Tip: pryč s klipem z palubky, další místo pro odložení věcí

Palubní deska vozu Fiat Ducato a odvozených verzí od Citroena a Peugeota není zrovna vzorovým příkladem dobrého řešení. Moc úložných prostor nenabízí a pokud ano, jsou jakési divné. Nad přihrádkou pro rádio je standardně součást označená v oficiální dokumentaci jako psací a čtecí deska. Tu lze za příplatek zhruba €100 při objednávání vozu změnit na kombinovanou desku s držákem tabletu. Někteří na tento držák nedají dopustit, nicméně pro tablet platí z hlediska ergonomie totéž, co jsem už napsal o rádiu. Podle mého je prostý držák i jeho vylepšená verze na nic a akorát to celé zabírá cenné místo na palubovce. Využití bylo doposud sporadické, snad nejčastější jako úchytka pro parkovací lístek a to jen někdy.

Uzavíratelná přihrádka? Drahé…

Příležitosti se chytila společnost RTA a uvedla uzavíratelnou přihrádku CARica. Bohužel příliš drahou – zbytečně se zde kombinuje bezdrátové dobíjení telefonu a HDMI/USB vstup. Obojí toto řešení prodražuje a cena se blíží 4.000 Kč. Blíže je toto řešení popsání na serveru Vanisti v článku Přihrádka s bezdrátovým nabíjením pro Fiat Ducato

Otevřená přihrádka?

Na fb skupině Profi obytné vestavby a vše kolem toho se v dubnu objevil příspěvek od Jana Haly ohledně možnosti otevřené přihrádky, nabízené přímo samotným Fiatem.

Přihrádku lze sehnat v ČR na dvou místech, takže jsem neváhal a objednal, následně i přemontoval. Místo klipu mám tedy další odkládací prostor. Bude se hodit na odložení dokladů a dalších věcí, které si chci při odchodu z auta stejně vzít.

Montáž

Samotná montáž není náročná – jen se musí uvolnit a vytáhnout autorádio. Stávající klip drží na 4 šroubech, dva jsou dostupné po vyklopení držáku a dva po vytáhnutí autorádia. Při uvolňování je dobré si jen dávat pozor, aby náhodou nevypadly do prostoru pro autorádio a nepropadly dolů, ale k tomu by dojít nemělo.

Montáž přihrádky je pak snadná, směrem k čelnímu sklu se zasunou packy do otvorů a zepředu z prostoru pro autorádio, se utáhnou zpět výše zmíněné šrouby. Celé to jde zvládnout za pár minut.

Kde koupit

Jak jsem zmínil, běžně je nabízejí dva prodejci v ČR:

  • Autodíly Vojkov – jedná se o vrakoviště, díl by měl být použitý. Nicméně ve stavu téměř nového. Cena 700 Kč plus poštovné. Zde jsem původně objednal, díl skutečně z velké části vypadal jak nový, jen byl na jedné hraně škaredě poškrábán. Dle vyjádření prodejce to bylo výjimečné, měl jsem zkrátka smůlu – díl jde samozřejmě bez problému vrátit. Dalšímu karavanistovi přišel odsud díl zcela v pořádku.
  • Campervans – zcela nový díl, cena 1.344 Kč plus poštovné

Nevylučuji, že díl jde sehnat i jinde, na obou výše zmíněných místech je ale skladem.

A na závěr i pár fotek z německé diskuzní skupiny, kde se to původně řešilo (zdroj  Jens Zarncke):

Jedna odpověď na “Tip: pryč s klipem z palubky, další místo pro odložení věcí”

  1. Tento úložný zásobník jsem nainstaloval i do svého mobilního domu. Schránku pro řidiče dodávky nepotřebujeme.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: