Výsledky dotací ve Středočeském kraji – nevyužitá příležitost

Krajští zastupitelé dnes (12.9) schválili rozdělení dotací v rámci podpory rozvoje doprovodné infrastruktury pro celkem 5 žadatelů. Parametry tohoto dotačního titulu lze dohledat zde. Program byl určen pro obce, které mohly žádat finance na vybudování potřebné doprovodné infrastruktury, která pomůže s rozvojem cestovního ruchu v oblasti karavaningu, rekreační plavby a budování záchytných parkovišť včetně dopravního a orientačního značení v turisticky atraktivních lokalitách.

Z alokované částky 20 milionů bylo rozděleno pouhých 3 702 633 Kč, tedy 18.5%. Z toho dva žadatelé předložili projekty týkající se vývaziště pro motorové čluny (Lysá nad Labem a obec Káraný, získaly dohromady 1 000 000 Kč). Co se týče obytných aut, uspěly tyto tři projekty, mezi které byla rozdělena částka 2 702 633 :

  • město Příbram, stanoviště pro obytné vozy a karavany v areálu Nový rybník,
    celkové náklady 10 491 924 Kč, dotace 2 000 000 Kč.
  • okres Mělník, obec Lhotka, vybudování veřejné infrastruktury pro cestovní ruch – projektová příprava!!!, celkové náklady 480 370 Kč, dotace 420 370 Kč
  • město Jesenice, griloviště a další vybavení Autocampu Jesenice,
    celkové náklady 420 370 Kč, dotace 282 263

Detaily jednotlivých projektů zatím nejsou známy, zde je přehledová mapka zmíněných lokalit.

Závěr

Malý počet žadatelů je s podivem – mimo výše uvedených pět úspěšných žadatelů podal žádost ještě jeden, ale tato žádost byla podána pozdě a neodpovídala zaměřením dotačnímu titulu (Přístup k hradu Vrškamýk). Jakoby snad obce neměly zájem vylepšit zázemí pro karavanisty či se pokusit oživit místní cestovní ruch. Přitom podmínky byly poměrně vstřícné – maximální částka dotace se pohybovala dle zaměření od 1 do 2 milionů či až 90% nákladů na projekt. Výsledky jsou tedy zklamáním, rozdělena nebyla ani pětina vyčleněných financí. Z toho výstavby stání se týkal jen jeden projekt, další se soustředil na vylepšení kempu a jedna žádost se týká projektové přípravy . Zbývá tak snad jen doufat, že vybudovaná infrastruktura bude alespoň použitelná celoročně.

Zdroje: Na podporu doprovodné infrastruktury cestovního ruchu kraj rozdělí necelé 4 miliony korun

úvodní obrázek: Mělník, wikimedia comons

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: