Steak a kempování – zážitek na Bystřicku

Komentářů:

0

Pokud dostanete chuť na pořádný steak a shodou okolností se nacházíte blízko Dolní Rožínky, tak se nabízí příležitost spojit pořádný dlabanec s karavaningem. A z okna karavanu pozorovat pasoucí se stáda kolem. Na okraji vesničky Mitrov se nachází farma, prodejna a restaurant Mitrovsky. Výčet funkcí není ale takhle úplný, k tomu je tady i malý kemp.

Nevýhodou snad je jen omezený provoz restaurace – otevřeno je jen v pátek a sobotu, vždy od 10 do 20 hodin. Prodejna masa a dalších výrobků je pak otevřená od pondělí do čtvrtka vždy od 9 ráno do 15:30 odpoledne a pak stejně jak restaurace, v pátek a sobotu od 10 do 20. Důvod je prostý – v prodejně si vybíráte maso, které vám následně připraví. Je to tedy trochu netradiční restaurace – jídlo vám sice přinese nakonec servírka, stejně tak přijme objednávky na pití, ale vlastní jídlo si objednáte u pultu. Je také nutné akceptovat trochu ráznější místní obsluhu – ale tak nějak to zapadne do celkového prostředí a jde si na to zvyknout rychle.

Nabízené steaky pochází ze zvířat z vlastního chovu, Aberdeen Angus. Steaky mohou být z různých částí zvířete – nebudu si zbytečně hrát na odborníka, my si dali Rib Eye a Sirloin a navíc hamburger, na výběr jsou ale další masa. Pro lepší orientaci hostů mají připravenou jak vizuální nápovědu, tak i popisy. Ty si jde už před návštěvou nastudovat na jejich stránkách.

K pití pak klasické nápoje i domácí limonády. A můj tip – pokud je vás více, dejte si dohromady větší kus steaku – za přípravu každého kousku se platí 125 Kč bez ohledu na velikost, můžete tedy něco málo ušetřit. Což se může hodit – při návštěvě ve třech či čtyřech se připravte spolu s nápoji na závěrečný účet s čtyřmístným číslem, kdy první číslovka určitě nebude jedna.

Úplně stoprocentní zážitek to ale nebude – přílohy (brambory či hranolky) jsou takové mdlé a v nepříliš velkém množství. Domácí limonády sice chutnají fajn, ale 150 Kč za džbánek je přeci jen dost. Navíc občas není sirup v limonádě dobře promíchán, což je nepříjemné obzvláště když chybí i lžička na promíchání. Všechno drobnosti, ale za tu cenu bych přeci jen čekal o kousek bezchybnější servis i jídlo. Těžko srovnávat s dalšími podniky tohoto typu, ale na plný počet hvězdiček by to asi nebylo, tak 4 z 5. Ale i to stojí za to.

Dobré zpráva je zde pro návštěvníky s obytným autem nebo přívěsem (a vlastně i ze stanem). V bezprostřední blízkosti restaurace je mini kemp vybavený téměř vším potřebným. To jest vodou, záchodem, sprchami, přípojkami na elektřinu, krytou provizorní kuchyňkou a posezením. Kempování na trávě, hlavní cesta je ale vysypána štěrkem. K úplné spokojenosti chybí snad jen lepší výlevka, hodila by se hadice s vodou na oplach kazety. Výlevka spíše svým provedením odrazuje, navíc její poloha v blízkosti vchodu do sprch není zrovna nejšťastnějším řešením.

Kemp není otevřen celoročně, jen v období květen až září. Před cestou si raději zavolejte – i když místa je relativně dost – telefon je 733 713 258.

Pobyt rodiny v obytném autě, 2 dospělí a dvě děti, zde na noc vyjde na 450 Kč (bez sprch, s elektřinou). Více detailů a provozní řád lze pak najít přímo na stránkách Mitrovsky. Vzhledem k ceně jídla si myslím, že když by nabídli pro cestovatele s obytným vozem stopover zadarmo (jen přenocování), možné by přitáhli více lidí. Tržba v restauraci by to pokryla, plus nějaký dodatečný prodej i v neděli by asi taky nebyl špatným nápadem. Ale to je opět drobnost, cena není vůbec špatná a na české poměry spíše výhodná. Přitom celkově kemp působí dobře – jednoduše, funkčně, se snadnou dostupností ze silnice, nehrozí zde zapadnutí (snad jen na kempovací louce, ale v okolí je dostatek strojů na vyřešení podobné situace, pokud by nastala).

Alternativy

Pro ty, kteří z různých důvodů nechtějí strávit noc v kempu u Mitrovských, jsou v blízkém okolí hned dvě další možnosti:

  • Stát přes noc by mělo být možné i na nedalekém parkovišti před domovem důchodců, tedy vlastně zámečkem Mitrov. Plocha pro stání je asfaltová, víceméně rovná, místa dost, do restaurace je to pár minut pěšky.
  • Dohodnout si jde i stání přes službu bezKempu v sousední vísce Habří. Zde ovšem počítejte s částkou 1.100 Kč (opět dva dospělí, dvě děti) – cena není překlep

Co dělat v okolí

Bezprostřední okolí je postiženo masivní těžbou dřeva, údolí říčky Bobrůvky tak zdaleka není nyní tak idylické jako na fotkách služby bezKempu a nevím, jestli bych jej pro návštěvu doporučil. Stromy vykácené, slunce praží, cesty rozbité od lesních strojů. Zřícenina hradu Mitrov ujde.

V blízkosti místa jsou pak další atrakce – Šiklův Mlýn, strašidelný zámek Draxmor v Dolní Rožínce, a samozřejmě možnost pěších výletů i projížděk na kole – údolí říčky Bobrůvy, Trenckova rokle, nedaleko je i mravenční megapole.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: