Joa Camp rozšiřuje nabídku o krátkou vestavbu

Komentářů:

0

Na loňské výstavě  Caravan Saloon v Dusseldorfu představila skupina Pilote svoji vstupní, ekonomickou, značku Joa Camp (https://www.joa-camp.com/). Základní nabídku tvořila čtveřice polointegrovaných vozidel a pak dva modely vestaveb o délkách 5.99 a 6.35 m. Více o této nabídce si lze přečíst v článku Joa Camp – nová vstupní značka skupiny Pilote. Do segmentu vestaveb pak s příchodem nového roku 2022 přibyl další model – vestavba s délku 5.41 m

Joa Camp 54 G

Pár měsíců po oficiálním vstupu na trh obytných vozidel tak značka Joa uvadí další model s Vestavba o délce 5.41 m v nabídce dosud chyběla. Protože je to poměrně žádaný rozměr, bylo asi jen otázkou času, kdy jej nová značka do svého sortimentu zařadí. Jen asi nikdo nečekal, že se to stane tak brzo. Informace o novém modelu přinesl francouzský časopis vanLife.

Stejně jako ostatní modely značky i tato vestavba má mít příznivý poměr ceny a výkon. Cena modelu 54 G má začínat na částce € 44.900 za podvozek Citroen Jumper s motorem o objemu 2,2 litru a výkonu 120 koní (88kW).

Vybavení bude zhruba shodné s většími bratříčky: klimatizace , tempomat, kombinované topidlo Truma Combi4 pro topení a ohřev vody.  O interiéru si jde udělat obrázek z přiložených fotografii – podle mého působí velmi elegantně a vzdušně. Barvy čalounění i dekor nábytku ladí a působí hodnotným a odolným dojmem, zdá se, že i zadní dvoj-lavice umožní pohodlné cestování. Přední sedadla řidiče a spolujezdce jsou, jak jinak, otočná.

U kuchyňského bloku zaujme volný prostor u vařiče i dřezu i neobvykle tvarovaná pracovní deska nad lednicí.

Postel pak ničím nepřekvapí, úložný prostor je ale poměrně úzký. Příjemné ale je, že skříňky začínají až kousek za zadními dveřmi, je zde tedy napříč dostatek prostoru pro přepravu například lyží. Postel není na koncích stejně široká, na straně koupelny je užší, má zde necelých 120 cm, u kuchyňského bloku je pak šířka 135 cm. Zde jsou i dvě flexibilní lampičky s USB porty.

Koupelna má roletové dveře a působí docela spartánsky. Ale vše důležité zde je.

Snad jediné, co trochu kazí dojem, je zatemnění předních oken závěsem – zde by se více hodily rolety. Skříňka nad sezením nabízí prostor pro instalaci techniky – například wifi/GMS routeru – to lze zase hodnotit kladně.

Nový model v kostce

 • Nejvyšší povolená hmotnost: 3300 kg (lze zvýšit)
 • Doložnost: 830 kg
 • Míst na sezení: 4
 • Míst na spaní: 2
 • Rozměry vozidla: délka 541 cm x šířka 205 cm x výška 269 cm , rozvor 345 cm
 • Rozměry postele: 135/119 x 194 cm.
 • Voda: 110 l
 • Odpadní nádrž: 80l
 • Topení a ohřev vody Combi4 Truma, 4 kW plyn
 • Lednička kompresorová, objem 85 l
 • Prostor pro dvě plynové láhve 13 kg

Základní cena €44.900 – v ceně je motor 140 hp, podvozek light 3.300 kg, 15″ kola na ocelových discích, bílá barva, černý nárazník, LED osvětlení, pěnová matrace, USB porty, okno 42*42 cm v ložnici, výsuvný schůdek, příprava na montáž autorádia, 18A dobíječka baterii.

Lze očekávat, že cena za trochu vybavenější vozidlo začne na částce kolem €53.000.

Závěr

Francouzské karavanisty novinka asi zaujme, doplňuje portfolio nové značky a vcelku zdařile. Zamrzí snad jen neustále se zvyšující ceny, ale to je dáno situací na trhu.

Pro ostatní si značka chystá ještě jedno překvapení – a to páté provedení polointegrálů, model s kódem 60F. Ten má mít délku jen 5.99 m a nabídnout netradiční půdorys s koupelnou vzadu. Bližší informace o novince ale zatím nejsou známy.

Úvodní obrázek: vanlife mag

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: