Do třetice to snad vyjde – největší setkání vestaveb v Německu.

Komentářů:

0

První celoněmecké setkání vestaveb snad uspěje na třetí pokus – o čekává se 200 vozidel a 1000 návštěvníků. Od 24. do 26. června 2022 v Bad Dürrheimu.

Na třetí pokus se snad konečně splní přání mnoha příznivců karavaningu: ve dnech 24. až 26. června 2022 se v camper parku v Bad Dürrheimu v Bádensku-Württembersku poprvé a bez ohledu na určitou značku a výrobci sjedou příznivci vestaveb. Jsou zváni všichni fanoušci tohoto typu obytného vozu, ať už se svými vozidly, nebo jako návštěvníci. Organizátoři Jens Müller a Klaus Federolf slibují programově bohatý víkend s mnoha zajímavými událostmi. Očekává se více než 1000 návštěvníků, kteří si budou vyměňovat zkušenosti a setkávat se. Již nyní je přihlášeno více než 200 vozidel. První celostátní setkání vestaveb doplní informace z oboru a rady vystavujících sponzorů.

Velká společenská setkání v uvolněné atmosféře

Kromě možnosti mnoha neformálních setkání v celém areálu bude ústředním místem setkání stan s občerstvením. „Tématy rozhovorů budou například doporučovaná stání v Evropě, výbava vozidel nebo užitečné příslušenství,“ vysvětluje Klaus Federolf. Těší se také na firmy z kempinkové scény, akce se má zatím zúčastnit více jak 20 sponzorů. Ti budou účastníky informovat o vývoji, inovacích a trendech a samozřejmě poskytnou i rady z oboru.

Federolf a Müller chtějí sdružit co nejvíce řidičů dodávek: „jednak si vyměňovat tipy a triky, ale především navazovat a udržovat přátelství“. Stání v Bad Dürrheimu nabízí vhodné parkovací plochy a infrastrukturu pro velký počet vozidel a návštěvníků.

Německo: polovina nových registrací obytných vozů jsou vestavby

Od roku 2009 počet obytných vozů v Německu neustále roste. V současné době je registrováno 675 000 obytných vozů, přičemž jen v roce 2021 jich přibylo téměř 82.000 (viz článek Registrace obytných vozidel v Evropě 2021). To byl nový rekord v počtu nových ročních registrací. Podle ADAC tvoří vestavby a kempovací dodávky (Volkswagen California Beach, Marco Polo, Ford Nugget) v současnosti přibližně polovinu nových registrací obytných vozů v Německu. V České republice je to zatím necelá třetina (22% vestavby, 7% kempovací dodávky, jak lze zjistit v článku Karavanisté na úsvitu roku 2022). Vestavby nabízejí o trochu lepší jízdní komfort a obvykle spotřebují méně nafty než větší obytné vozy. Kempovací dodávky se pak komfortem blíží běžným automobilům a přitom mají na palubě vše pro dovolenou v kempech i mimo ně. Lze je využít i pro běžné ježdění.

Do třetice to snad vyjde

Setkání bylo poprvé plánováno na rok 2020, poté se posunulo na rok 2021 a bylo opět odloženo kvůli koronaviru a opatřením. Vše bylo vždy připraveno a rezervováno, organizátor Klaus Federolf si vzpomíná, jak vždy po zrušení zavládlo velké zklamání a dodává: „O to víc se všichni těšíme na akci v červnu příštího roku, aby se komunita mohla konečně znovu setkat. Všechny dobré věci přicházejí až na potřetí!

Informace o setkání panelových dodávek lze nalézt na internetové adrese www.kastenwagentreffen.de, kde se mohou účastníci s vozidly také přímo online registrovat.

Kontakt

  • Organizátoři:
    • Jens Müller, Tel. 0174-1944423
    • Klaus Federolf, Tel. 0176-30154641
  • E-mail: info@kastenwagentreffen.de
  • Facebook: facebook.com/groups/398106041120813/
  • Instagram: Uživatelské jméno: @kastenwagentreffen.de

Foto a zdroj: stránky setkání, press network

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: