S karavanem na zahradu, aneb bezKempu po Italsku

Služby podobné českému bezKempu je v zahraničí více. Další podobná je provozována i v Itálii, pod názvem Garden Sharing. V překladu Sdílení zahrady. Samotný web je dostupný v italštině, angličtině, španělštině, francouzštině a němčině.

V současnosti již nabízí více jak 10.000 míst v celé Itálii, úvodní nabídka je rozčleněna dle jednotlivých částí – Peimonte, Veneto, Emilia-Romagna, Toscana, Lazio, Puglia a Lago Di Garda. Zdaleka tedy nepokryvá celou Itálii, ale turisticka zajímavá či atraktivní místa bezpochyby ano.

Po kliknutí na libovolnou část se objeví mapka s nabídkami a základní cenou – ta může být jak €15, tak i třeba €60. I když to spíše výjimečně. Taková dražší nabídka již obvykle obsahuje něco navíc – třeba koupelnu s prádelnou, případně se jedná o nájem zahradní chatky.

Filtrování je možné podle typu místa – pro stan, obytné auto, přívěs a nebo ubytování v budově. Většinou se jedná o farmy či podobné zemědělské usedlosti. Někde závisí cena i na počtu osob, někde zase ne. K dispozici jsou různé služby, na své si dle typu přijdou jak výletníci se stanem, tak cestovatelé v obytných vozech.

Platit lze přes PayPal, cena je včetně poplatků. Pro hostitele je poplatek 15% z ceny a nebo u nabídek nižších než €30 je standardní poplatek €5. Ale cestovatele to trápit nemusí, platí jen cenu, kterou vidí.

Službu jsem zařadil i do seznamu podobných služeb – seznam je dostupný v článku BezKempu – podobné služby za hranicemi

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: