Vestavby: využití nosiče Thule Elite Van XT k přepravě lyží

Zajímavý nápad představila společnost backyards z Německa. Jedná se o doplnění nosiče Thule Elite Van XT, který je ostatně mezi vestavbáři poměrně populární.

Je využit jen základní rám, kolejnice pro kola i horní držák je odstraněn a nahrazen dvojící zvlášť zkonstruovaných příčníků:

Ty se uchytí ke konstrukci za využití stávajících otvorů. Po skončení zimní sezóny lze samozřejmě tyto příčníky zase demontovat a vrátit původní konstrukci určenou pro přepravu kol.

Takto upravený nosič ale nemusí sloužit jen pro přepravu lyží či snowboardu, ale i jiného sportovního vybavení, popřípadě třeba pro uchycení skládacího solárního panelu (když vozidlo stojí). Pokud se bojíte znečištění přepravovaného nákladu, lze sportovní potřeby uložit do obalu a uchytit i s obalem V ceně jsou mimo příčníků i upínací popruhy o délce 3m a 1m a dále dvojice nosičů Thule SnowPack M.

Základní parametry:

  • 4 páry lyží
  • 2 snowboardy
  • zároveň lze ale přepravit jen maximálně dva snowboardy a jeden pár lyží.
  • lze uzamknout
  • nosnost: 35 kg
  • maximální šířka příčníků: 64 cm
  • maximální šířka držáku lyží Thule SnowPack M: 50 cm

Cena činí 350 €, tedy po přepočtu na naši měná zhruba 8.400 Kč. Cena samotného páru Thule SnowPack M nosiče je přitom kolem 4-5.000 Kč, zbytek je zas dva příčníky a 6 kusů upínacích popruhů.

Více informací lze pak nalézt na stránkách společnosti, kde jsou i další obrázky možného využití a konstrukce: https://www.backyards.de/

Závěr

Jedná se o zajímavou alternativu pro přepravu lyží a snowboardu ve vestavbách. Zejména pro ty, kteří již nosič kol Thule mají. Škoda snad jen ceny a je nutné se také smířit s omezenou přepravní kapacitou. Dva lyžaři a jeden snowboardista mohou mít při přepravě problém. Výzvu může představovat i přeprava lyžařských hůlek, ale ty jde při nejhorším uložit do „garáže“ vestavby.

Jedná se celkově o další zajímavé doplnění možností pro přepravu zimního lyžařského vybavení, které jsou shrnuty v článku Přeprava lyží, snowboardu a lyžařského vybavení ve vestavbě

úvodní obrázek: https://www.backyards.de/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Začít s blogem na WordPress.com.

%d blogerům se to líbí: