Litomyšl – proměna zanedbaného kempu

Komentářů:

0

Minulý rok došlo v Litomyšli k dohodě radnice a soukromého investora ohledně zanedbaného kempu Primátor. Ten stojí na poměrně výhodném místě, v blízkosti sportoviště, plovárny a krytého bazénu, zhruba dvacet minut pak odtud trvá pěší výprava do centra města nebo k zámku.

PPP projekt přináší výsledek

Město jako vlastník areálu investovalo do všeho, co bude takzvaně v pozemku. Tedy do rozvodů a zemních úprav. A soukromník pak zase zaplatil vše, co je nad zemí, nové chatky i recepci, provozní budovy, značení, vybavení. Pronájem byl podepsán na celkovou dobu 35 let, z celkově padesátimilionové investice zaplatí město necelých deset milionů (dle některých informací 8), soukromník pak investoval či investuje milionů 40. Roční nájem pozemků, tedy platba od investora městu, bude 75.000 Kč.

Kemp by měl mít kapacitu 27 chatek, místo pro stání obytných vozů a přívěsů i plochu pro stanování a rekonstrukce by měla být hotova do příštího roku. Zatím je dostupných devět chatek, čtyři glampingové stany a deset míst pro karavany s elektrickou přípojkou. Více se lze o nabídce dozvědět na stránkách https://www.camplitomysl.cz/cs/

Jak vypadá výsledek v srpnu 2022 se lze přesvědčit na těchto fotkách – na místě stále probíhají stavební práce:

Ceník 2022

 • Místo pro karavany:
  • 400 Kč stání a jedna osoba
  • + 100 Kč každá další osoba od tří let věku
  • + 10 kč poplatek z pobytu u osoby starší 18ti let
  • + 50 Kč zvíře.
 • Místo pro stanování:
  • 200 Kč stan a jedna osoba
  • + 100 Kč auto
  • + 100 Kč každá další osoba od tří let věku
  • + 10 kč poplatek z pobytu u osoby starší 18ti let
  • + 50 Kč zvíře.

Modelová rodina 2+2 zde tedy s obytným vozem nechá 720 Kč.

Co dělat ve městě?

Hlavním lákadlem Litomyšle je renesanční zámek, zapsaný roku 1999 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Za vidění ale stojí celé historické centrum, domy kolem Smetanova náměstí v čele s domem U Rytířů, velkoryse opravené klášterní zahrady se sochami Olbrama Zoubka a malované muzeum Portmoneum. Na náměstí vás pak svojí vůní asi rozhodně vtáhne pralinkárna v obchodě s názvem Chocco Caffe a k jídlu budou lákat restaurace.

Závěr

Rekonstrukce kempu vypadá zdařile a za výslednou podobu se nebude muset město stydět. Dříve byl areál kempu spíše pro ostudu. Snad jen škoda, že ve městě bude i nadále chybět jednodušší ( a levnější) karavanové stání blíže centru.

Tato oblast je ale pro karavanisty do jisté míry zemí zaslíbenou. Rád bych tu připomenul, že v blízkých Svitavách funguje již přes deset let první veřejné a bezplatné karavanové stání, v České Třebová pak lze v areálu Peklák nalézt minikemp s celoročním provozem a v Mikulči pak karavanové stání pojaté jako předváděcí místo pro výrobky italského výrobce Camper WC Wash. Nabídku doplňuje i starší kemp Opatovec.

Na malé ploše se toho pro karavanisty nabízí až překvapivě mnoho a nabídka tak snad uspokojí každého. V každém případě se zdá, že zmodernizovaný kemp Primátor bude kempingovou ozdobou celého okolí.

Zdroje

úvodní foto: stránky kempu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: