You and a view – další služba typu bezKempu v Německu

Další služba pro vyhledání míst na stání pro obytné vozy vznikla v Německu pod názvem You and a view. Založena byla již v roce 2020, zaměřují se převážně na farmy na venkově, v nabídce tedy převažují spíše přírodní stání.

Celkové fungování služby je podobné jako u dalších podobných, majitel pozemku si může bezplatně vložit nabídku, ta je posléze nabízena přes různé filtry zájemcům. Provize pro pronajímatele je přijatelných 12.5% – o výši provize je navíc zájemce při rezervaci místa informován.

Vítané jsou nejen obytná auta, ale i upravené osobní automobily na spaní, kempovací dodávky, přívěsy, ostatně o tom svědčí i některé fotografie z nabídky služby:

Dostupné je jak webové rozhraní, tak i aplikace pro iPhone a Android telefony:

Vyhledávat lze jak podle mapy, tak i podle nabídky v místě, vyhledat tak lze místa s koupáním či výhledem, nabízející klid, možnost táboráků, v horách, v lese a podobně. Filtrovat lze i na typ vozu – tedy najít třeba pozemky vhodné pro přívěsy, případně i dle vybavení místa, nabízených aktivity a mnoho dalšího. Ceny se liší, od cca €12 do €40 za noc.

Stránky jsou dostupné v němčině a nebo angličtině. O každém místě jsou zobrazeny podrobné informace s piktogramy, týkající se vybavení či aktivit, popřípadě i s jakými domácími zvířaty se můžete během pobytu setkat. Samozřejmostí je i možnost přidání hodnocení či recenze.

Počet nabízených míst aktuálně dosahuje cca 400 a nová místa neustále přibývají. Ostatně podobným službám se vcelku daří, německé zákony jsou, na rozdíl od českých, většinou k tomuto typu služeb vstřícné a majitel pozemku může bez velké byrokracie nabízet až tři stání.

Informace o službě byly přidány i na stránku se seznamem všech podobných služeb v Evropě, viz článek BezKempu – podobné služby za hranicemi

Zdroj obrázků: stránky služby

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: