VanLife Location

Komentářů:

0

Společnost stojící za touto službou vznikla již v roce 2017 – a dala si za cíl usnadnit cestování obytným přívěsem či automobilem. Nabídla aplikaci VanLife Location, pro vkládání i nalezení míst pro parkovaní co nejblíže přírodě. Uživatel má možnost psát k místům nejen recenze, ale i přidávat obrázky. Byl kladen důraz na vzhled i uživatelskou přívětivost, navíc je aplikace propojena s komunitou na instagramu a tak jsou obrázky z větší části kvalitní a pokrývají většinu míst. Nabídka míst je menší než u populární Park4Night – ale je pravda, že aplikace působí příjemněji a nabízí místa po celé Evropě, včetně naší země:

Jenže takové parkování není vždy a všude možné a legální. Mnoho zemí má přísná omezení nebo zákazy, takže kempy jsou pak často jedinou alternativou. Která je nutná i pro ty, kteří vyžaduji připojení k elektřině a podobně.

A nyní i nabídka ve stylu bezKempu

Soukromá parkovací místa nabízejí alternativu k překlenutí propasti mezi divokým kempováním a kempy. Cestovatel se tak nemusí vzdát osamělého a nerušeného zážitku v přírodě a zároveň má třeba k dispozici jak místo, tak třeba elektřinu.

Míst je zatím jen pár – 36, ale informace jsou o nich detailní, včetně fotografii a popisu vybavení, Ceny se různí, jsou tam místa za €11, ale i místo za €66 – nicméně v tomto případě se jedná o místo ve Švýcarsku, v St.Moritz a v ceně je i €50 na místní služby. Ale tohle místo je cenově výjimečné, většina dalších míst se pohybuje v ceně kolem €12.

Sympatická je služba i pro hostitele – inzerce místa je zdarma. Cestovatel k ceně rezervace připlácí 10% z ceny a dalšími 10% se podílí majitel. Tedy například při ceně €20 zaplatí cestovatel €22 a hostitel dostane €18. Pobyt by neměl přesáhnout 2-3 noci. Nechtějí být službou nabízející vícedenní parkování, od toho jsou kempy.

Placená místa si lze vyhledat na jejich webu a v budoucnu i pomocí již zmíněné aplikace pro Android či iPhone, kde budou pro soukromá placená místa použity zelené body a pro ty volná divoká oranžová – zkrátka mix pro každého.

Služba byla přidána i na stránku BezKempu – podobné služby za hranicemi, kde je udržován seznam všech podobných služeb v Evropě (a blízkém okolí)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: