Chvála 3D tisku – oprava police lednice Dometic RC 10.4

Komentářů:

3

Kombinace těžších lahví a rozbitých cest si vyžádala svoji daň a praskl mi úchyt spodní police ve dvířkách lednice Dometic RC 10.4. Není úplně divu, celkové řešení vede k poměrně značnému místnímu namáhání místa a pokud se k pár nápojům v lahvích přidalo i pár výmolů a stav cest jak u nás, tak v Maďarsku, tak to plast poličky nevydržel a prasknul.

V důsledku toho polička již pořádně nedržela a při zatížení se „propadla“. Novou poličku lze samozřejmě docela snadno koupit, jen cena za tento kus plastu je 599 Kč plus poštovné, takže cena hravě překročí sedm stovek. Což se mi kvůli kousku prasklého plastu moc platit nechtělo, navíc ty poličky mne o své odolnosti zatím moc nepřesvědčily.

Naštěstí mám doma 3D tiskárnu a tak bylo možné si rychle nakreslit jakési výztužné „elko“ a náhradní kousek za prasklé vodítko. Cena za tisk je asi kolem 6 Kč – použita struna Nebula, PET-G. Vytiskl jsem si rovnou i díl i na druhou stranu poličky. Díky konstrukci je podle mého jen otázkou času, kdy by i zde mohlo dojít k prasknutí. A dodatečné vyztužení místa dalším plastem by tomu snad mohlo zabránit. Poškozené části poličky jsem pilníčkem začistil a díly nalepil lepidlem na plasty Pattex Plastic .

Esteticky to vypadá docela dobře a police i vydržela nějakou tu zátěž. Snad mi tedy opět nepraskne. Zvažoval jsem i tisk z bílé struny. ale obvykle má bílá trochu jiný odstín a mohlo by to působit rušivě. což u černé barvy zase tak nehrozí.

 1. Tom Camper Horáček avatar
  Tom Camper Horáček

  Skvělý nápad a dobrá práce! Ceny náhrdních dílů k ledničkám jsou nesmyslné. Koupil jsem teď ledničku z druhé ruky a má ulomený zámek. Ale skoro 500 za něj teda nedám 🙂

  To se mi líbí

 2. Super práce! Obecně je kolem obytky/karavanu 3D tiskárna velice užitečná. Už jsem si takhle modeloval nové zarážky zámků do skříněk, poté, co se původní zlomily, různé košíčky na mýdla atd. Dále je to fajn na výrobu všelijakého příslušenství, které se dá nasadit do kedrů od markýzy.
  Připojuji svoji sbírku, třeba něco z toho zaujme https://www.thingiverse.com/p0isson/collections/bizon

  To se mi líbí

  1. Martin Strimpfl avatar
   Martin Strimpfl

   Pěkná sbírka, děkuji za odkaz.

   Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: