Tip: pryč s klipem z palubky, další místo pro odložení věcí

Komentářů:

3

Aktualizace: 19.11.2022 – přídána přihrádka INBAY

Palubní deska vozu Fiat Ducato a odvozených verzí od Citroena a Peugeota není zrovna vzorovým příkladem dobrého řešení. Moc úložných prostor nenabízí a pokud ano, jsou jakési divné. Nad přihrádkou pro rádio je standardně součást označená v oficiální dokumentaci jako psací a čtecí deska. Tu lze za příplatek zhruba €100 při objednávání vozu změnit na kombinovanou desku s držákem tabletu. Někteří na tento držák nedají dopustit, nicméně pro tablet platí z hlediska ergonomie totéž, co jsem už napsal o rádiu. Podle mého je prostý držák i jeho vylepšená verze na nic a akorát to celé zabírá cenné místo na palubovce. Využití bylo doposud sporadické, snad nejčastější jako úchytka pro parkovací lístek a to jen někdy.

 1. Uzavíratelná přihrádka CARica ? Drahé…
 2. Otevřená přihrádka s dobíjecím stojánkem INBAY
 3. Jednoduchá otevřená přihrádka
  1. Montáž
  2. Kde koupit

Uzavíratelná přihrádka CARica ? Drahé…

Příležitosti se chytila společnost RTA a uvedla uzavíratelnou přihrádku CARica. Bohužel příliš drahou – zbytečně se zde kombinuje bezdrátové dobíjení telefonu a HDMI/USB vstup. Obojí toto řešení prodražuje a cena se blíží 4.000 Kč. Blíže je toto řešení popsání na serveru Vanisti v článku Přihrádka s bezdrátovým nabíjením pro Fiat Ducato

Otevřená přihrádka s dobíjecím stojánkem INBAY

Jedná se o držák telefonu s bezdrátovým nabíjením 10 nebo 15W a USB portem od společnosti INBAY. Cena je stanovena na €170 za 10W verzi a €190 za 15W provedení. V ČR prodává například společnost Jamar, kde je cena za slabší 10W verzi 3680,- Kč. To je ale nejlevnější nabídka, u dalších prodejců je dostupná za ceny v rozmezí 4.290,- až 4830,- a na silnější 15W provedení si připravte 4.790,- až 5.474 Kč, ceny s DPH. Lze využít i německého Amazonu s bezplatným zasláním do ČR, cena je aktuálně 4.626 Kč za výkonnější 15W provedení.

Jednoduchá otevřená přihrádka

Na fb skupině Profi obytné vestavby a vše kolem toho se v dubnu objevil příspěvek od Jana Haly ohledně možnosti otevřené přihrádky, nabízené přímo samotným Fiatem.

Přihrádku lze sehnat v ČR na dvou místech, takže jsem neváhal a objednal, následně i přemontoval. Místo klipu mám tedy další odkládací prostor. Bude se hodit na odložení dokladů a dalších věcí, které si chci při odchodu z auta stejně vzít.

Montáž

Samotná montáž není náročná – jen se musí uvolnit a vytáhnout autorádio. Stávající klip drží na 4 šroubech, dva jsou dostupné po vyklopení držáku a dva po vytáhnutí autorádia. Při uvolňování je dobré si jen dávat pozor, aby náhodou nevypadly do prostoru pro autorádio a nepropadly dolů, ale k tomu by dojít nemělo.

Montáž přihrádky je pak snadná, směrem k čelnímu sklu se zasunou packy do otvorů a zepředu z prostoru pro autorádio, se utáhnou zpět výše zmíněné šrouby. Celé to jde zvládnout za pár minut.

Kde koupit

Jak jsem zmínil, běžně je nabízejí dva prodejci v ČR:

 • Autodíly Vojkov – jedná se o vrakoviště, díl by měl být použitý. Nicméně ve stavu téměř nového. Cena 700 Kč plus poštovné. Zde jsem původně objednal, díl skutečně z velké části vypadal jak nový, jen byl na jedné hraně škaredě poškrábán. Dle vyjádření prodejce to bylo výjimečné, měl jsem zkrátka smůlu – díl jde samozřejmě bez problému vrátit. Dalšímu karavanistovi přišel odsud díl zcela v pořádku.
 • Campervans – zcela nový díl, cena 1.344 Kč plus poštovné

Nevylučuji, že díl jde sehnat i jinde, na obou výše zmíněných místech je ale skladem.

A na závěr i pár fotek z německé diskuzní skupiny, kde se to původně řešilo (zdroj  Jens Zarncke):

 1. Tento úložný zásobník jsem nainstaloval i do svého mobilního domu. Schránku pro řidiče dodávky nepotřebujeme.

  To se mi líbí

 2. Ahoj, zaujalo mě to, tak jsem chtěl začít tím, že zvednu klip na dokumenty nad rádiem. To však nešlo. V návodu k Ducatu jsem se dočetl že když je u spolujezdce airbag, klip nejde zvednout, je pevný. Vy ho máte zvedací abyste se dostal ke šroubům?

  To se mi líbí

  1. Martin Strimpfl avatar

   Ano, byl zvedací a mám i airbag spolujezdce. Teď je tam už přihrádka.

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: