Týden 13 2021 – výběr novinek

Komentářů:

0

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Třináctý týden roku 2021 – cestopisy i trocha techniky, rýsuje se cena stání v Harrachově, poslední statistiky z registrací obytných vozidel, pozvánka na nejkrásnější výhledy v Česku i ukázka, jak probíhá dovoz vyhlédnutého obytného vozu ze zahraničí.

Nové články • Výlety obytňákem:
  • Cyklostezkou před otevřením a kostelíkem po zavíračce – podle obrázků bych si myslel, že jaru 2013 se do Čech zas až tolik nechtělo, podle mé nedočkavosti vím, že mně se ven na výlet obytňákem chtělo moc. Na ten víkend byly v plánu trasy na kolo, ve vzpomínkách mi zůstalo pár střípků, které můžou inspirovat případné následovníky.
  • Maďarské velikonoce – Velikonoční svátky bývaly kdysi dobrým důvodem k cestování obytným autem, jen teď už to tak není, zdá se. Možná, abychom si uvědomili, že dělat to, co máme rádi, můžeme kdykoliv bez ohledu na státem „přidělené“ volno. Maďarské velikonoce v obytném autě.
  • K soutoku Moravy a Dyje -Žili jsme kdysi s Františkem moc hezký vztah, mnoho slov jsme si převyprávěli a mnoho myšlenek sdělili. Zdrbali jsme malé poprsí nejhezčí prodavačky jeho obchodu, ukázal mi všechno ve vinicích, i když sám už víc než dvacet let alkoholu neokusil. Jeho fotografické rady slyším i dnes při každém přiložení hledáčku k oku.

 • Karavany Česko: Nejkrásnější výhledy Česka –  neleníme a plánujeme výlety po celém Česku. Jako první se zaměříme na nejkrásnější výhledy Česka. Začneme vyhlídkami ve Středočeském kraji, díky jejich krátké dojezdové vzdálenosti z Prahy je možné je navštívit i v rámci jednodenního výletu.


Ostatní – Mix

 • Auto.Cz:
  • Do jedné německé dodávky se vejde celý byt i s grilem – pečlivě seskládaný obytný MAN má vše potřebné a k tomu něco navíc. Precizní tetris není levná záležitost, nicméně ubytuje celou rodinu zalíbenou v dobrodružném životě každý den na jiném místě.
  • Karavaning: Přinášíme nezbytné minimum pro začátečníky! – Víte, kdy je ideální doba pro koupi karavanu? A čeho se při jeho pořizování vyvarovat? K praktickým radám přinášíme ještě bonus v podobě nejlepších mobilních aplikací a spoustu cestovatelských tipů.
  • Nejkrásnější místa v Česku pro karavany: Tady si musíte zajet! – míst, kam zavítat s obytnými vozidly, skýtá Česko nespočet. Což se projevilo v létě, během nějž bylo kvůli covidovému padouchovi značně ztížené opustit hranice naší země. Se zaníceným karavanistou Janem Bordovským jsme vybrali následující osmičku, jež stojí za to prubnout.


 • Pražská drbna: Co bude s cestovním ruchem? Odpovědi přinese Travelcon – Karavaning jako rostoucí trend současné doby, to je další téma, které bude na Travelconu rezonovat. Organizátoři k němu přizvali režiséra a scenáristu cyklu V karavanu po Česku Jakuba Wehrenberga a herce a moderátora Aleše Hámu, který pořadem provázel. „Tuto oblíbenou dvojici doplní v diskuzi ještě Klára Hájek Velinská,

 • Garáž:
  • Airstream vyvíjí nový karavan speciálně pro elektromobily – Nová doba si žádá nová řešení. Airstream, tradiční americký výrobce karavanů, už pracuje na karavanu určeném pro elektromobily. A není v tom zdaleka sám, společnost Glendale z Kalifornie už jeden takový vyrábí. V čem jsou tedy jiné?
  • Unikátní obytný vůz s výhledem z druhého patra – Při specifikaci požadavků na obytný vůz existuje spousta důležitějších položek než „krásný výhled“ – ten si totiž snadno zajistíte sami výběrem vhodného místa, kde zaparkujete. Jenže vždycky existují zákazníci, kteří chtějí mít něco navíc…

VideoVestavby

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com