TIP: Jak trochu ušetřit na pohonných hmotách

Komentářů:

2

Aktualizace: doplněn TankOno

V minulém článku byl popis úkonů nutných pro zazimování vozidla. Jedním z nich bylo i dotankování nádrže na pohonné hmoty do plna a to zimní naftou, popřípadě některým z prémiových paliv. Zmíněny byly pohonné hmoty  OMV MaxxMotion Diesel (do -40 ºC), Benzina Verva Diesel (do -26 ºC). Potěšitelné je, že zrovna tato paliva lze získat i se slevou – a výhody slevových karet využít samozřejmě i mimo toto období.

Majitelé obytných aut tak mohou nyní nějakou tu korunu ušetřit.

OMV: MyStation

Stačí se stát členem věrnostního programu OMV MyStation a za každý natankovaný litr paliva získáte bod nebo dva. Body lze pak proměnit za slevu na palivo a to:

 • 2 Kč na běžný diesel (a nebo benzín)
 • 3 Kč na MaxxMotion Diesel (a nebo premiové benzínové palivo

Hned po stáhnutí aplikace a registraci získáte na účet 100 bodů – takže slevu máte hned, body uplatníte hned při prvním tankování. Běžná nádrž vozidel Fiat Ducato má kapacitu cca 80-90 litrů, celou ji tedy doplníte s touto slevou. Alespoň v Brně se cena se slevou pohybovala ve středu a čtvrtek 16. – 17.11.2022 takto:

 • diesel před slevou 45,50 Kč, po slevě 43,50 Kč
 • diesel MaxxMotion 49,50, po slevě 46,50 Kč

Akce zatím platí do 30.11, pokud tedy chcete doplnit nádrž obytného vozu do plna při přípravě na zimu, je ještě pár dní času ji využít. Jen pozor, vyplatí se zkontrolovat seznam stanic, na kterých je slevu možné uplatnit, do akce totiž nejsou zapojeny všechny čerpací stanice této značky.

Mezi další výhody patří různé slevové kupony, například káva zdarma.

Benzina : Tankarta Easy

Slevovou kartu této společnosti lze pořídit online a nebo na benzínce. Pořizovací cena je 30 Kč, a platnost 10 let. Při předložení karty pak získáváte slevu, její výše se může lišit dle čerpací stanice, ale nejčastěji jsou to tyto slevy z ceny na „totemu“:

 • 1Kč na litr Verva Diesel či jiného prémiového paliva
 • 50-60 haléřů na ostatní palivo

Nevýhody:

 • PIN nejde změnit, musíte si tedy pamatovat ten přidělený. Tohle považuji za nejhorší vlastnost karty.
 • Pokud se rozhodnete pořídit kartu tak, že vám ji zašlou poštou, je to všechno poněkud těžkopádné. Napřed musíte zaplatit, pak přijde karta a nakonec doporučenou poštou přijde PIN. Lepší je tedy koupit přímo na benzínce – i tak je ale nutná registrace na webu.
 • Musí se držet určitá hotovost na kartě a nebo dobíjet před platbou. Probíhá to asi tak, že si zjistíte zůstatek (nebo požádáte obsluhu), poté kartu na benzínce dobijete (u obsluhy) a následně kartou zaplatíte. Takže to není úplně nejrychlejší a obsluhu na chvilku zdržíte. Další možnosti si je kartu dobít převodem, to trvá asi několik hodin od poslání z vašeho účtu a v tomto případě držíte na kartě své peníze.
 • Sleva se liší na každé čerpací stanici, aktuální seznam stanic akceptujících kartu a výši slevy si lze ověřit zde.

TankOno

Sice žádné slevové akce, ale ceny PHM jsou zde bezkonkurenční – cena nafty mezi 40.50-41.50 Kč za litr , v porovnání s ostatními ČS tedy ušetříte i bez nějakých akcí. Jen se připravte na vyšší zájem, ušetřit chce i hodně ostatních motoristů. Možná úspora v porovnání s ostatními ČS je 300 – 600 Kč na nádrži (nafta, obytné auto 75l )

Jiné sítě

Věrnostní programy nabízí i jiné sítě, například Shell umožňuje získat 1-4 body za nákup litru paliva a následně za každých 100 bodů poskytnout slevu 10 Kč. Pokud tedy natankujete prémiové palivo (cca 75l) v neděli, kdy můžete získat maximum, tj. 4 body za litr, bude vaše příští tankování levnější zhruba o 30 Kč. Což není tak výhodné, u OMV získáte hned slevu 225 Kč, u Benziny 75 Kč. To tedy platí u prémiových produktů, u běžné nafty bude sleva u Shellu jen 10 Kč, u OMV pak 150 Kč a u benziny cca 38 Kč.

Eurooil se zase spojil s Kauflandem. Při využití K-Card v mobilní aplikaci získáte tajný kód a ten můžete směnit za slevu 1 Kč až 1.50 Kč. Ušetřit tedy můžete při nákupu 75l až cca 113 Kč. Tahle akce je tedy výhodná zejména při nákupu běžných pohonných hmot, neboť stejná sleva je uplatňována na všechny produkty v nabídce. Akce platí do konce ledna.

Závěr

Vysoké ceny nafty lze při využití slevových karet mírně snížit. Není to nijak zásadní sleva a rozhodně se nejde dostat na ceny, kterých jsem si užívali na jaře minulého roku, nicméně doslova pár stovek na nádrži ušetřit lze. Tedy zejména v případě, že se rozhodneme načerpat některé z prémiových paliv.

Zdroje:

Úvodní obrázek: oříznutá verze ŠJů, Wikimedia Commons

 1. Martine opět skvělé postřehy. Jen doplním, že my, co žijeme v Česko-Polském příhraničí, se tady těm cenám smějeme. Dnes běžná cena v Polsku za naftu 7,20 PLN, tedy cca 37,20 Kč / litr. A jen pro info : benzín 33,70 Kč/litr. A koukni jak dlouhá je hranice s Polskem. Jinak samozřejmě díky za inspirativní čtení.

  Líbí se 1 osoba

  1. To se někdo má….mám smůlu, že žiju tak daleko od hranic s Polskem, ony to nejsou jen levnější pohonné hmoty, ale vlastně asi téměř všechno. Mne se tenhle rok povedlo natankovat za levno jen jednou v Maďarsku….

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: