Nosič na 4 elektrokola nejen pro vestavby za cenu podlamující kolena

Společnost Minnid předvedla na výstavišti Caravan Salon v Düsseldorfu svůj systém pro přepravu nákladů vestavbami. Základem je otočné rameno. To obsahuje výklopné nosníky, na které se nasazuje základna. Na ní se pak může přichytit nosič na dvě elektrokola, box a nebo prodloužení na příklad s dalším nosičem, nosič na motorky, tažné zařízení a podobně.

Díky otevírání až o 90 stupňů jsou zadní dveře dodávky snadno dostupné. Výhodou je taktéž vysoká nosnost, 150 kg. To umožňuje jak snadnou přepravu až 4 elektrokol, tak i motocyklu. Případně lze připevnit i přepravní box, do kterého lze například na zimu uložit lyže. Samozřejmostí je i možnost kombinace, je možné použít zároveň box a držák na dvě kola.

Je to jeden z mála systémů, které přepravu čtyř elektrokol umožňují. Nosič navíc umožňuje i přepravu skútru či motorky, jak je vidět na následujícím obrázku:

Ceník

Plný ceník je k dispozici na stránkách společnosti. Tohle je příklad kalkulace v případě nutnosti přepravovat tímto způsobem 4 elektrokola:

Položka
Základ – otočné rameno1.19331.000
Základna45411.800
nosič na dvě elektrokola40210.500
prodloužení2235.800
nosič na dvě elektrokola (3. a 4.)40210.500
Celkem2.67469.600

Pokud by byl potřeba i box na lyže, tak ten stojí €999 v základním šedém provedení. Lakovaný barvou na přání pak stojí €1.298. To jest cca 26.000 Kč nebo 33.780 Kč.

A pozor, jedná se o ceny bez DPH, dopravy a montáže – kompletní systém tak může stát koncového spotřebitele snadno přes 130.000 Kč. Laciné to tedy rozhodně není, ale na druhou stranu jedná se o jeden z mála takto univerzálních systémů s vysokou nosností.

A co klasická obytná auta?

Systém je určen nejen pro obytná, ale i klasická auta. Liší se jen základ (otočné rameno), příslušenství je stejné. Základ není pochopitelně odklápěcí, v případě obytného vozidla je ale v případě, že jej nepoužíváte, schován – zadní část vozu tak není nijak dotčena jako například v případě držáků jízdních kol na zadní stěnu vozidla. Navíc je tento nosič pevně spojen s podvozkem vozidla. Jedná se o šetrnější řešení, navíc univerzálnější. Jak již bylo zmíněno, lze použít veškeré příslušenství, tedy přepravit mimo kol i lyže, případně motocykl.

Z výše uvedené kalkulace není nutné kupovat hned první položku, Základ – otočné rameno, místo toho si jde vybrat ze dvou provedení základního držáku v ceně €469 nebo €759 – tedy cca 12.000 nebo 19.700 Kč. Základní sestava pro přepravu 4 kol tak přijde jen na 50.600 Kč (bez daně, montáže atd.)

Technické údaje v kostce

  • určeno pro osobní auta, dodávky i obytné vozy
  • vlastní hmotnost cca 58 kg
  • nosnost 150 kg
  • přeprava až 4 elektrokol
  • přeprava motocyklu
  • přeprava lyží
  • www.minnid.com
  • hello@minnid.com

Ukázku nosiče je možné shlédnout na youtube, společnost nabízí hned několik videí ukazující funkčnost nosiče:

Nosič bude zařazen i do komplexního přehledu všech nosičů pro vestavby, tedy do článku Jízdní kola a vestavba

Obrazový materiál: společnost Minnid

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: