Týden 2 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za druhý týden roku 2021 – nepříliš překvapivě se objevilo dost článků v tisku ohledně výhod obytných vozů v téhle divné době. I články o tom, jak rozdílně lze přistoupit k problémům, které tento trend přináší. Jisté mediální pokrytí si vysloužil i nový seriál ČT. Pozadu nezůstaly ani příspěvky z aktuálních cest po Portugalsku (kde nově zakázali spaní v obytkách mimo určená místa) a Španělsku, technické tipy na vylepšení vozu, návod na kempovací box do auta i tip na cesty na tento rok. Netradičně je zařazen i článek o možnostech lyžování v dohledné době, aktuální zejména díky blížícím se jarním prázdninám.

Nové články  • S rodinou na cestách: Ohlédnutí za rokem 2020 a první plán na 2021 – Rok 2020 změnil cestování k nepoznání. Cestování už nikdy nebude jako dřív. Tvrdý turismus dostal velkou ránu a stejně jako mnoho jiných odvětví se z ní hned tak nevzpamatuje. Naopak vznikl prostor pro zaměření se na měkký turismus.

  • Cestujeme spolu: Kde kempovať (stan, karavan, obytný automobil) vo Francúzsku? – Online vyhľadávač Homecamper bol založený v roku 2013 vo Francúzsku a preto nečudo, že najviac položiek s ponukou kempovania je práve z tejto krajiny. Takže ak hľadáte vhodné miesta, kde sa zložiť legálne so stanom alebo zaparkovať s vašim obytným prívesom či automobilom práve vo Francúzsku, je táto služba práve pre vás.

  • Caravan24: vzpomínka na léto 2020 – Navštívili jsme kemp Stříbrný rybník u Hradce Králové a celkem jsme byli spokojeni. Výlety do Poděbrad a Chlumce n C všem doporučuji.

  • Tec4Camper: Zimní „fuckup’s“ – Někdy se nedaří a co může, to nefunguje. Dal jsem dohromady nejrůznější pohromy, které vás mohou při zimních výletech potkat. Některé jsou fatální, jiné úsměvné. Díky nim jsou naše výpravy nezapomenutelné, ale ne každý o podobnou “romantiku stojí.


  • Vanisti: Tip – jak vylepšit posuvné dveře? – Posuvné dveře jsou charakteristickým prvkem obytných dodávek. Ať už jsou elektricky ovládané, automaticky dotahované, nebo plně manuální, jednu věc mají společnou – v prostoru u dolního pojezdu se snadno a……

  • AkroMobil: Campeo C 540 4×4: První obytná dodávka Bürstner s pohonem všech kol – Přesně před rokem představil Bürstner na CMT ve Stuttgartu trojici obytných automobilů vycházejících z osvědčené dodávky Fiat Ducato. Cílovou klientelou, dnes už úspěšné modelové řady Campeo, byla mladá veřejnost orientovaná na volnočasové aktivity a sport. Možnosti Campea však chce Bürstner rozšířit širšímu okruhu zájemců, proto pro modelový rok 2021 vybavil nejkratší typ C 540 pohonem všech kol.


  • Silver On The Road: I mistr tesař se občas utne aneb co se nepovedlo příspěvků nadšených majitelů obytných vozů mají naštěstí převahu, o drobných závadách a nedodělcích u vestaveb se píše zřídka a často se řeší jen jeden konkrétní problém. Takže trochu otevřeně o tom, co jsem si zažil sám s novým vozem.

Ostatní – Mix

  • Garáž: Volkswagen Transporter Westfalia Joker – Buzz Obytňák – Já osobně mám třetí generaci Transporteru nejradši. Pár exemplářů už jsem řídil, žádný z nich ale nebyl dost hezký na to, aby se dostal až do článku. Naštěstí jsem se ale seznámil s Josefem a jeho obytnou variantou.

  • iDnes:

  • Krkonošský deník: Svoboda na cestách. Karavany zažívají během epidemie boom, obsypaly hory – Manželé Čapkovi v obytném voze pravidelně vyrážejí na hory. V této zimě už tam byli třikrát. Druhou polovinu uplynulého týdne strávili v krkonošské Malé Úpě. Na čtyři dny zaparkovali na centrálním parkovišti Sportcentrum přímo u polských hranic. V karavanu topí, vaří, sprchují se. Mají veškerý komfort.

  • Reflex: Karavaning aneb když i cesta je cíl – Spousta lidí toužících po cestování propadla kouzlu karavaningu, který nabízí volnost a svobodu i v této nejisté době. Dá se předpokládat, že letos přiláká ještě více nadšenců.

  • Snow.CZ: Sezóna 20/21: do Alp nejspíš až na jařečlánek není přímo na téma karavaningu, ale termín jarních prázdnin se blíží, tak je dobré znát vyhlídky. Covid lyžařům výrazně zkracuje lyžařskou sezónu 2020/21. V Alpách si Češi momentálně nezalyžují, protože Rakousko a Švýcarsko jsou přístupné jen s karanténou, a v Itálii, Francii a Německu jsou lanovky a vleky mimo provoz. I v Česku, na Slovensku a v Polsku jsou areály přechodně uzavřené.

O novém zábavním pořadu vyšlo pár dalších informací:


Porovnání dvou přístupů, jeden chce zásah vlády, druhý jedná…. (v rámci objektivity nutno říci, že areál v Železné Rudě byl podle zápisů z jednání zastupitelstva projednáván už začátkem prosince….)


Video

Vestavby


  • TOP 5 CESTOVATELSKÉ OBYTNÉ DODÁVKY – Obytné dodávky a přestavby jsou mezi cestovateli v poslední době celkem v oblibě. Pojďme si pár povedených kousků ukázat a třeba nasbírat trochu té inspirace.

Cestopisy

  • Česká televize: V karavanu po Česku -Plzeňský kraj – Ve druhém díle se Aleš Háma toulá Plzeňským krajem, který návštěvníkům nabízí víc než jen obligátní pěnivý mok

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com