Joa Camp – nová vstupní značka skupiny Pilote

Komentářů:

0

Společnost Pilote vyrábí obytná vozidla především střední třídy. Což je výhoda i nevýhoda – zákazník je zvyklý již na jistou cenovou hladinu a samozřejmě i kvalitu. Ovšem ostatní výrobci, či lépe řečeno skupiny výrobců, se snaží svoji nabídkou značek pokrýt větší díl trhu, tedy i vstupní a nižší segment. Nemohou si totiž dovolit ignorovat jakoukoliv skupinu zákazníků. I méně movití uživatelé mohou při dobré zkušenosti při příštím nákupu zvolit vozidlo od stejné skupiny z vyššího segmentu. Nicméně ryze vstupní značka skupině Pilot chyběla. Náprava debutovala na letošním Caravan Saloon v Dusseldorfu – zde byla představena značka Joa Camp (https://www.joa-camp.com/).

Rozdělení výrobců obytných vozidel do jednotlivých tříd i pokrytí segmentů značkami se skupin je blíže popsáno v článku Jezdíte v economy a nebo v prémii?

Joa Camp

V nabídce je aktuálně celkem šest různých modelů – z toho čtyři polo integrované a dvě vestavby. Těžko úplně identifikovat barevnou kombinaci použitou pro tuto značku. Celkové barevná schéma je laděno do světlých barev, zvýrazňující barva by se snad dala označit jako tyrkysová či mátová. Základem všech nabízených vozidel je Citroen Jumper, základní motorizaci pak představuje motor o objemu 2.2l a výkonu 120 koňských sil.

Polointegrované provedení

4 modely jsou dostupné ve dvou délkách – takže dva modely se vejdou do 6.99 m a zbývající dva do 7.3 m. Všechny jsou shodně vysoké 2.85m, stejně tak i šířka je stejná, 2.3m. Hlavní rozdíl je vždy vzadu – nabízí se buď provedení s francouzskou postelí a nebo dvěma samostatnými podélnými lůžky. Za příplatek je také možné získat rozkládací spaní pro další dvě osoby v přední části vozu. Ale lůžko zde vznikne rozložením sedací části, stahovací postel zde nehledejte. Tedy je vlastně dostupná jen za příplatek.

Standardní vybavení:

 • topení Combi4 TRUMA® topení / kotel 4000 W (plyn)
 • Lednička s automatickým přepínáním, objem133 l
 • Rozměr postele: 146×190
 • Dveře garáže: 88 cm x 88 cm
 • Užitečné zatížení: do 675 kg (pozor při konfiguraci, rychle to klesá)
 • Kapacita čerstvé vody: 130 l
 • Kapacity odpadních vod: 95 l
 • Vnitřní výška 193 cm

Koupelna je překlápěcí – kombinuje se tedy záchod s umyvadlem a zaklopením vznikne sprcha. Pěkně je to vidět na níže přiloženém videu zhruba kolem druhé minuty. Kuchyňský blok nabízí poměrně dost místa.

Provedení 75T začíná s cenou na €48.900, ale výběrem v konfigurátoru se lze dostat přes částku €61.000

Vestavby

K dispozici jsou i dva modely vestaveb, jedna o délce 5.99m, druhá pak 6.35m. Kratší model nabízí spaní napříč, delší pak má lůžka podélně. U obou modelů je kuchyňská linka docela dlouhá, navíc nastavitelná deskou. U lůžek je rošt proveden pod celým lůžkem, použita jsou kvalitní okna.

Standardní vybavení:

 • topení Combi4 TRUMA® topení / kotel 4000 W (plyn)
 • Lednička kompresorová, objem 90 l
 • Rozměr postele: 133x180cm
 • Užitečné zatížení: do 640kg
 • Kapacita čerstvé vody: 110l
 • Kapacity odpadních vod: 80 l
 • Vnitřní výška 190 cm

Cena kratší vestavby začíná na od €41.900, delší pak na €43.900. Nicméně jedná se o ceny od, při pokusu o konfiguraci se cena vestavby snadno dostane přes €56.000 – silnější motor, rozšíření výbavy.

Dojem

Interiér je trochu jiný, než se kterým se lze setkat u obytných vozů ovlivněných německým trhem. U krátké verze vestavby zamrzí otevírání plynových skříněk do prostoru pro přepravu nákladu a nebo úzký přístup do prostoru nad kabinou. Nelíbí se mi ani dlouhé šuplíky v kuchyňské lince, pro pohyb kolem vaření je to spíše na obtíž. Nicméně provedení vypadá solidní a na vstupní modely kvalitní. Jak na polointegrály, tak na vestavby se lze podívat na těchto videích:

Závěr

První vozy by měly být dodány zákazníkům až v příštím roce. Vznik těchto levnějších značek ale podtrhuje důležitost široké nabídky pro výrobce obytných vozidel. I když ani značka Joa Camp nepatří k nejlevnějším, spíše se v daném segmentu řadí k těm dražším, tak cena odpovídá provedení.

Obrázky: Joa Camp

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: