S lamou do Němec

Jméno pro domestikovaný druh lamy si vybrali v Německu pro název služby poskytující „divoké“ kempování legálně – aneb Alpaca Camping. Je to vlastně obdoba české služby bezKempu. Podobné jsou pak i důvody, které zakladatele služby vedly k jejímu nastartování. Pryč z přeplněných kempů i rozšíření nabídky.

A opět jak v Česku to i funguje – poskytovatelé do služby vkládají své pozemky a ty si mohou zájemci na vybraný termín rezervovat. V nabídce jsou louky u lesů i místa na stání na farmách a u vinařů. Lze najít místa u vody i v kopečcích. Situace v Německu je o trochu lepší než v ČR, ve většině spolkových zemích je místními zákony tato možnost legální a majitelé pozemků mají navíc službu zdarma. Což zase není tak výhodné pro zájemce, ti platí navíc ke své rezervaci servisní poplatek, více viz níže.

Vybírat místo si lze pomocí mapy a nebo jsou místa tematicky roztříděna. U každého místa je pak vypsáno jeho vybavení i to, pro jaký typ ubytování je vhodné, samozřejmě je uvedena i cena za noc.

Místo si jde i přímo zaregistrovat, k ceně za noc je pak nutné připočíst i servisní poplatek platformě. V současné době je poměrně vysokých 29%. Tedy pokud noc na pozemku stoji €10, zaplatíte dalších €2.9 jako servisní poplatek, celkem tedy €12.9

Seznam všech podobných služeb v Evropě, navíc průběžně aktualizovaný, je pak k dispozci v příspěvku BezKempu – podobné služby za hranicemi

úvodní obrázek: služba Alpaca Camping

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: