Týden 30 2021 – výběr novinek

Poznámka: neustále doplňovaný a aktualizovaná seznam všech českých blogů a stránek s tématem cestování s obytným autem a přívěsem je k nalezení zde.

Jak to chodí s parkováním v Německu u Bodamského jezera, cesty po zemích českých i na německou Rujanu, upevněni markýzy, cesta do Chorvatska či s karavanem na kola.

Nové články


 • Výlety obytňákem:
  • Jezdil jsem v zemi bývalých dolů – Letošní červencové svátky jsem potřeboval být sám, urovnat si myšlenky, znovu se vrátit někam na start a zopakovat si či případně pozměnit odpovědi na základní životní otázky. Zamířil jsem do krajin, které se mi zdály krajinami ničeho. I v nich jsem však vydoloval spousty krásných chvil, obrázků a prožitků. Jezdil jsem totiž v zemi bývalých dolů…
  • Vidět Sylt a zemřít – Vidět Sylt a zemřít, alespoň tak na mě působila atmosféra „ostrova bohatých“ letošního léta. V zemi, kde pravděpodobnost bezprostředního setkání se s nemocným Covid je někde v řádu desetin promile, se s mašinérií a panikou setkáváme na každém kroku.

 • Rodina na cestách: Kolem dokola okolo Lipna – Lipno nad Vltavou – Upršené dny se mi perfektně hodí, protože napsat článek, když je krásně a jsme celý den venku, je fakt dost náročné A tak tu sepisuji náš poslední výjezd karavanem. Na Lipno. Chtěli jsme jet i další víkend, ale protože předpověď počasí nám nepřála, museli jsme se uchýlit k plánu B. Výlet, který jsme podnikli…

 • Dodávkou po světě: Od Turca k Dunaju. –  Covid šialenstvo pokračuje úspešne druhý rok a v opatreniach sa podľa mňa nevyzná ani ten, kto ich vymýšla. Asi je to cieľom. Po skúsenosti z minulého roka, keď sme bez problémov precestovali celý Balkán (čítaj tu) viem, že pri mori by sme boli v kľude, ale ten cirkus po návrate na Slovensko mi za to nestojí. 

 • Tec4Camper: Na Rujánu – jako za totáče? – “Exotické” dovolené u Baltského moře, kam řada Čechů cestovala svého času embéčkem dlouhé hodiny mě už minuly. Díky příhodným podmínkám pro windsurfing si cesty k Baltu užívám nyní i několikrát za rok 


 • AkroMobil: Carado Edition15 a novinky pro modelový rok 2022 – Výrobce obytných vozidel Carado, patřící do skupiny Erwin Hymer Group, nabízí pro nadšence karavaningu kompletní sortiment od obytných dodávek, přes semi-integrované vozidla a alkovny až po integrované modely. Modelový rok 2022 je pro Carado velmi zvláštní, protože výrobce obytných automobilů slaví 15. výročí.

 • All4Camper:
  • Zažijte unikátní rodinnou pohodu v kempu Matyáš a koupání se ve Vltavě – Vždy, když jedu do kempu který neznám nebo jsem v něm opravdu dlouho nebyla, jsem plná očekávání a také zvědavosti jaké to tam bude. Pokaždé si říkám jestli recenze odpovídají realitě a hlavně – zda i tady najdu nějaký skrytý poklad. A právě ten jsem v kempu Matyáš nedaleko Prahy v malebné přírodě Vraného nad Vltavou našla.
  • Karavanem na Šumavu a kolo – 3 trasy na cyklovýlety a do kempů v jejich okolí – Tentokrát se vydáme na trochu delší trasy, a to na kolech. Kromě zajímavých tipů na jednotlivé okruhy včetně map vám samozřejmě přináším i doporučení na kempy, tábořiště či stellplatzy, které najdete poblíž níže uvedených cyklostezek.
  • Na co si dát pozor, když hledáte pronájem obytného vozu – I letošní sezóna je karavaningu nakloněná, a proto asi nikoho nepřekvapí, že nabídka pronájmu obytných aut a přívěsů je pestrá. Přesto všechno je třeba se zaměřit na pár detailů, které by vám mohly uniknout a výsledný dojem ze sjednaného pronájmu by nebyl takový, jaký očekáváte. Níže tedy přináším několik bodů, které doporučuji si před rezervací vždy ohlídat.

Ostatní – Mix


 • AutoRoad: UAZ přináší první informace o jeho novém obytném voze – Bydlík s technikou UAZ Profi měří na délku 6150 mm, široký je 1990 mm a na výšku měří 2500 mm. Rozvor náprav je pak nemalých 3500 mm. Obytná nástavba má nosnou klec vyrobenou z ocelových trubek, na které jsou přidělány vnějších plastové panely. 
Video

Vestavby

Mix


 • Minco: Kemp Vincov Les – rozhovor s majiteľom – V tomto videu uvidíte rozhovor s majiteľom kempu Vincov Les pánom Martinom Vačkom. Rozhovor je natočený počas zrazu Karavnistov Slovenska, ktorý poriadala facebook stránka „Karavanisti Slovenska“. Zraz sa konal 4. – 6. júna 2021 v kempe Vincov Les v obci Sládkovičovo.

Cestopisy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.