Truma Combi 6D – kouř

Při občasném a nepravidelném používání naftového topení Truma D6 může následně dojít k zvýšené tvorbě kouře zejména při zahájení provozu přístroje. To není příjemné, obzvláště pokud zrovna stojíte na veřejném parkovišti s ostatními vozy. Hustý kouř dokáže oblažovat okolí i několik minut.

Příčinou bývají zbytky spalovaní na hořáku , které je obtížné odstranit zejména díky uvedenému režimu nepravidelného provozu. Jako základ prevence se doporučuje dodržovat tyto dva body:

  • tankovat kvalitní palivo, ideálně bez biosložek. U nás tedy nafte EuroOil, případně prémiovější paliva Benzina Verva či OMV MaxxMotion Diesel.
  • jednou za čas (cca 4-6 týdnů) nechat topení topit na maximální výkon něco mezi 15-60 minutami. Což znamená nastavit teplotu na třicet stupňů Celsia a otevřít dveře, aby se větralo a topení hned nevypnulo. Interval 15-60 minut vychází z informací od lidí, co to zkoušeli. Někdo tvrdí, že 15 minut je dostatečná čas, někdo zase trvá na hodině.

Ale ani tyto kroky nemusí vést k uspokojivému výsledku. Samotnému mne topení občas zakouřilo, podstatné zlepšení jsem zaznamenal jednak při důslednějším tankování u EuroOil a dále pak aplikací jiného způsobu vypalování topení:

Obvykle uplatňovaný postup maximálního výkonu na dobu cca 15-60 minut nemusí být totiž efektivní, zahřeje se velmi pouze konec  trubice hořáku, nikoliv oblast na začátku. Lepšího vyčištění lze dosáhnout pouze tak, že se několikrát po sobe – 3 – 4x ohřeje voda na cca 60C, voda se postupně upouští (3-6 l za 15 minut) tak, aby hořák stále pracoval. Pro ohřev vody je topení aktivní na menší výkonový stupeň, zato ale dlouhodobě,  a celé těleso hořáku se tak ohřeje na samočistící teplotu. Tento postup je vhodné opakovat po každých dvou až šesti týdnech. Často k němu dochází samovolně, například při používání vybavení vozu. Vodu tak nemusím jen tak zbůhdarma vypouštět a může se využít například pro večerním sprchování posádky. Tuhle radu jsem našel na blogu Trumy a mne se zatím tento postup osvědčil. Sice topení občas po startu zakouří, ale s předchozím stavem to nejde ani zdaleka srovnávat.

Na tvorbu kouře může mít i vliv průřez vodičů elektrického připojení vzhledem k vzdálenosti od baterií a i napětí palubní sítě. To částečně souvisí s průřezem vodičů, ale částečně i typem nástavbových akumulátorů. LiFePo akumulátory mají vyšší napětí než klasické GEL. Po jejich montáži je tedy možné, že se i funkčnost topení zlepší a kouř zmizí.

Další příčinou může být častější používání topení ve výškách nad cca 1500 m.n.m. Zde dodává Truma sadu, tzv. výškový set- tenje ovšem pěkně drahý až předražený – viz ostatně tento článek.

Obecný problém topení Truma D6 ve vestavbách

Topení s výkonem 6kW je obecně pro vestavby předimenzované a režim jeho provozu ve vestavbě pak není často souvislý, ale spíše přerušovaný. Mnohem více by se hodilo topení o výkonu 4kW, které by ztráty v dodávce pokrylo také. Takové topení je sice Trumou vyráběno, ale není běžně dostupné – exkluzivitu na něj má francouzská značka Chausson. Nicméně na rok 2023 plánuje Truma uvedení obecně dostupného modelu 4kW. Tohle 4kW naftové topení je takové malé tajemství firmy Truma, tady jej můžete vidět na videu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s