Týden 5 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Přehled novinek za pátý týden roku 2021 – od všeho trošku, od představení služby pro půjčování karavanů, přes rozhovor s majitelem stání pro obytky až po kempování v US. K tomu články o tom jak vylepšit vzhled auta, kolik je na našich silnicích obytných vozidel či co nás čeká v budoucnu. A samozřejmě cestopisy – ať již ty psané z tuzemska i okolí, tak videa ke zkouknutí.

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • Samé novoty okolo Valencie – Ještě před pár měsíci jsem si neuměl představit jet někam bez plánu cesty, tuhle dobu už vážně vracet nechci. Až když jsem „z nouze“ takto vyjel, zjistil jsem, jak mě plány celý cestovatelský život svazovaly. Jak jsem spíš než to, po čem toužím, dělal to, po čem jsem si naplánoval, že budu toužit.
  • Pastýřské skály z lidské závisti vzešlé – parkování se nehledá úplně snadno, obytné auto musí na chvíli kouskem do příkopa a kouskem do vozovky. Na prohlídku Pastýřských skal na okraji chráněné oblasti Snieznicki park krajobrazowy hodina stačí, snad na nás nepoškozeno počká.
  • Ještě chvíli k jihu a hlavně žádný stres – Ty dny si pěkně plynuly po svém, žádné spěchy, žádné nervy, jen pohoda, klídek a tabáček. Takový „typický“ vrchol předvánočních příprav :-). Po prohlídce Valencie jsme pokračovali dál k jihu bez plánu na víc než jeden, dva dny.


 • Tec4Camper: Kdo stojí za Park ‚n‘ wine? – Velké Bílovice jsou s plochou 760 ha registrovaných vinic vůbec největší vinařskou obcí v České republice. A i my obytkáři v ní teď máme své útočiště. Stellplatz Park ‘n’ wine vznikl teprve v roce 2020, ale ví o něm už snad všichni. Kde přesně leží, jak se k němu dostanete, jaké nabízí služby… Ale víte, komu za něj vděčíme a proč na jeho místě dnes nestojí další se stovek penzionů?


 • Vanisti: LED poziční světla a blinkry pro Fiat Ducato a spol – Jakmile si pořídíte vestavbu, pro většinu lidí to přestává být obyčejná dodávka, ve které se dá přespat. Důležitý je i design. Design daný nejen barvou či polepy od výrobce, ale…


 • Karavany Česko: Karavanem za krásami Alp i historií – Pokud nejste velkými fanoušky zimního období, máme tu něco právě pro Vás. Připravili jsme přehled nejhezčích míst, za kterými můžete vyrazit letos na jaře.

 • All4Camper:
  • Rok 2020 byl rokem karavaningu, letos se očekává to samé – Přestože byl na tom cestovní ruch v roce 2020 velice špatně, jedno odvětví naopak hlásí nárůst. Je jím karavaning, neboť díky možnosti pohybu, izolování se od okolí a flexibilitě se stal jedinou možností jak pohodlné dovolené plné zážitků bez rizika. Vždyť kde jinde můžete bezpečně s rodinou trávit čas v uzavřeném prostoru a zároveň poznávat nové destinace, než v obytném voze či karavanu.
  • Kempování v Americe aneb vše, co potřebujete vědět – Také jste si někdy pohrávali s myšlenkou, jaké by to bylo zkusit s obytným autem procestovat Ameriku? Já rozhodně a i z toho důvodu vznikl tenhle velmi podrobný rozhovor ve kterém se nejen dozvíte jak vznikl nápad vytvořit CK, ale také jak v Americe vypadá cestování karavanem a co vše musíte zařídit, než se tam vydáte. Travelamerica to má v malíčku.
  • Přestavěli transita a společně s postiženým synem si plní cestovatelské sny – G. B. Shaw říká: „Když ti život podá citron, řekni: „Jasně, mám rád citrony, a co tam máš ještě?“ Ono mnohdy, když nás život někam vede, tak bychom ten hlas měli poslouchat

 • Silver On The Road: Tak kolik nás je? – Data o obytných vozidlech z českého registru vozidel pro roky 2012 – 2020 a porovnání s německými údaji, s naznačením dalšího vývoje do budoucna

Ostatní – Mix • Garáž: Koncept obytného elektrovozu Nissan pro zimní radovánky – Všichni si už začínáme uvědomovat, že elektromobilita nadobro změní svět automobilů – i když ještě nikdo přesně neví, jestli k dobrému nebo zlému. Nissan se ale rozhodl dokázat, že o milované obytné vozy a dobrodružné cestování s nimi spojené ani v budoucnu určitě nepřijdeme.

 • FAEI: Volnost na čtyřech a více kolech má svá rizika – Kam na dovolenou? Až do loňska byla volba jasná – hory, moře. Zavřené hotely, letadla na zemi a neprostupné hranice však už druhý rok dělají z dříve jednoduché volby detektivku. Dobrodružnějším jedincům se však jedno řešení nabízí, stačí si dovolenou naplánovat podle svého. Jak? Pořídí si obytný vůz nebo karavan a vyrazí za zážitky na čtyřech anebo více kolech.

 • Auta.CZ: Přivedou Škodu 1203 opět k životu? – Icons Get a Makeover je projekt, který (jak už název napovídá) předělává ikonické modely aut tak, aby byly konkurenceschopné i v dnešní době. Mladoboleslavská automobilka představila oživený užitkový vůz Škoda 1203. Jestli půjde do výroby je zatím ve hvězdách.Video

Vestavby

Cestopisy

 • Hejkal a Zrzavý štěstí na cestách aneb transpotrérem t5 půl roku po Evropě:

 • VW-T3 Joker v Itálii – ORY STORY – Po lehkých technických problémech jsme se nakonec do Itálie přece jen dostali. Azurové pobřeží od Janova až po Monako je pro nás jednou z nejlepších destinacích na život a ve spojení s bike závody to byla na první Jokerovu cestu jasná volba. Světový pohár v enduru, ferraty, moře a trochu atrakcí na závěr.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s