Tip na dárek pro celou rodinu: pojištění se slevou více jak 70% a karta pro snadnější lyžování zdarma

Následující dva tipy se netýkají jen cestovatelů v obytných autech. Tipy přijdou vhod i ostatním. Prvním tipem je nabídka členství v klubu Alpenverein, které s sebou nese i poměrně výhodné pojištění a navíc je pro rok 2022 dostupné za mimořádně výhodnou cenu. Druhým tipem je pak možnost získání karty SkiAmade. Ta zajistí mírnou slevu na ski pasy v největší lyžařské oblasti v Rakousku a přinese trochu více pohodlí, odpadá nutnost vracet keycard.

Alpenverein a pojištění

Pokud častěji cestujete do hor a provozujete horskou turistiku či jiné horské aktivity (lyžování, ferraty), může vám přijít vhod pojištění poskytované ke členství v horském svazu Alpenverein. Pojištění kryje náklady na záchranné akce i v neschůdných terénech, náklady na přepravu a repatriace či pojištění odpovědnosti.

Pojištění v kostce

 • pojištěny aktivity až do výšky 6.000 m.n.m.
 • záchranné a pátrací akce – limit €25.000 na osobu
 • lékařské náklady – limit €10.000 na osobu
 • repatriace bez omezení
 • pojištění odpovědnosti za škody v Evropě – limit € 3.000.000 na osobu a událost
 • trestněprávní ochrana v Evropě – limit € 35.000

Podrobné znění podmínek je dostupné v informačním letáku, který je ke stažení zde. Jakkoliv je zejména limit na lékařské náklady zdánlivě nízký, v Evropě by měl v kombinaci s veřejným pojištěním stačit. Lze si sjednat doplňkové pojištění na cesty zejménan mimo EU.

Co je Alpenverein?

Rakouský horský svaz – Österreichischer Alpenverein (ve zkratce ÖAV nebo také AV) sdružuje všechny zájemce a milovníky hor a horské přírody i všechny aktivně i sportovně založené osobnosti i rodiny. Je to sdružení dobrovolné, každý se stává členem tohoto svazu na základě svého dobrovolného rozhodnutí.

Původně byly hlavními cíli spolu vědecká činnost v Alpách, zpřístupnění Alp turistům výstavbou cest a horských chat. Ve 20. století se hlavním cílem stala podpora horolezectví, ochrana přírody a trvale udržitelná podpora horských sportovních aktivit. Příkladem jsou horské chaty šetrné k životnímu prostředí, ochrana hor před nadměrnou zástavbou a osídlováním.

Členství v některém z alpských spolků má pro sportovce i turistu mnoho výhod. Mezi nejzajímavější patří levné ubytování alpských horských chatách, přednost při rezervaci před nečleny, nárok na slevu jídla a pití na chatách alpských spolků a zejména pojištění sportovních aktivit v horách platné po celém světě

Jak se stát členem?

Aby bylo možné pojištění využít, je nutné se stát členem svazu. Členem se stáváte zaplacením ročního poplatku na daný kalendářní rok – i když obvykle platí od září předcházejícího roku do konce následujícího kalendářního roku, tedy cca 16 měsíců. Členský poplatek se platí podle kategorie člena, výhodné je zejména Rodinné členství. Pro získání členství je tedy nutné vyplnit jednoduchou přihlášku a uhradit členské příspěvky

V rámci akce je nyní možné využít nabídky Sportbonus, která poplatky za členství v klubu pro první rok výrazně snižuje. Rakouský Aplenverein získal totiž na rok 2022 od Ministerstva pro umění, kulturu, služby pro veřejnost a sport (BMKÖS) mimořádnou podporu pro registraci nových členů do řad ÖAV a poplatky se tak pro nové člený snižují často o více jak 70%.

KategorieSPORTBONUS
Běžná cena
A − Členství
dospělý muž nebo dospělá žena v produktivním věku 28 až 64 let (roč. 1958 − 1994)
4451 700
B − Členství
partneři kategorie A (mají společnou domácnost)
členové horské záchranné služby od roč. 2006
senioři od 65 let (roč. 1957 a starší)
junioři od 19 do 27 let (roč. 1995 − 2003)
3501 320
B − Členství
zdravotně postižení
200720
Děti a mládež
věk 0 až 18 let (roč. 2004 a mladší)
200720
Rodinné členství: otec 445 Kč (A-člen) + matka 350 Kč (B-člen) + děti gratis (včetně studentů do 27 let)7953 020
Rodinné členství: otec 350 Kč (B-člen; senior/junior) + matka 350 Kč (B-člen) + děti gratis7002 640
Rodinné členství: rodič samoživitel/ka + děti gratis4451 700

Po vyplnění přihlášky a zaplacení poplatků se stáváte členy klubu a i pojištění platí okamžite – tedy již v prosinci 2021. Podmínky získání bonusu na členský příspěvek od ministerstva BMKÖS:

 • nebyli jste členem Alpenvereinu (jakékoliv sekce) v roce 2021
 • souhlasíte s předáním vašich registračních údajú (jméno, adresa a příjem platby) ministerstvu BMKÖS pro potřeby kontroly

Za 795 Kč tak může získat pojištění na více jak rok celá rodina a k tomu i další výhody, jak je uvedeno níže.

Další výhody

Primárně zaplacením nezískáváte jen pojištění, ale stáváte se členy klubu s některými výhodami:

 • Časopis lidé&Hory mají slevu z celoročního předplatného, z 475 Kč na 305 Kč
 • Časopis Turista – sleva z celorřního předplatnéhé, místo 575 Kč jen 435 Kč
 • slevy pro ubytování v horských chatách v Alpách
 • slevy v outdoorových prodejnách

Výše uvedené časopisy jsou pro cestovatele v obytných vozidlech zdrojem informací – o tom jsem již psal v článku Časopisy pro karavanisty – čtivá pětka


Ski Amadé Friends Club

Lyžařská oblast Ski Amade nabízí zdarma členskou kartu – ta občas zlevní skipas, zajistí slevu či jinou výhodu. A hlavně, tato karta je současně i skipasovou keykartou. Můžete si tak přes eshop zakoupit skipas a rovnou vyrazit na svah, odpadá nutnost jít k okénkům, platit zálohu a pak zálohovanou kartu odpoledne vracet zpět.

Sleva na skipas je sice jen 3%, ale lepší jak nic, karta poslouží i na slevy v obchodech, servisu a půjčovnách sítě Intersport a občas se v klubu objeví nějaká další nabídka.

Proces registrace je jednoduchý, vyplníte své osobní data (email, adresu, datum narození), nahrajete svoji fotku a během pár dnů vám vaše karta dorazí.

Formulář pro registraci je zde: https://www.skiamade.com/cs/my-Ski-amade-Friends-Club

Co je to Ski Amadé?

Největší lyžařská oblast v Evropě, která vzniklad spojením 28 středisek. Pojmenovaná je po hudebním skladateli – jména Wolfgang Amadeus Mozart je snad dostatečne známé.

Lyžárům je k dispozici 760 km sjezdovek a 270 lanovek, šleprů a dalších dopravních prostředků.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: