Týden 18 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Osmnáctý týden roku 2021 – cestopisy z Chorvatska i domoviny, tipy na výlet do Španělska i Chorvatska, představení zajímavých vychytávek – třeba jak si tisknout fotky na cestách a co s nimi děti mohou dělat. Opět pár článků o rostoucí oblibě karavaningu a pár videí.

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • Ostrovní tour – Cres a Lošinj – I když jsou ostrovy, na které se jezdí přes most, ta správná ostrovní tour nutně musí začínat trajektem. Náš vyjíždí z Istrie, veze nás na Cres a plavba trvá asi tak na jedno kafe, jste-li u baru včas.
  • Ostrovní tour pokračuje – Krk a Rab – Po devatenácti letech se vracím do přístavu trajektů Valbiska na Krku. Tehdy jsem sjel na kole ze svahu planiny k moři, abych se díval na odjíždějící loď a myslel si, že dál má cesta už nikdy nevede. Dnes naopak nás loď přiváží z ostrova Cres a já mám pocit, že tady mě nic nemůže překvapit.
  • Poušť na jihu Moravy – Po dlouhé zimě přichází na jižní Moravu teplé jaro. Ve Slovácké Sahaře jaro zvláště teplé, bývala to přece jen poušť. Rezervace chrání území podél železniční tratě, paradoxně právě její stavba zachránila alespoň část vzácného území před snaživým lesníkem.
  • Rakovnicko branou k poznání, aniž bych to tušil… – Rakovnicko, to je už pro mě trochu exotický kraj. Vždyť hraničí s Plzeňskem a Karlovarskem a do těchto končin jsem se zatím mnohokrát nepodíval. Od doby výletu k Jesenici a kolem Lužné už své skóre občas vylepšuji, nejen v cestování se mi tehdy otevřela cesta poznání. Aniž bych tušil….

 • Dokud nás STK nerozdělí: HURÁ NA ROZHLEDNU – Ne, že bych byla ten typ člověka, co jak vidí rozhlednu, nutně musí vylézt nahoru. Podotýkám, že obzvláště konstrukce ze dřeva, co vypadají, že co nevidět spadnou nebo z kovu, skrz které je vidět až dolů, mi nedělají tak docela dobře. Nicméně ty rozhledny máme docela v oblibě. 
 • AkroMobil:
  • Od května platí v EU nový štítek pneumatik – od 1. května vstupují v EU v platnost změněné předpisy pro označování pneumatik. Novinkou je, že takzvaný štítek pneumatiky nyní kromě palivové účinnosti, přilnavosti za mokra a informací o pneumatice, obsahuje také informace o značce pneumatiky, identifikátoru typu (číslo výrobku), označení rozměrů a vhodnosti pneumatiky na sněhu a ledu a vnější hluk odvalování. 
  • Innovan, první obytná dodávka LMC vyrobená v Sassenbergu -kompaktní kuchyň, kompaktní koupelna, velké možnosti. Innovan je pro každého, kdo miluje flexibilitu, aby mohl kdykoliv vyrazit na krátký výlet nebo na vytouženou dovolenou.

 • Kempy-Chaty: Kam do kempu v Toskánsku, aneb léto v Itálii – Všichni čekáme jak se situace vyklube, ale již teď předpokládáme, že letní sezóna proběhne  víceméně bez větších komplikací. V Čechách probíhají rezervace do kempů na léto již teď a v kempové velmoci Itálii tomu není jinak. Proto přinášíme tipy na dovolenou v Toskánsku, což je jedna z nejžádanějších destinací na Apeninském poloostrově…Ostatní – Mix


 • Garáž:
  • Bylo to terénní hasičské auto, teď je to krásný obytňák! – Po dlouhé době tu máme obytné auto, které se musí líbit každému. Je jedno, jestli preferujete luxus, nebo je vám naopak bližší spartánská výbava. Není problém s ním vyrazit na Dakar nebo jen do Chorvatska. A právě teď je na prodej!
  • EarthCruiser Terranova je další pojízdný dům – Je neuvěřitelné, kolik firem poskytujících přestavbu vozů terénních na obytné dnes existuje. A kolik jich vzniklo jen za uplynulé dvě dekády! Přesně tohle je jedna z oblastí podnikání, která vzkvétá, neboť současná situace skoro vybízí k tomu „vzít dům na ramena“ a vyjet někam mimo civilizaci. 
  • GEO-Cab rozšiřuje nabídku karbonových obytňáků – Volný pohyb a cestování obecně je v současné době trochu omezené, ale víte, jak se to říká o té hoře a prorokovi… A jestli nám nějaká z vlastností jakožto lidské rase byla již odedávna vlastní, je to vynalézavost. 


 • Novinky: Češi v lockdownu touží po přírodě. Berou útokem chalupy i karavany – Nejisté možnosti cestování v minulém i letošním roce zvyšují poptávku po trávení volného času v české přírodě. I kvůli dlouhodobému uzavření ubytovacích zařízení lidé čím dál častěji vyhledávají bydlení v obytných vozech či karavanech. Obsahuje i video

 • Deník: Dovolená v Česku: polovina kempů je už plná, frčí i obytné vozy – provozovatelé kempů loni velkou část roku proseděli s rukama v klíně. Kvůli vládním opatřením proti koronavirové epidemii museli mít zavřeno. Když pak směli otevřít, nevěděli zase, kam dřív skočit. Jejich zařízení se hned naplnila lidmi, kteří nemohli cestovat do světa.


Video

Vestavby

 • Příprava dodávky na přestavbu – V tomto videu Vám ukážeme, co jsme zatím stihli na dodávce rozbít a opravit za jeden víkend. Už teď chystáme další videa, máte se na co těšit!
 • Vše špatně na mé T3 – Máme tu druhý díl projektu Jasey! Dneska Vám ukážu co všechno se může pokazit na takhle starém autě a jak jsem si s tím poradil

Mix • Pixel na cestách: Obytňákem Křížem Krážem #7 [Milovy] – takže zase zdravím všechny Pixely a vítejte u dalšího Obytňákem Křížem Krážem tentokrát je to sedmý díl a dnes jsme jeli do malé ale pěkné vesničky a pak na Milovy a stihli jsme to za víkend tak jsem vám natočil takovýhle video a doufám že se vám líbí a zatím čau čau

 • Beerty Guru:
  • Mobilné apky pre karavaning a VanLife berty – Dnes som ti spravil video o mobilných aplikáciach, ktoré využívame pri cestovaní dodávkou. Medzi super Vanlife aplikácie určite patria Park4night, CamperContact, Fountains, WeTap, myLPG, Truma a VictronConnect.
  • Aký prvý karavan kúpiť berty? – Ako sa rozhodnúť pri kúpe prvého karavany, prívesu alebo obytnej dodávky. Rozdiely medzi karavanom, prívesom a dodávkou.
  • California do každej rodiny berty! – Berty predstav si že stále existujú ľudia, ktorí ešte nikdy nevideli Volkswagen California. Kámoš má takúto krásnu VW T4 California s menom Gerda a ukázal mi ako camper van vo vnútri vyzerá.
  • požičiavam si OBYTNÝ PRÍVES berty – Začína letná karavanovačka a prišiel som si požičať obytný príves. Sleduj ako to dopadlo. Obytný príves v tomto videu je Knaus Sudwind.
  • dáva mi FUNGEL NOVÝ karavan berty – Tento integrovaný karavan značky Knaus je na predaj berty. Mám ho kúpiť?
  • Elektróny z prívesu na Z4 berty? – Berty, taký príves si ešte nevidel. Elektróny 17tky, kožená gaučovka a miesto na pašovanie imigrantov 🧐
  • Karavan pre PIATICH – Existuje karavan pre 5 ludi? Co ak ma dakto das 3 deti berty? Nasiel som rodinny karavan pre piatich!

Další tipy:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.