Surfování po cestách

Především na Německo orientovaná služba RoadsurferSpots vznikla podobně jako naše tuzemská obdoba – nadšenci do cestování nechtěli hledat místo v přeplněných kempech. A tak se obrátili na venkov a nabídli místa na zemědělských usedlostech a nebo vinařů.

Roadsurfer má ale kořeny v půjčování a prodeji obytných vozů (i když prodej se teprve rozjíždí), se zastoupením v Německu, Francii, Španělsku, Portugalsku, Rakousku a Nizozemsku. Funguje zde i dlouhodobý pronájem za pevnou cenu a na několik měsíců – ale měsíční částky za pronájem jsou v řádu tisíců eur a nájezd je omezen.

Převážnou část nabízených míst lze najít v Německu a poté v Rakousku, Itálii kolem španělského pobřeží . Ale jedno místo lze dokonce najít u nás a pár dalších i na Slovinsku, Chorvatsku, Řecku, Nizozemí či ve Francii, ostatně pro představu nejlépe poslouží jejich mapka:

Možnosti vyhledávání se příliš neliší od podobných služeb, základní filtr umožňuje vybrat místo, dobu a zařízení (stan, karavan, vestavba, obytný vůz). V podrobném filtru je pak možnost nastavit i typ aktivit, které lze v okolí provozovat či vybavení vlastního místa a omezit cenu místa. Ta se nejčastěji pohybuje někde v rozmezí €15€30 – záleží na lokalitě i vybavení místa.

Zajímavost

V nabídce jsou i místa zdarma. Návštěvu zábavního parku Europapark lze spojit s návštěvou vinic, kde je stání zdarma, k tomu i výhled přes rovinu kolem Rýna na horské pásmo Vogézy

Platit lze kreditní kartou a pomocí služby PayPal, zúčtování je v eurech. A jak jinak, místo bylo přidáno na seznam podobných služeb v celé Evropě.

Obrázky: web služba roadsurfer

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: