Uvažujete o Truma iNetBox? Možná se vyplatí chvíli počkat

iNetBox od Trumy slouží k dálkovému ovládání topení a dalších systému od společnosti Truma. Je to již z dnešního pohledu stařeček, spoléhající na bluetooth nebo SMS zprávy. Spojení přes bluetooth je sice pořád populární, ale SMS zprávám, respektive 2G modulům začíná zvonit hrana.

V Evropě si asi ještě pár let na definitivní konec počkáme, ale Švýcarsko je v tomhle dál – tam je již naplánováno definitivní vypnutí 2G sítí na rok 2022. A tak i v Trumě asi nadešel čas na změnu, problémů je si vědoma (zejména již zmíněného Švýcarska) a připravuje iNetX system – představen má být na letošním  Caravan Salon Düsseldorf (ten se bude konat od pátku 27. 8. do neděle 5. 9.2021.

Zatím jsou to jen spekulace, ale nový systém mimo přepracované aplikace pro mobilní telefony má přinést i 4G podporu a tím i možnost datového přenosu komunikace po mobilních sítích. Nyní je možné používat v blízkosti zařízení bluetooth připojení a na dálkové ovládání pak SMS zprávy. Což je jednak poněkud drahé, jednak zdlouhavé a omezené co se týče poskytovaných informací. Datový přenos by mohl komfort ovládání výrazně zlepšit, na druhou stranu je to někdy s datovým pokrytím bídné – ale třeba Truma přijde i s nějakou externí anténou a možné i nějakým routerem ve stylu oblíbené Teltoniky?

Každopádně pokud inetBox nutně nepotřebujete, vyplatí se asi těch pár měsíců do září počkat na představení novinky a pak se rozhodnout. I při volbě staršího zařízení je tady šance na pokles ceny v rámci výprodejů. iNetBox si lze namontovat svépomocí, zapojení do stávajícího systému není těžké.

úvodní obrázek: Truma

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: