Týden 10 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Desátý týden roku 2021 – cestopisy jak písmem tak i jako video, porovnání různých typů obytných vozidel, technické vychytávky i vypsání dotačního programu pro karavanová stání na Liberecku. Video představení profi vestavby od slovinského výrobce i slovní představení mini karavanů prodaných v minulém roce na českém trhu. Zkrátka i přes lockdown se stále něco děje.

Nové články


 • Bydlíkem Evropou: pokračují po Španělsku a z Playa de la Carolina mají malou prosbu

 • Výlety obytňákem:
  • Pískovce vysočiny – Nikdy bych si nemyslel, že na Českomoravské vysočině najdu pískovcové skály, a přece ony tam převážně skryty v borových lesích v oblasti kolem Nových Hradů, Proseče a Budislavi jsou.
  • Prastarou stezkou do ještě starší vsi – Z Karlštejna přes Svatý Jan pod Skalou do Berouna vyznačil Vojta Náprstek roku 1889 turistickou trasu, druhou nejstarší na území dnešní České republiky.
  • Peralada – počátky, konce anebo jen noční parking – malé městečko na severu Katalánska nás zaujalo jako místo, kde se usadit na noc při dlouhém návratu z poslední španělské cesty.
  • Sněženky v Dolině Bystrzycy — Ochrana přírody se tváří jako věda, zvláště od doby, kdy se jí chopili lidé. Někdy mi to připadá, že jedni devastují ve velkém, aby druzí mohli ještě pár fragmentů oplotit, nepustit do nich lidi takové ty normální, a na tom si „honí ego“ podobně jako ti první.
  • Po křivoklátských stezkách – Praha versus Brno, Coca cola versus Pepsi, Karlštejn a nebo Křivoklát, všichni máme v životě nějakého věčného rivala.
  • Ještě si pamatuji doby, kdy jsme směli do Drážďan – Bývaly doby, lidé svobodně vycházeli z domů, kdy potřebovali nebo chtěli, kdy vydělat si na živobytí tím, že odvedu dobrou práci, bylo považováno za správné a nikomu v tom nebylo bráněno, kdy překročení státní hranice bylo volně dovoleno. 


 • Vanisti: Levné obytné dodávky aneb ceny „již od“ – Vždy, když vidím cenové nabídky s doplňkem „již od“, tak zpozorním. Většinou se totiž ukáže, že to nejlevnější provedení je obtížně použitelné a jakmile chcete nějaký ten doplněk navíc, dostanete…

 • Caravan24:
  • Jeseníky tentokrát bez lyží – Vyrazili jsme s přáteli na pár dní do zasněžených Jeseníků. Lanovky a vleky zůstaly bohužel uzavřeny, tak jsme zvolili zimní turistiku.

 • Vanlife: Ford Transit Jumbo přestavěn pro celoroční život v dodávce – s myšlenkou přestavět si dodávku na obytnou jsme si pohrávali už pěknou řádku let. I po dlouholetém vztahu nás nelákala svatba, děti ani usazení se, ale naopak jsme snili o cestování. Chtěli jsme poznávat Evropu, ale i celý svět, a nebýt omezováni životem na jednom místě.Ostatní – Mix


 • Liberecko: Rozvoj doprovodné turistické infrastruktury – Karavanová stání – Účelem podpory je pořízení servisní technologie (technologie karavanového stání) pro karavanové stání pro obytné automobily a obytné přívěsy (výlevka chemických WC, elektrická přípojka, vodovodní přípojka, sociální zařízení a další vybavovací prvky karavanového stání) a související terénní úpravy.
Video

 • Hofy: Příprava na cestu obytným autem nebo karavanem – co vše je nutné zahrnout do přípravy, než se vypravíte na svou vysněnou dovolenou s celou rodinou karavanem a nebo obytným autem? Je to více stresující, než když jedete běžným autem? A jak ta cesta do do cíle vlastně probíhá a je v tom nějaký rozdíl, když jedete k moři a nebo do kempu?


Vestavby


Cestopisy


 • Hejkal a Zrzavý štěstí na cestách: Hory a skály – Krásné výhledy pří dobývání Mulhacénu nejvyšší hory pevninského Španělska A dobrodružství v jeskyni a na spoustě ferrat.

 • Okolo ČR 2020 – projeli jsme na motorce a Harrym Českou republiku kolem dokola a přesvědčili jsme se, že je u nás opravdu krásně!!!! Navštívili jsme toho spoustu, ale strašně moc nám toho ještě chybí!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com