Týden 4 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za čtvrtý týden roku 2021 – na své si přijdou čtenáři a milovníci historie, mohou se začíst do historie značky Pilote. Ti, kteří upřednostňují obrazové informace, mohou shlédnout několik cestovatelských videí a nebo se seznámit s aktuální situací v Portugalsku (to zavedlo přísný noční režim pro obytné vozy). Užitečné mohou být i odkazy usnadňující plánování dovolené i zápisky cestovatelů. A jako vždy, spousta dalších informací ze světa karavaningu a cestování za uplynulý týden z médii.

Nové články

  • Náš parťák obytňák: Historie značky PILOTE – s historií Pilote jsem si tedy dal ! Ona je totiž strašně dlouhá a při studiu internetu nacházím další a další informace. Ale prvních 30-40 let mám už v článku a těch posledních dvacet let budu dělat postupně v průběhu února. A už teď mohu s klidným svědomím prohlásit: takhle detailní historii jedné značky jsem ještě u nás neviděl. 😉  Však se už mrkněte na období 1962-2000.
  • Tec4Camper: Tomáš hledá karavan – sdílet příběh o tom, jak si někdo kupuje obytné auto za milion, nebo přívěs za 500 tisíc by byla dost nuda. S Tomášem (bývalým kolegou z práce) se nudit nebudete (no ani já při hledání vhodného přívěsu). Naplnit Tomášovy představy nebude úplně jednoduché, hlavně s ohledem na velmi omezený rozpočet.  • AkroMobil: Inovace z Francie: Challenger Combo X150 – francouzský výrobce Challenger představil nový koncept obytného automobilu, který kombinuje to nejlepší z dvou typů nejpoužívanějších rekreačních vozidel. Challenger Combo X150 má být manévrovatelný a sportovní jako obytná dodávka a prostorný pro pohodlné bydlení jako polointegrovaný automobil.


  • Silver On The Road: France Passion a podobné služby v Evropě – poznávat sousední země není nutné jen z kempů a nebo z parkovacích míst pro obytné automobily. Zejména na západ od nás fungují služby umožňující pobyt u místních zemědělců a výrobců místních specialit. Takže pokud máte chuť na trochu netradiční kempování, zde je přehled.

Ostatní – Mix

  • Deník: Zpřísněné ubytování v Jeseníkách: u hotelů prázdno, v chalupách živo a karavany – Zpřísněná pravidla ohledně ubytování začala kvůli koronavirové situaci platit v Česku. V řadě turistických objektů v Jeseníkách však v sobotu 30. ledna rozhodně mrtvo nebylo. S délkou koronavirových omezení roste i touha lidí prožít alespoň pár dní na čerstvém vzduchu mimo velká města. A lidé hledají různé způsoby, jak toho dosáhnout.

  • Garáž: Mapy.cz nově i s 3D navigací pro lepší přehled – Mapová a navigační aplikace Mapy.cz prochází neustálým vývojem a postupným vylepšováním. Nejnovější přidanou funkcionalitou je volitelný 3D pohled na navigační trasu, který přinese uživatelům lepší přehled. Novinka rozšiřuje už tak široké možnosti

  • Sprinter od firmy Hymer: Obytný dům i teréňák v jednom -jJe až překvapivé, jak velké oblibě se v posledních pár letech těší obytné vozy. Leckdo z nás by si mohl domyslel, že s tím má co do činění aktuální politická situace – a dost možná bychom ani nebyli daleko od pravdy. Myšlenka obytného auta (či pojízdného domu, chcete-li), už má poměrně velkou základnu fanoušků jak v zámoří, tak i u nás v Evropě, zejména pak v západních zemích Evropy, jmenovitě v Německu, ale také v Holandsku.

Video

  • Hofyho karavaning: Jak jsem zazimoval obytné auto – zajímá Vás, jak jsem zazimoval moje obytné auto? Co jsem musel udělat s vodovodním potrubím? Je nutné na zimu odpojovat a odnést do tepla baterii, aby se nepoškodila? A jak to je s vlhkostí vozu a plynem přes zimu? Na všechny tyto otázky Vám v tomto videu dám odpovědi.

Vestavby

Cestopisy

  • Dodávkou na cestách: Krušné Hory, zatopený lom – ani deštivé počasí v Krušných horách nám náladu nezkazilo a byl to jeden z nejlepší výjezdů vůbec. Rádi bychom vám dali tip na místo u zatopeného lomu, ale narazili jsme na něj úplnou náhodou a zapomněli jsme si ho poznačit. Alespoň bude výjimečné pro všechny, kdo ho objeví sami.

  • Česká televize: V karavanu po Česku -kraj Vysočina – čtvrtým dílem překračujeme pomyslnou půlící čáru cestopisného cyklu. A také geograficky se ocitáme uprostřed republiky

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com