Sladké ráno na cestách s tipem na pár kousků výbavy kuchyně

Komentářů:

0

Aktualizace: převážná část lidí se obejde při přípravě těsta na palačinky bez váhy a dá to „od oka“. Autor patří mezi výjimky.

Po ránu přijde někdy vhod něco sladkého, třeba palačinky. Na přípravu jednoduché a recept jen na ně by asi nikoho neohromil, takže si dovolím ke stručnému receptu přidat i popis části naši výbavy pro jejich přípravu. Mimo naběračky a obracečky jsou to tyto tři položky:

  • Nerezová mísa
  • Malá metla
  • Digitální váha

U výrobků z Tescomy platí, že je lze často pořídit se slevou až 20%. Výsledná cena je ale stále poměrně vysoká a je na zvážení každého, čemu dá přednost. Byl bych nerad, aby byl tento článek brán jako reklamní pro značky jako Tescoma nebo Tefal. Jednoduše jsem si popisované výrobky pořídil (za své), jsem s nimi spokojen a tak je popisuji. Nic více za tím netřeba hledat. Případné tipy na jiné zboží lze klidně přidat do komentářů, nejde mi o protěžování nějaké konkrétní značky, výrobce či provedení.

Nerezová mísa Tescomas víkem z řady GrandCHEF ø 16 cm, 1,5 l (odkaz na eshop, stojí 479 Kč, po slevě 383 Kč). Není nejlevnější, vzhledově podobné výrobky lze pořídit mnohem levněji. Jenže pokud je porovnáte, zjistíte hned pár rozdílu. Jednak miska od Tescomy je mnohem bytelnější, kov tlustší a nelze jej jen tak prohnout. Dno mísy je pogumované, lépe tak drží na stole nebo na poličce v chladničce. Navíc je miska doplněná i o víko, což je praktické třeba při odložení do lednice. Nasazuje se snadno a přitom dobře drží. Takže ano, lze ušetřit koupí něčeho levnějšího, ale pokud vám není líto těch pár stokorun navíc, získáte v této Tescomě lepší výrobek.
Objem jeden a půl litru je pro vestavbu tak akorát. Nepřekáží při uložení jako větší misky a přitom svým objemem potřebám maximálně čtyřčlenné posádky (ale většinou v obsazení dvou nebo tří osob) zcela stačí. Větším vozidlům může slušet i větší a objemnější mísa, v této sérii se ještě nabízí misky o průměru 20 a 24 cm, tedy o objemu 3, respektive 5 litrů.

Metla šlehací malá metla (odkaz na eshop, stojí 119 Kč, po slevě 95 Kč) opět z řady GrandCHEF. Platí opět to, co u misky. Tescoma je vychytanější a celkově lépe provedená než konkurenční výrobky. Tato šlehací metla je opět svými rozměry tak akorát do vestavby a jejich menších zásuvek.

Digitální váha – Mnou vybraný výrobek s nezapamatovatelným názvem ISO 3465 WK (odkaz na eshop) z Alzy má dvě přednosti, cenu a rozměry. Do vestavby jako dělané a plus mínus dvě stovky za ní taky většinu kapes nezruinují. Ovládání je pohodlné, displej čitelný. Snad jedinou drobnou nevýhodou je mezera pod měřící plochou, kde se mohou snadněji usazovat nečistoty. Jednolitá skleněná plocha by výrobku slušela více. Vážení do 2 kg je pro kuchtění v obytném voze, v mém případě vestavbě, dostatečný limit
Aktuální cena na Alze je 289 Kč, nicméně já ji pořídil za 177 Kč – asi si stačí počkat na vhodnou slevu, na Alze se ceny docela často mění, a to nahoru i dolů.

Palačinky

Tohle jídlo má výhodu v jednoduché přípravě. Zjednodušeně stačí dva díly mléka, necelý jeden díl mouky, jedno vajíčko, trocha soli, přidávám i pár kapek oleje. Vše se v misce smíchá, důkladně metlou rozmíchá a pokud je čas, nechá se odležet. Zde je právě výhodné víko misky, lze ji celou dát do ledničky.

Pro vlastní přípravu se pak „rozpálí“ pánvička, používám Tefal o průměru 22cm. Opět z důvodu, že se tak akorát vejde na plotýnky vestavěného vařiče Dometic. Používané nádobí značky Tefal je podrobněji popsáno v článku Nádobí na vaření ve vestavbě – ve zkratce, je hlavně perfektně skladné. Díky nepřilnavému povrchu nemusím přidávat žádný olej či máslo, připálení zde nehrozí.

Poté stačí jen připravené těsto naběračkou na pánvičku vylít, počkat, až se chytne a poté obrátit a za chvíli je palačinka hotová. Z množství cca 400g mléka,180g mouky se dá udělat 12 menších palačinek. Šikovnější, kteří umí dělat i tenké palačinky, jich udělají i více.

Nakonec zbývá vybrat jen vhodný džem a podávat. Alternativně lze použít i sladký tvaroh, třeba i kakaem, fantazii či chuti se meze nekladou.

Na závěr

Takto připravované palačinky mají snad jen jedinou nevýhodu, neuvěřitelně rychle mizí. Ale zase dokáží hned po ránu vytáhnout docela snadno i zaryté vyspávače z postelí – už jen z obavy, že by na ně taky nemusely žádné zbýt.Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

%d blogerům se to líbí: