Složení půlkabatu

Komentářů:

0

Když jsem si koupil půlkabát na svoji obytku, překvapilo mne, jak je to velký balík. A dostal jsem jen ten balík, žádný návod, jak to skládat – teda ne, že by to nebylo intuitivní, na natáhnutí fólie asi není potřeba extra instrukcí, stejně tak na její složení. Jen ten problém s velikostí zůstával, byl to zkrátka velký balík. Až teprve při srovnávání mého půl kabátku s půl kabátkem kolegy mne zaujalo, o kolik menší ten jeho balíček je. A přimělo se zamyslet i nad tím, jak to skládám.

Nakonec jsem si vyvinul postup, který umožnuje složení přímo na okně vozidla a omezí se tedy možnost ušpinění od země (ono na parkovištích v zimě je odpoledne často rozježděná břečka).

Takže postup v kostce:

  • vyháknout oba boky z dveří, tedy jak u řidiče, tak spolujezdce
  • ohnout je na čelní plochu
  • spodní hranu folie vyhnout nahoru
  • nyní ještě přeložit každou polovinu na další půlka a ty dvě půlky dát k sobě
  • a máme poměrně malý balíček, snadno umístitelný i do stísněného zavazadlového prostoru, tedy garáže (mám vzadu dvě dvojpostele nad sebou, kufr je tedy o to nižší, u běžných vestaveb je kufr vyšší.

Při troše tréninku lze vše složit ještě lépe, naschvál jsem to skládal po noci, kdy bylo i vše mírně namrzlé, tedy co nejvíce blízko „polním podmínkám“.

Škoda jen, že se skládání nevěnují více samotní výrobci. Vhodným lemováním či zeslabením by šlo skládání usnadnit a docílit skutečně malých rozměrů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: