, ktoré by mal každý Slovák aspoň raz za život navštíviť . Čo je však na tejto mape unikátne je, že sa na to Marek pozrel čisto dátovo. Zistil všetky vzdialenosti medzi jednotlivými miestami, usporiadal všetkých 50 miest tak, aby sa dali prejsť čo najekfetívnejšie. Výsledok? Návrh trasy dĺžky 2332,9 km iba po Slovensku!

 • Tec4Camper: Koupit, nebo půjčit? – otázkou, zda si vůz příležitostně půjčovat, nebo koupit vlastní, se zabývá pořád víc lidí. Jak roste obliba obytných vozů, roste i jejich nabídka, stejně tak služby.Řada lidí si vůz každoročně půjčí a neměnili by. Stejně tak je nepočítaně těch, kteří lpí na vlastním. Všechno má svoje. V tomto, ani jiném článku nerozsoudíme, co je lepší. Každý má jiné potřeby a preference. Stejně jako finanční možnosti.

 • Vanisti: Izolace obytných dodávek – test – Jak je dílensky zpracovaná ta která obytná dodávka, posoudí člověk poměrně snadno pouhým okem při prohlídce auta. Nicméně jeden ze zásadních rozdílů mezi výrobci a jejich modely je věc, která na první pohled vidět není, a přesto může být pro určitý způsob využití obytného auta zásadní. A to je izolace. A na to navazuje další článek, Izolace vestaveb – ukázky z výroby

 • Nomádem.cz: Propan nebo propan-butan? Co do karavanu nebo obytného auta? – Spousta lidí v tom má pořád chaos, a trocha opakování nikdy neuškodí. Pojďme se podívat, jaké jsou rozdíly mezi čistým propanem a propan-butanem co se provozu v karavanech a obytných autech týká, a proč tolik lidí na zimu kupuje čistý propan.


 • Silver On The Road: BezKempu – podobné služby za hranicemi – česká služba BezKempu se v minulém roce stala poměrně populární. Ale i v zahraničí existují podobné služby a v článku najdete jejich přehled – může se hodit pro plánování cest v roce 2021.

Ostatní – Mix


 • Auto: Volkswagen T6.1 Easy Camper Classic – Když nechcete Californii – německou dodávku mají fanoušci cestování spojeného s přespáváním v autě tradičně rádi. Ví to i Volkswagen, takže třeba už “obyčejný” Multivan nabízí lavici, kterou lze snadno přeměnit v lůžko. Jde sice o řešení vhodné spíš pro příležitostné přespání, ale je fajn.Přeměnám oblíbeného Volkswagenu v obytný vůz se věnuje také společnost Freizeit Wittke, jejíž řešení se jmenuje Easy Camper.

 • Garáž: Test ojetiny: Fiat Ducato 2.3 MultiJet najede milion km – oučasná doba podnikání moc nepřeje, ale když potřebujete omladit (nebo doplnit) vozový park, je vlastně ojeté Ducato od Fiatu skvělá volba. Jen se musíte smířit s tím, že po pár letech bude mít tahle dodávka najeto několik set tisíc kilometrů. Zvládne ale klidně přes milion. Článek zařazen i přesto, že to není přímo o obytných vozek, ale Ducato je základem většiny obytek


A ve Špindlu dali dohromady stránku se seznamem možných stání pro obytky: …kde zaparkujete ve Špindlu Váš obytný vůz?


Video

Vestavby


 • Roman & Káťa: NÁTĚR PODLAHY & PALUBEK DO DODÁVKY – 6.díl z přestavby Citróna je tu 🙂 Pouštíme se do kompletního čištění nákladového prostoru včetně nátěru podlahy. Také začneme s přípravou palubek do obytné vestavby.

 • Egoé Nestboxreklamní videjko na tuhle povedenou vestavbu, i když už se objevují stížnosti na poslední zdražení

Cestopisy


 • Obytňákem křížem krážem: Italie – druhý díl – V prvním díle jste viděli příjezd do Neapoíle,do kempu Spartakus a návštěvu Pompejí,v díle druhém uvidíte kemp Tuculi a dále kemp Oasi….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com