Jarní kvetoucí Itálie obytným vozem – zbývající kraje na severu

Komentářů:

0

Další díl tipů na toulky kvetoucí jarní Itálií. Hlavním zdrojem informací je stále článek Fioriture Primaverili in Italia ze stránek Allemandich. Ty zde používám s laskavým svolením původního autora. Nejedná se jen o prostý překlad původního jednoho článku, zkombinoval jsem několik zdrojů tak, aby o dané místě bylo k dispozici co nejvíce informací potřebných pro cestování do těchto míst obytným vozem. jedná se o třetí díl, v prvním byly popsány cíle v sousedním kraji Piemont a v druhém pak Lombardie.

Ligurie

Jeden z menších italských krajů, vlastně třetí nejmenší. Leží u Ligurského moře. Region do značné míry koresponduje s územím bývalé Janovské republiky. Od 19. století je Ligurie cílem turistů, kteří se především zaměřují na známou oblast Italské riviéry – ta tvoří svoji délkou téměř polovinu hranic tohoto kraje. Je to nejvíce zalesněný region v Itálii, ze stromů jsou nejčastější kaštany, habry, jasany, jilmy a duby.

Villa della Pergola

Villa della Pergola se nachází v Alassiu, které se může pochlubit upravenou zahradou o rozloze 22 000 m 2 s výhledem na moře.

 • Jarní květy: vistárie a agapanthus.
 • Kdy: květy od května do června, zahrady jsou ale otevřeny od března do října, 9:30 – 11:30 a 15:00 – 17:00
 • Kde: Via Privata Montagu, 9/1, 17021 Alassio SV
 • Vstupné: €12
 • Stání obytným vozem: v Ligurii není mnoho parkovacích ploch, proto doporučujeme, abyste se co nejvíce přesunuli veřejnou dopravou. Například k dosažení Alassia byste mohli zvážit zastávku v Albengě – Agricamping Lo Zafferano , a odtud se dostat do Alassia autobusem nebo vlakem.
 • Webové stránky: https://www.villadellapergola.com/

Známý je zejména dvěma květy : květem vistárie, který se vyskytuje ve více než 30 různých odrůdách, a květem agapanti, liliemi jihoafrického původu s charakteristickou modrou barvou.

Hanbury Botanical Gardens

V blízkosti Ventimiglia a kousek od francouzských hranic vás 18 hektarů botanické zahrady v Hanbury ohromí krásou v anglickém stylu. V roce 2022 se otevře v neděli 20. března v 10:00.

Najdete zde sukulentní rostliny, australský les, exotický sad, citrusový háj, ale také mnoho růží a pivoněk, které během jarního kvetení podají maximum.

Trentino Alto Adige

Česky Tridentsko-Horní Adiže, autonomní region v severní Itálii. Ve své hornaté části je kraj poměrně řídce osídlen, většina obyvatel žije v údolí řeky Adiže. K regionu patří také malá severní část Gardského jezera s městem Riva del Garda. Většina území je hornatá, významný je zde cestovní ruch ve všech ročních obdobích. Má velmi dobře vyvinutou infrastrukturu jak silniční, tak turistickou, zejména lanovky.

Zahrady Trauttmansdorff

Zahrady zámku Trauttmansdorff, milované Sissi a bohaté na rostliny všeho druhu, rybníky, voliéra a dva panoramatické mosty – po celý rok, zejména na jaře, plné barev a vůní.

 • Jarní květy: kamélie, vlčí máky, pomněnky, sedmikrásky, macešky, květiny, tulipány, narcisy, rododendrony, třešně, pivoňky, frillarias a blatouchy.
 • Kdy: od dubna do června – zahrady se otevírají 1.4.2022, otevírací doba od 9:00 do 19:00
 • Vstupné: €15 dospělý, €32 rodina
 • Kde: Provincial Road 8 Merano – Scena, 39012 Merano BZ
 • Parkování: pro parkování obytných vozů je vyhrazeno parkoviště P3, GPS 46.658029, 11.185054,
 • Web: https://www.trauttmansdorff.it/en/the-gardens-of-trauttmansdorff-castle.html

Na prohlídku je doporučováno vyhradit si celý den – nejsou zde jen zahrady, ale i muzeum, ukázky moderní architektury a několik aktivit. Nudit se zde tedy určitě nebudete. Ze zahrad si jde udělat i vycházku do města Merano, po tzv. Sissi’s Path, s délkou cca 3 km a převýšením jen 45m, cesta zabere kolem 3/4 hodiny.

Kde strávit noc?

Pokud si chcete vychutnat jeden z drahých kempů, lze noc strávit v  Live Merano Camping – cena je €70 za noc za místo a dvě osoby, modelová rodina 2+2 zde nechá €90. Další kemp, Camping Hermitage, je levnější, noc je zde pro rodinu za cca €60. V oblasti je také několik stání, vesměs s cenou kolem €25.

Val di Non

Nejedná se o konkrétní místo, v tomto údolí si lze vychutnat kvetoucí pampelišky

 • Jarní květy: pampeliška.
 • Kdy: po celý rok, zejména však od dubna do května.
 • Kde: Val di Non
 • Obytné auto: vyberte si místo, které preferujete
 • Web: https://www.visitvaldinon.it/en

Představte si tyto zelené louky , obklopené horami a pod velmi jasně modrou oblohou, všechny poseté žlutou barvou: skutečná nádhera. Navíc se zde více jak dvacet let pořádají pampeliškové týdny – gastronomická akce, kde pampeliška představuje hlavní součást jídla. Tento rok proběhnou v termínu od 15.4 do 22.5.2022

Veneto

Česky Benátsko – známé především pro svá města, známé Benátky, ale i Veronu, Padovu ci Treviso. Severní část je hornatá, nachází se zde část Dolomit a Karnských Alp, jižní přímořská část je naopak pokračováním Pádské nížiny a má rovinatý charakter (wiki)

Zahradní park Sigurtà

Jeden z nejkrásnějších parků v severní Itálii , nedaleko Borghetto sul Mincio , je Sigurtà v létě plná všech druhů květin, barev a vůní. Ale na jaře zde vládnou především tulipány, které kvetou ve více než milionu exemplářů a ve více jak 300 různých variantách. Můžete se však také projít mezi jinými druhy květin, jako jsou růže, a užít si jezera, jelení údolí a malý hrad v parku.

 • Jarní květy: tulipány, kosatce, růže, jiřiny, hortenzie, krokusy, narcis, hyacinty, zlatice, viburnum, muscari, fritillaries, pivoňky.
 • Kdy: od března do června, v roce 2022 park otevírá 6. března, otevírací dova je od 9:00 do 19:00
 • Vstupné: €15.50 dospělý, €8.50 dítě 5-14 let
 • Kde: Via Cavour 1 – 37067 Valeggio sul Mincio (Verona)
 • Obytné auto: doporučujeme zastavit se v odpočívadle Borghetto sul Mincio .
 • Webhttps://www.sigurta.it/welcome

Stání Borghetto sul Mincio

Camper Parking Visconteo se nachází kousek od vstupu do parku a také co by kamene dohodil od kouzené vesničky Borghetto.

Jedinou nevýhodou, pokud jde o umístění, je jeho blízkost k několika rušnějším ulicím. Je zde 65 míst na stání, všechna stíněná a se štěrkovým podkladem, mají jednu vadu: jsou trochu úzké a markýzu stěží otevřete.. Přípojky na elektřinu (za poplatek 2 € / 24 h), jsou osvětlené, je zde i sanitární budava, se sprchami (€1 za 5 minut ) a také prostor s malým občerstvením, prádelna, gril a hřiště pro děti.

Vjezd a výjezd z areálu je regulován otevřením automatické závory pomocí karty. Tou se platí jak parkování, tak i služby. Abyste mohli využít parkování a služeb kempu, budete si ji tedy muset po příjezdu vyzvednout a nabít.

Stání v kostce

 • SP55 Viscontea, 37067 Borghetto di Valeggio sul Mincio VR
 • Web: https://www.camper-parking.it/
 • Ceny: stání €10 za 24 hodin, €3 za servis, €2 elektřina 24 h

Emilia Romagna

V tomto kraji žije čtyři a půl milionů lidí, na východě je ohraničen Jaderským mořem, na severu řekou Pád a na jihozápadě Apeninami. Roviny zabírají téměř polovinu rozlohy kraje, ale celou západní část regionu tvoří horské pásmo Apenin. Hlavní město je známá Bologna.

Vignola

Vignolu určitě poznáte díky jejímu nejcharakterističtějšímu ovoci, třešni, která se na naše stoly dostává mezi koncem jara a začátkem léta. Historie zdejších třešní sahá až do římského císařského období a jasně potvrzené je pěstování tohoto stromu od poloviny devatenáctého století.

 • Jarní květy: třešně.
 • Kdy: od března do dubna.
 • Kde: Vignola (MO)
 • Obytný vůz: můžete zaparkovat na parkovišti přes Zenzano, které je zdarma, ale bez služeb.

Ale než přijde ovoce, tak je okolí Vignola plné růžových květů lákajících k fotografování. Ty si lze užít zejména podél silnice, která je známá jako Via dei Ciliegi, a vede z Vignoly do Marano sul Panaro v údolí Panaro. Trasu lze absolvovat i na kole po stezce Naučné stezky Panaro (která se kryje s cyklostezkou Eurovelo 7 ), korytem řeky, ve stínu topolů a vrb, kolem stezky jsou pak třešně, ale i jablka, hrušky a švestky.

Trasa začíná z historického centra Vignola a poté stoupá směrem k Rocca , která dominuje toku řeky Panaro. Rozhodnutí postavit opevněnou stavbu se datuje do osmého století a mělo by být přičítáno rozhodnutí Sant’Anselma postavit posádku na obranu území opatství Nonantola.

Stojí za to se zastavit a také navštívit vnitřek Rocca s jeho nádhernými místnostmi: Sala dei Leoni e dei Leopardi, Sala delle Colombe, Sala degli Stemmi. V suterénu jsou také Sale dei Fatoni a Contrari.

Koneckonců, nemusíte obdivovat sakuru až do Japonska, že?

Zdroje

Úvodní obrázek: Borghetto (Valeggio sul Mincio), the Visconti bridge

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: