Týden 11 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Jedenáctý týden roku 2021 – i na výjezd lze v téhle době vyrazit, někdo to zvládne v rámci okresu, jiný vyrazí do Chorvatska a nebo ještě dál. Povídání o skládacích kolech, pronájmech i nákladech na provoz obytného vozu, video pohledy do výroby i na další obytný auta, něco málo cestopisů.

Nové články

 • Tec4Camper: Pronajímat, nebo ne? – na internetu už jste zákonitě museli potkat zacílené reklamy portálů, které vás lákají na vytvoření inzerátu, abyste obytku, nebo přívěs pronajímali právě zde.
 • AkroMobil:
  • Aplikace HobbyConnect pro ovládání důležitých funkcí vozidel Hobby – Společnost Hobby spustila pro své zákazníky aplikaci na ovládání důležitých funkcí vozidla přímo z mobilního telefonu nebo tabletu. Aplikaci HobbyConnect lze bezplatně stáhnout z obchodu Google Play a Apple Store.
  • Crosscamp Lite se zaměřením na každodenní využití – Z městské džungle do velkého širokého světa – a zpět. S modelem Crosscamp Lite se rodina mladé značky zaměřené na městské kempingové vozy rozrůstá o dobře promyšlený minivan. Nový Crosscamp je nyní více zaměřen na každodenní použití. Jako základní vozidla jsou k dispozici Toyota Proace Verso a Opel Zafira Life.

 • Karavany Česko: To nejlepší ze Skandinávie – V době jako je tato, kdy se člověk může volně pohybovat pouze mezi prací a domovem, protože všechny kavárny, restaurace, divadla apod. jsou zavřená, ve většině z nás roste obrovská chuť vyrazit daleko od všech omezení a opatření. Na chvíli si připadat jako v normálním světě a žít naplno.


Ostatní – Mix


O vybudování zázemí pro karavany uvažuje hned pár míst:


 • Garáž:
  • SLRV Commander 8 x 8 – místo pro osm a expediční schopnosti -Říkali jim, že osm lidí se do obytného auta nevejde. Říkali jim, že panelák nejde vozit na kolech. A rozhodně s ním nejde vyrazit do terénu na expedici. Jenže oni je neposlouchali a nechali si postavit dokonalé obytné auto přesně na míru svých velmi specifických požadavků.


Video
 • Mega mobil: Vestavba pro 4 od MegaMobil – Posuvnou postel se spaním pro dvě osoby jsme vám již představili v modelu Mega Sport, nyní se podíváme na variantu vestavby, kde se krásně vyspí čtyři lidé v dvoupatrovém spaní s elektrickou posuvnou postelí. Řeč je tu o modelu Mega Revolution 640 od značky MegaMobil, slovinského výrobce propracovaných obytných vestaveb.

 • KRS: z výroby – záběry z výroby vestaveb české provenience


Vestavby

 • VANLIFE: Kúpili sme dodávku a hneď sme ju ZNIČILI! (How we destroyed our van) – v tomto videu uvidíte prvé dni s našou dodávkou. Uvidíte ako sme ju spoznávali a koľko nepríjemných prekvapení skrývala. Boli to dni, keď sme ešte váhali, či to má všetko zmysel a či túto kúpu VW Transporter T4 ešte nebudeme ľutovať. Našťastie sme ju za pár dní zbavili robotníckej minulosti a pripravili pôdu pre budúci camper van. 🙂 Čistili sme ju od nečistôt, opravovali hrdzu a rozobrali pôvodné obloženie až na plech.

 • Autokult: Obyčejný VW Transporter se proměnil na luxusní kempingový vůz – Easy Camper Classic – koronavirová krize nás uzavřela v České republice a většina z nás začala přemýšlet o hledání krás v naší zemi. Na to se nejvíce hodí nějaký kempingový stroj, který vás dopraví kamkoliv a eliminuje přespávání v hotelu. Vyzkoušeli jsme novou značku Easy Camper, která přestavuje dodávky Volkswagen Transporter na příjemné obytné vozy.

 • YENA vestavby do tvý káry – Proč Yena Mini Camper? Protože potřebuješ svobodu! Venku leze slunce! Nebo kydá prašan! Nebo to po dešti dost teče! Je třeba hned vyrazit! K vodě, do lesa, na hory, pryč od všedního vopruzu. Nasázíš to do auťáku, naložíš bike, kajak nebo v zimě něco na ski a jedeš. Zaparkuješ na ideálním místě. Neřešíš campy, všude se vejdeš, a přitom máš dokonalej ložument ve svý káře. Na to přesně je Mini Camper – vestavba do auta. Opět reklamní video, ale pěkné záběry 🙂

Cestopisy


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com