Nosič lyží Lippert R-Skirun pro vestavby

Společnost Lippert, představila první příslušenství pro svůj multifunkční nosič R-Bike. Ten je určen primárně pro přepravu kol. Představen byl v loňském roce (2021) a jeho výhodou je zvýšení nosnosti na 40 kg a to při zachování vlastní hmotnosti kolem 10 kg – celkově lze tedy dveře zatížit 50kg. Nosnost 40 kg dovoluje přepravit dvě elektrokola (pokud možno bez baterií , popřípadě tři klasická kola – třetí kolejnici je ale nutné koupit zvlášť Dostupný je v černé i stříbrné barvě, mimo Fiatu Ducato i pro vozy y MB Sprinter, Ford Transit a VW Crafter. Cena začíná na zhruba €550, u nás se prodává za zhruba 12.000 Kč.

R-Skirun

Nosič lyží R-Skirun je prvním příslušenstvím určeným pro nosič R-Bike. Vyznačuje se snadnou instalací, stačí odstranit nosnou část pro kola a místo ní připevnit tyče R-Bar (nejsou součástí dodávky R-Skirun) a na ně pak vlastní R-SkiRun.

Nosič lyží je vhodný na přepravu až 4 párů lyží nebo 2 párů, pokud jsou jednotlivé lyže samostatně, je možná kombinace 1 páru lyží a 1 snowboardu nebo převoz 2 snowboardů. Náklad je zabezpečen robustním zámkovým systémem s ergonomickým uvolňovacím tlačítkem a visacím zámkem s dvojitým klíčem. je vyroben z eloxovaného hliníku a černého vstřikovaného plastu. Těsnění z PVC chrání výrobek před poškrábáním a především před atmosférickými vlivy.

Testování nosiče probíhal zčásti v italských Dolomitech minulou zimu, v nejbližší době má být nosič dostupný i v obchodech. Cena zatím nebyla stanovena. Informace o příslušenství je dostupná na stránkách společnosti zde.

Vyčerpávající přehled dalších možností pro přepravu lyží či snowboardu ve vestavbě naleznete v článku Přeprava lyží, snowboardu a lyžařského vybavení ve vestavbě.

Jsou zde popsány jak komerční systémy, tak různé úpravy samotných uživatelů, včetně odkazů na podrobnější informace.

Závěr

Využití konstrukce nosiče kol není nic převratného a mnozí si svůj držák kol na dveřích k přepravě lyží již upravili dávno sami. Škoda že příkladu Lippertu nenásledují i další výrobci a nedoplní svoji nabídku i o oficiální držák lyží. Ten by základní konstrukci nijak výrazně nezatížil, neboť samotné lyže či snowboard nebudou zdaleka vážit tolik, co jedno jízdní kolo.

Jedinou nevýhodou tohoto provedení je pak vystavení přepravovaných lyží venkovním podmínkám a zrakům nenechavců. Při delší zastávce tak můžete o lyže přijít, po delší jízdě v břečce pak bude co čistit. Škoda také, že výrobek ještě není v nabídce žádného obchodu, přeci jen zima prakticky klepe na dveře a pro nákup a montáž podobného příslušenství je nejvyšší čas.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: