Slevové karty – Rakousko 2021

Komentářů:

1

Aktualizace 6.7.2021 – doplněny karty v západním Tyrolsku ( tip od Radka Paura)

Aktualizace článku Slevy – Rakousko v létě, který vyšel před necelým rokem a obsahoval údaje pro rok 2020. Pro tento rok byl aktualizován – zatím ale ne všichni vydavatelé karet aktualizovali své informace, takže takoví jsou v následujícím přehledu v šedém boxu.

U některých karet došlo oproti minulému roku k mírnému zdražení, většinou do 5%.

V Rakousku se v jednotlivých spolkových zemích nabízí pro letní sezónu slevové karty. Díky nim lze ušetřit zejména za lanovky, návštěvy muzeí, zahrnuty jsou často i placené cesty v horách.

Problém pro majitele obytných vozidel je ale v tom, že některé z těchto karet lze získat jen při ubytování v daném místě. Taková karta platí navíc jen po dobu ubytování – takže zkrátka pro majitele domů na kolečkách nic moc. Naštěstí si ale jde si koupit i slevové karty na celou sezonu a nebo na určitý počet dní i bez podmínky využití místního ubytování. Čím více na západ, tím je zpravidla jakákoliv karta dražší. Při plánování dovolené v Rakousku by ale zejména nabídka v Solnohradsku, Korutanech a Štýrsku neměla zůstat bez povšimnutí.

Níže uvedený seznam tak obsahuje jen takové karty, které jsou vhodné pro pobyt s obytným vozidlem, tj. lze je buď koupit bez podmínky pobytu v ubytovacím zařízení a nebo ji lze získat v kempu. Přehledný seznam všech karet pak naleznete přímo na rakouských info stránkách.

Poznámka: pokud vás zajímají pravidla pro kempování na divoko či nocování v Rakousku, prostudujte si pravidle přímo na rakouských stránkách s pomocí překladače.

Takže zde jsou slevové karty, které si je možné koupit bez nutnosti ubytování a nebo karty dostupné i při ubytování v kempech – seznam nemusí být úplný. Sezonní karty platí většinou do poloviny až konce října, přesná doba je uvedena v popisu karty:

Štýrsko

 • Steiermark card : €75/35/30 (dospělý/mládež/dítě) – podrobněji ceny zde. Platnost karty od 1.4 do 31.října 2021. Uvádí se, že celková hodnota karty je cca €1400 na dospělého, karta platí celou letní sezónu až do podzimu. Celkem umožní vstup do 162 atrakcí a cílů. Převážnou část atrakcí lze použít jen jednou.
 • Schladming-Dachstein Sommercard – sezonní karta platná od 13.května do 1.listopadu 2021. Kartu je možné získat i v pár kempech, například tady. Karta umožní zdarma jízdu 8 lanovkami, včetně lanovky na Dachstein. Navíc je možné si koupit i celosezonní kartu za €175/€143/€95 (předprodej do 11.6.2021) a nebo €225/€199/€130. Brožura ke kartě je ke stažení zde. (dospělý/mládež/dítě) (aktuální cena v roce 2021 neověřena)
 • Sommerclou Card – nabízí v sobě jednorázový vstup na 16 míst. Její platnost je 3/4/5/6/7 dnů a cena je pak €37-64 pro dospělého a €20-34 pro dítě. Kartu lze použít v období od 15. května do 26. září. V ceně je například vysokohorská silnicie Loser, Tauplitzalm, jízda po dvou jezerech či lanovky na Tauplitz.

Solnohradsko

 • Salzburgerland Card – platnost 6 nebo 12 dnů v období od 1.5 do 26.9.2021, centy €80-95/€40-47 (dospělý/dítě, třetí dítě zdarma). Ke stažení je i DE/EN brožura. Během platnosti si můžete vybrat, zda zdarma využijte 24 hodinovou Salzburg Card pro návštěvu Salzburku a nebo naopak bezplatný vstup na horskou silnici Grossglockner. Za zmínku stojí i možnost návštěvy Krimmelského vodopádu.
 • Salzburg Card – karta s platností 24/48/72 hodin, ceny podrobněji zde – pro pamětihodnosti, muzea, veřejnou dopravu včetně jízdy lanovkou na pevnost a plavby lodí po řece Salzach
 • Gestein Card– karta hosta, možno tedy získat jen s ubytováním. Kartu nabízí jediný kemp. Na kartu jsou převážně jen slevy, nikoliv stupy zadarmo, a tak si lze i tak koupit vícedenní jízdenky či vstupenky do termálů i bez této karty – s touto kartou je cca 10% sleva. Přehled vícedenních jízdenek v Gasteinském údolí:

Horní Rakousy

 • Pyhrn-priel sezonní karta €72/€49 (dospělý/dítě) , v ceně lanovky ve třech oblastech (Hinterstoder, Wurzeralm, Wurbauerkogel) . Datum platnosti od 24.4 do 1.11.2021. Kartu lze koupit zde.

Dolní Rakousy

 • Niederösterreich-CARD €63/€32 (dospělý/mládež), informace v kostce zde, platí i v kousku Štýrska, na lanovku v Mariazell. Platnost od 1.4.2021 do 31.3.2022 a celkem 300 výletních cílů v ceně.
 • Donau Card – (pro rok 2021 zatím neaktualizováno) levná karta €5, cca 20% sleva na vybrané místa – koupaliště, muzea

Korutany

Velmi pěkný česky psaný průvodce Korutany s využitím slevové karty je k nalezení na https://www.dovolena-korutany.cz/kam-pesky/ – doporučuji si přečíst, lze zde nalézt inspirace na výlet.

 • Kärnten Card – možné koupit na týden (jeden, dva, pět) a nebo celou sezónu, ceny €39 pro dítě a €77 pro dospělého, sezonní karta je platná od 2.4 do 1.11.2021 .
  Cena týdenních karet se liší podle sezóny, od 6.6 do 11.9 stojí €49 pro dospělého a €27 za jeden týden.
  Vzhledem k tomu, že je v ceně mimo jiné i 13 lanovek a 4 mýtné cesty, se cena za kartu vrátí mnohonásobně
 • Millstätter See Inclusive Card – jen pro ubytované, v oblasti je kemp s nabídkou této karty- Terrassencamping Pesenthein. Horské cesty zdarma, lanovky se slevou, projížďky lodí se slevou.

Tyrolsko

Názvy karet odpovídají jednotlivým regionům, takže si stačí vybírat podle názvu oblasti:


 • Innsbruck card€49 – €66 – jedno až třídenní karta s lanovkami kolem Innsbrucku, plus doprava

 • Kitzbüheler Alps Summer Card – něco jako skipas v létě, s podobnou cenovou strukturou jako zimní skipas. Kartu si je možné zakoupit na 2 – 14 dnů. cena je od €51.5 do €127.50 pro dospělého s ubytovací kartou, bez karty ceny o cca 5% vyšší.

 • Ötztal Inside Summer – 3, 7 nebo 10ti denní platnost, €62 – 108/€31-€54 (dospělý/dítě), platí od 29.5 do 3.10.2021. Možnost cestovat 12ti lanovkami, volný vstup do bazénu, například jsou možné dva vstupy do Aqua Dome – hodnota cca €52-

 • Zillertal Activcard – platnost 3/6/9/12 dnů, cena v závislosti na délce €67-€163.5/€33.5-€82 (dospělý/dítě), jedna jízda denně lanovkou, jeden vstup do jednoho z šesti koupališť, veřejná doprava

 • letní karta St.Anton (s kempem) – při pobytu v kempu Arlberg-Panoramacamping pod 19.6 do 26.9,2021 obdržíte v kempu kartu hosta, tzv. letní kartu St.Anton. Ta platí od první noci, některé nabídky můžete využít jen jednou za 8 dní pobytu. Premium karta se prodává s platností 3/5/7 dnů. Na týden, tedy 7 dnů, vyjde dospělého na €77 a pro dítě na €38.
 • Za zvážení v této oblasti ale stojí i Arlberger Hiking pass, ten se prodává s splatností 3/4/5/6/7 dnů a sezonní, ceny jsou od €46 do €107 pro dospělého a €26-€60 pro dítě. ten může být zajímavý v případě, že to v oblasti risknete na divoko (v Tyrolsku zakázáno a sem tam docela vymáháno)

 • Tirol West Card – při pobytu v kempu Riffler v Landecku získává každý host kartu Tirol West. Do pěti nocí ve verzi Basic, nad pět nocí ve verzi Premium. Verze Premium zahrnuje i neomezen0 využití lanovek.

 • Silvretta Card – na hranicích mezi Tyrolskem a Vorarlberskem leží ve výšce 1820 metrů na břehu nádrže a blízko stejnojmenného jezera kemp Zeinissee. Každý ubytovaný získává SILVRETTA CARD Basic a možnost si ji za jednorázový poplatek povýšit na verzi Premium. Poplatek za tento upgrade je €49 za osobu, €24.50 pro dítě 8-17 let.

 • Urlaub pass – V kempech ve městě Imst dostane host slevovou kartu Urlaub(s) pass a to od první noci. Tu správnou hodnotu získá právě při delším pobytu. V tom případě totiž zahrnuje jak využití lanovek, tak i jeden vstup do areálu Area 47 – tato nabídka je dostupná od pobytu na tři a více nocí. Ale i v nejkratší verzi umožňuje využívání místí dopravy, bazénu, zábavného vláčku a mnohé jiné.

Vorarlbersko

 • Guest Card Bregenzerwald & Großes Walsertal – při ubytování mezi 1. květnem a 31.říjnem dostane host kartu s volným jízdným na místní dopravu a zdarma i jízdu na 8 lanovkách. K tomu vstup do sedmi bazénů a další slevy u místních partnerů programu.
  Kartu lze získat i při pobytu v tomto kempu (Camping Austria) – podmínkou jsou minimálně tři přenocování. Dále i v kempu Bezau – stejné podmínky. Je možné, že tuto kartu nabízí i další kempy, vyplatí se zkontrolovat.

 • V-Card €69/€34.5 (dospělý/dítě). Každou atrakci lze využít jen jednou, v ceně je například 14 lanovek. Platnost 1. května 31. října 2021.

 • Montafon Brandnertal Card – prodávaná jako roční, sezonní a vícedenní , roční stojí €134 s tím, že se prodávají i různé další kombinace pro rodinu. Rozsah služeb v regionu závisí na typu karty:
  • vícedenní karta -platností 3 – 14 dni, ceny €67.5-182.5/€39-105 (dospělý/týden, bez karty hosta). Tato karta umožňuje zdarma jízdu na lanovkách, veřejnou dopravu a po placené silnici Silvretta, přístup do bazénů a muzei a poskytuje slevu na Vorarlberg Lines na Bodamském jezeře
  • sezonní karta – přístup na lanovky, za €150/€86, platí do začátku listopadu. Pro rodinu s dětmi může být výhodnější rodinná vstupenka, kde se platí €193 za jednoho dospělého, €343 za dva a děti ročník 2002 a mladší jsou zdarma
  • celoroční karta platí celou sezonu, zahrnuje mýtné na Silvretta, lanovky a v zimě i skibusy – cena €650/€260 (dospělý/dítě). Vyplatí se zvážit roční pro rodinu, €812 za jednoho dospělého, €1462 za dva, děti ročník 2002-2014 jsou zdarma


Burgenland

 • Burgenland Card lze ji získat při ubytování, v nabídce je 6 kempů a jedno parkovací stání (stellplatz) – a kartu lze získat i při jednodenním pobytu. Navíc se slučují tato a Lake Neusiedl Card, takže seznam výhod je společný.

 1. Moc diky za úžasný přehled. Něco takového jsem už dlouho hledala! Děkuji:-)

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: