Švýcarští hostitelé aneb France Passion v zemi helvétského kříže

Komentářů:

0

Vzestup počtu obytných vozidel se nevyhnul téměř žádné evropské zemi a výjimkou není ani Švýcarsko. A rostoucí počet cestovatelů na cestách vyžaduje i odpovídající infrastrukturu. I Švýcarsko mírně zaspalo – ale probouzí se poměrně rychle. Počty stání rostou od roku 2019 procentuálně snad ještě více než nově registrované karavany. A mimo to se objevují i obdoby známých služeb ze zahraničí. Koncept France Passion je oblíben v sousedním Rakousku a zdá se, že jeho popularita roste i ve Švýcarsku.

V kostce základní charakteristiky konceptu France Passion:

  • roční členství platí vždy jen v dané zemi a pro danou službu
  • člen má možnost stání a přenocování na soukromém pozemku po dobu 24h
  • setkání s místními farmáři a výrobci
  • možnost koupit si čerstvé a chutné jídlo, místní speciality a pochoutky

Jak známo, Švýcarsko je konfederací a jednotlivé kantony lze dělit i podle převládajícího jazyka na německé, francouzské a italské (rétorománštinu vynechávám) . Tohle jazykové rozdělení lze vypozorovat i jinde. Jednou z prvních služeb na bázi FrancePassion byla služba SWISSterroir, která se soustředí především na francouzské a italské kantony. V německých kantonech ale nyní působí také služba

Swiss hosts neboli Švýcarští hostitelé.

V současnosti nabízí více jak 140 parkovacích míst u téměř 50 hostitelů. Těmi mohou být jak zemědělci, tak i pivovary, místní řemeslníci, výrobci sýrů, restaurace či vinařství.

Způsob fungovaní je podobný jako u všech těchto služeb, stačí si zakoupit roční členství za 47 švýcarských franků. 47 franků proto, že 2 franky jdou na podporu programu Herzensbilder – ten je svým zaměřením netradiční. V přepočtu na eura je cena služby cca €43.

Za tuto cenu pak přenocujete u hostitelů zdarma, ovšem musíte cestovat soběstačným obytným vozem či přívěsem, stany nejsou povoleny. Za malý příplatek pak na některých místech můžete doplnit vodu či se připojit na elektřinu.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, je to jedna z mnoha podobných služeb v Evropě. Jejich seznam lze najít v článku France Passion a podobné služby v Evropě, kde jsou i podrobnější informace o každé z nich.

úvodní obrázek a obrázky na této stránce: Swiss hosts

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: